20

ספקי שירות בתחום קבלני אינסטלציה

שאיבת מים ממקלטים

במאמר יוסבר על החשיבות של שאיבת ממים ממקלטים ומהן השיטות לביצוע שאיבת מים ממקלט

שאיבת מים ממקלטים

המציאות הארץ ישראלית מחייבת שמירה על מקלטים תקינים כל ימות השנה, וללא התחשבות במצב בטחוני כזה או אחר. בתים משותפים רבים משתמשים במקלטים במשך השנה כמקום מפגש לבני נוער, אחרים משתמשים במקלט כבמחסן. מבלי להכנס לתקינות שימושים אלו, כשמקלט מוצף הוא חייב שאיבת מים מקלטים מיידית, גם בשל נזק תברואתי הקיים במים עומדים, וסכנה שיחלחלו למקומות אחרים.

שואבים את המקלט

השימוש המקובל ביותר במצבים בהם נדרשת שאיבת מים מקלטים הוא המשאבה הטבולה. משאבה זו משמשת לשאיבות ממקלטים, חניונים, בתים פרטיים עם יחידת דיור במרתף, מרתפים ואף ביובים. משאבה טבולה היא משאבה המותקנת בתוך בור. עם כניסת הנוזלים לבור, מופעלת משאבה זו באופן אוטומטי, ושואבת את המים ישירות לצנרת הביוב או הניקוז. בבתים פרטיים קיימת משאבה טבולה אישית לבית, שלה מנוע חד פאזי, ומצוף בעל פיקוד אוטומטי, בעוד שבמבנים ציבוריים או בתים משותפים, מותקנות משאבות טבילה בגדלים שונים המתאימים למספר משתמשים רב יותר.
משאבה טבולה היא הפתרון היעיל ביותר בבעיות הצפה, כמו במקרים של מקלטים או מרתפים, ופעולתה שקטה ונוחה. טעות נפוצה שכיחה היא להתייחס למשאבה טבולה כאל משאבת ביוב, השונה ממנה לחלוטין, ושימושיה נועדו למטרות אחרות לגמרי. כשהמקלט מוצף, ובהנחה ויש משאבה טבולה, פעולת הניקוז תיעשה באופן אוטומטי.

פתרונות נוספים

במקרים בהם לא מותקנת משאבה טבולה ניתן לקבל סיוע של אינסטלטור מומחה של עבודות אינסטלציה ומצויד בציוד מתקדם. הציוד המתקדם הנדרש למקרה של שאיבת מים מקלטים הוא הביובית. הביובית הוא כלי רכב המגיע למקום ובו מותקן מיכל גדול מאד. לרוב משתמשים בביובית לריקון בורות ביוב ובורות עם נוזלים אחרים. את הנוזלים, או במקרה זה המים מהמקלט המוצף שואבים אל המיכל ומעבירים אותו למתקן איסוף או בור ספיגה מורשה. בכל מקרה חשוב לוודא את מקור ההצפה, והאם היא נגרמה בשל ביוב שעלה על גדותיו. במקרה זה, יש לאתר את הסיבה. אם מדובר בסתימה, יש לפתוח אותה. פעולה זו מתבצעת על ידי לחץ אוויר גבוה, המשחרר את הסתימה, ומאפשר לשאוב את המים, או השופכין מן הביוב.

מומלץ לוודא, כי האינסטלטור בקיא בעבודות אינסטלציה למיניהן, מצויד באמצעים הנדרשים, מורשה לעסוק בעבודות אינסטלציה, בקיא באיתור תקלות ופתירתן. במקרה בו נדרשת ביובית, יש לודא כי היא נושאת משאבת לחץ מים, וכי העבודה נעשית בשמירה על כללי הזהירות והבטיחות המרביים. העברת מי שופכין, במידה ואכן אלו מי שופכין צריכה להתבצע רק למקומות מסודרים ומורשים על ידי העירייה, או הרשות המקומית, המפרסמת את דבר קיומם של מקומות אלו.

לסיכום

במציאות הארץ ישראלית כאמור, מקלט הוא מקום שצריך להשאר מאוורר, נקי ויבש. הצפה במקלט יכולה להעיד על בעיות במערכת האינסטלציה, וצריכה להבדק לעומק על ידי איש מקצוע, על מנת למנוע תקלות דומות בעתיד. הדבר תקף גם למרתפים, יחידות דיור בקומת מרתף ועוד. בכל מקרה, עקב חשיבותם הרבה של המקלטים בארץ, מומלץ מאד לדאוג לקיומה של משאבה טבולה איכותית וחזקה, למניעת מקרים בהם חלילה יהיה צורך במקלט, וגם בשל הסכנה התברואתית הקיימת במים עומדים. מים עומדים, ובמיוחד במקומות סגורים, הופכים למקום מרבץ של חיידקים ומזיקים רבים, ומסוכנים לסביבה המשמשת למגורים. לכן מומלץ להקדים תרופה למכה, לדואג להגבהה של רצפת המקלט, ולהתקין משאבה טבולה, האופיינית לטיפול של מים במקומות נמוכים. עלות התקנת כזו היא בערך אלף שקלים.

20

ספקי שירות בתחום קבלני אינסטלציה

מצא בעל מקצוע

קבלני אינסטלציה מומלצים תל אביב

בר אחזקות ואינסטלציה
בר אחזקות ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אין דברים כאלה!
עבודה, יחס, שירות, עמידה בלוח הזמנים, איכות, מקצועיות, יחס אישי לפני ואחרי העבודה, עבודה ברמה אחרת - כל השבחים שרק אפשר מגיעים ליניב מ"בר אחזקות".

