6 שלבים לתהליך פתיחת סתימה בכיור

מצא בעל מקצוע עכשיו
46

ספקי שירות בתחום אינסטלטורים

מצא בעל מקצוע

46

ספקי שירות בתחום אינסטלטורים

6 שלבים לתהליך פתיחת סתימה בכיור

מקרה שרבים מאיתנו נתקלים בו בבית הוא סתימה בכיור המטבח או האמבטיה. סתימות בכיור יכולות להיווצר מהצטברות שומנים וחומרים אחרים בכיור. אחרי שנתגלתה הסתימה הרבה אנשים מתקשרים מיד לאינסטלטור כדי שיבצע פתיחת סתימה, אך לא תמיד בצדק. לפני שמזמינים אינסטלטור, כדאי לנסות פתיחת סתימה בכיור לבד ולחסוך את עלות האינסטלטור. כאן נלמד איך לפתוח סתימה בכיור בכוחות עצמכם:

השלבים לפתיחת סתימה בכיור:

1. בשלב ראשון שפכו מים רותחים לתוך הכיור. המים הרותחים ממיסים חומרים, שתוקעים את הכיור, ויכולים לעיתים לשחרר סתימות פשוטות.
2. אם זה לא עובד, כסו את פתח הכיור העליון עם דבק נייר חזק, אחר כך מלאו את הכיור במים, והתחילו לפמפם בכיור עם פומפה. שיטה זו תעבוד רק במקרים בהן מקור הסתימה קרוב לחור הניקוז. אם אכן השתחררה הסתימה, נזרוק את גורם הסתימה לפח, ונשטוף את הכיור במים זורמים. אם לא נפתרה הבעיה יש להמשיך לשלב הבא בניסיון פתיחת סתימה. הניחו דלי מתחת לכיור, ובעזרת מפתח צינורות נתקו את הסיפון מהכיור. יש לשים לב לכך ולשמור שגומיית האטם לא תיפול.
3. במקרה של סתימה בכיור שנמצאת באזור הסיפון, נשתמש במברג או חוטר פותח סתימות לצורך פתיחת הסתימה.
4. במקרה של סתימה שנמצאת בכיור באזור שבין הסיפון לבין הכיור, נשתמש במברג וננתק את המסננת מהסיפון, ולאחר הניתוק נעביר חוטר לצורך פתיחת הסתימה.
5. במידה והסתימה עדיין לא משתחררת יש להשתמש בנוזל לפתיחת סתימות, לאחר קריאת הוראות יצרן הנוזל. פתיחת סתימות בכיור בעזרת חומר כימי עלולה לפעמים לגרום לבעיות צנרת ולפגוע בצינורות. לכן רצוי להשתמש בחומר רק במצב של אין ברירה, ולאחר שמוצו כל שאר השלבים.

אם כל הנסיונות הללו לא צלחו בפתיחת סתימה בכיור, סימן שמדובר בבעית אינסטלציה מעט יותר חמורה, ויש לפנות לבעל מקצוע או לאינסטלטור, על מנת שיאתר את מקור הבעיה וימצא לה פתרון.

טיפים חשובים

1. לאחר פתיחת המסנן, ולפני שמחזירים למקום, נקו את האבנית באזור המגע בין גומי האטימה לנירוסטה ולכיור. בדקו אם הגומי יבש או סדוק. אם כן, זו ההזדמנות להחליפו ולמנוע תקלות בעתיד הקרוב.
2. לאחר פתיחת חלקי הצנרת השונים וסגירתם יש לפתוח את הברז למספר דקות ולוודא שאין נזילות מהצנרת המחוברת לכיור.
3. כדאי לבצע פעולות מניעה כדי שבעתיד לא תתקלו בבעיות של סתימות בכיור: יש לקנות רשת פלסטיק קטנה עגולה גם בכיור האמבטיה וגם בכיור המטבח. הרשת גם זולה, גם זמינה וגם חוסכת הרבה כאב ראש וגועל בהמשך...

כללי בטיחות

1. רצוי לעבוד כשעל ידיכם כפפות גומי.
2. במידה ונאלצתם להשתמש בנוזל כימי לצורך פתיחת סתימה בכיור, הקפידו לקרוא ראשית את הוראות היצרן שעל גבי האריזה. מדובר בחומרים רעילים שיש להרחיק מידם של ילדים! ידועים מקרים בהם ניתז החומר על פניו של מי ששפך אותו לכיור, ולרוע המזל הדבר גם לצריבה עד כדי עיוורון.
3. במהלך תהליך פתיחת סתימה בכיור יש לוודא כי איש מאנשי הבית לא נמצא בסמוך לאזור הכיור, על מנת למנוע אפשרות לפגיעה כל שהיא באנשים.

מאמרים ומדריכים

רוצים לדעת למה לצפות מבעל המקצוע? מעוניינים לבצע תיקונים קלים בעצמכם? המומחים שלנו כתבו עבורכם מאמרים ומדריכים מקצועיים שיסיעו לכם לפני, במהלך ואחרי קבלת השירות

מחירון פתיחת סתימות

השוו בין הצעות מחיר שהוגשו ע"י בעלי מקצוע המנויים בתחום אינסטלטורים לשירותי פתיחת סתימות