גאקי חשמל ואינסטלציה
ג'אקי חשמל ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

ממליץ מאד!! בא
לבצע אצלי חיבור של מזגן חדש לנקודות חשמל. עשה עבודה מקצועית, הגיע בזמן, וגם המחיר שדרש היה מאד הוגן.

כהן פיקס אינסטלציה
כהן פיקס- אינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

אל אוריאל מחברת
"כהן פיקס- אינסטלציה" הגעתי דרך אחד האתרים באינטרנט, קראתי עליו חוות-דעת טובות והחלטתי להזמין אותו. יש לנו ג'קוזי בבית, הוא החל לטפטף בעת ההפעלה וביקשנו מאוריאל שיגיע לבצע בדיקה ולתקן את הבעיה.

אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש
אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

יצרתי קשר עם
אבי דרך אחד מאתרי הפרסום לצורך פתיחת סתימה בשירותים ותיקון נזילה בדירה והוא היה נשמע לי אמין וגם היה זמין להגיע אלי מיידית אז הזמנתי אותו. לא רק שאבי גבה ממני מחיר הגון עבור עבודתו הוא גם ביצע אותה במסירות, יסודיות ומקצועיות יתרה!

דורון אינסטלציה
דורון אינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 24

חוות דעת

דורון תיקן אצלנו
בדירה סתימה ונתן שירות מצוין שלא נתקלתי בשירות כזה כבר הרבה זמן. הייתה לנו סתימה בדוש בחדר האמבטיה וגם בכיור, פשוט המים לא ירדו. הייתי צריך למצוא מישהו בדחיפות.

אביר שירותי אינסטלציה
אביר שירותי אינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 29

חוות דעת

ביצעתי פרוייקט באולם
תצוגה של "לנדרובר" של היבואן הראשי וחיפשתי מישהו שיעשה לי את כל עבודות האינסטלציה שכללו: הנחת צנרת סמויה בקיר כולל חציבה בקירות בטון, הנחת כלים סניטריים (ברזים,ניאגרות,כיורים וכו'), התקנה של נקודות מים ובניה של שירותי נכים.

נופר אינסטלציה
נופר אינסטלציה

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אינסטלציה ידי זהב
אינסטלציה ידי זהב

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 66

חוות דעת

כשראינו שהמים בכיור
עומדים הבנו שיש כנראה סתימה ואשתי לקחה את המושכות לידיים ופנתה לאילן. אילן נתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו מתי התיקון יתבצע. אילן הגיע בזמן עם כל הכלים, מכונות, חומרים וכל מה שאינסטלטור מקצועי יכול להצטרך בזמן ביקור.

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

שיפוצי השרון
שיפוצי השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך שיפוץ כללי בדירה שלי ויצרתי קשר עם איגור בעקבות המלצה שקיבלתי, הוא עשה עלי רושם מצוין וקנה אותי עם טוב הלב שלו לכן, סגרתי איתו את העבודה. איגור לא אכזב אותי לשנייה!

אינסטלציה דוד
אינסטלציה דוד

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 29

חוות דעת

לפני חצי שנה
עשיתי בבית שלי שיפוץ ענק בשווי 200,000 ש"ח, חלק מהשיפוץ כלל החלפת צנרת אינסטלציה חדשה. את דוד אני מכיר כבר 12 שנה והחלטתי לשכור את שירותיו בשיפוץ הנוכחי.

קורן שיפוצים
קורן שיפוצים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 29

חוות דעת

בביקור אצל חבר
ראיתי עבודת שיפוץ יפה שנעשתה אצלו, מבירורים עלה שמו של בני מקורן שיפוצים. לאחר שיחה עם בני התיישבנו לתכנונים ותיאום ציפיות. בני תרם בשלב התכנון רבות מניסיונו המקצועי וכך גם סוכם המחיר עבור השיפוץ.

אופק אינסטלציה
אופק אינסטלציה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 27

חוות דעת

אני מחפש את
המילה הכי מתאימה לתאר את שי מ"אופק אינסטלציה" ומה שעולה לי ישר לראש זה מקצוען! פשוט ככה, שי זה בחור שהמילה מקצוען יושבת עליו כמו כפפה ליד. יש לו התנהגות של מקצוען, שירות של מקצוען, אמינות של מקצוען, ומומחיות של מקצוען.

יא אינסטלציה 24 שעות
י.א. אינסטלציה 24 שעות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 79

חוות דעת

הוזמן לפתיחת סתימה
בקו ראשי בכיור מטבח הגיע מהר עם מכשור חשמלי מומלץ בחום.!!

כתבות ומאמרים

כל מה שחשוב לדעת על החלפת צנרת ביוב

כל מה שחשוב לדעת על החלפת צנרת ביוב

המאמר מסביר על הסיבות והצורך בהחלפת צנרת ביוב למרות החומרים האיכותיים שמהם הצנרת עשוייה.

קרא עוד
שאיבת בורות ביוב

שאיבת בורות ביוב

במאמר יוסבר מהם בורות ביוב, מה התחזוקה השוטפת הנדרשת ומה יש לעשות במקרה של בעיות הצפה

קרא עוד
מהו תהליך של שאיבת בורות ביוב וכיצד הוא מתבצע?

מהו תהליך של שאיבת בורות ביוב וכיצד הוא מתבצע?

במאמר יוסבר איך מתמודדים עם סתימות מורכבות בבורות ביוב, מהו תהליך של שאיבת בורות ביוב, מי רשאי לבצע אותו ואיך הוא מתבצע.

קרא עוד