20

ספקי שירות בתחום קבלני אינסטלציה

מהו תהליך של שאיבת בורות ביוב וכיצד הוא מתבצע?

במאמר יוסבר איך מתמודדים עם סתימות מורכבות בבורות ביוב, מהו תהליך של שאיבת בורות ביוב, מי רשאי לבצע אותו ואיך הוא מתבצע.

כל המידע על סתימה בביוב

פתיחת סתימות ביוב היא עניינם של אינסטלטורים שעוסקים בכך, ורובם אכן מסוגלים לטפל בבעיות כאלה ללא קושי מיוחד. מכל מקום, לעתים מתרחשים מצבים שבהם אין די ביכולתו של האינסטלטור או במכשירים הפשוטים שבהם הוא משתמש: בורות ביוב עמוקים שהתמלאו בשופכין ואי אפשר להגיע לתחתיתם, בורות ספיגה שהתמלאו ואינם סופגים עוד, מקלטים או מרתפים שהוצפו במים או בשופכין, וכן הלאה. במקרים כאלה, אין מנוס אלא להזעיק שירותי שאיבה מקצועיים.

שימוש בביובית לצורך טיפול מיידי בסתימה

שאיבת בורות ביוב או שאיבת בורות שופכין אינה יכולה להיעשות באמצעים ידניים, הן בגלל כמות השופכין שאותה יש לפנות והן בגלל הגזים הרעילים, שעלולים לפגוע במי שעובד בסביבתם. גם שאיבה ידנית של מים או שופכין מחדרים במפלס נמוך (מרתפים, מחסנים, מקלטים וכו') שהוצפו אינה מעשית, מסיבות דומות. בדרך כלל, אם מתעורר צורך לשאוב כמות גדולה של מים או שופכין, נעזרים בשירותיה של חברה שמפעילה מיכליות מיוחדות, שנקראות בפי העם ביובית (מלשון ביוב). ביובית היא בעצם משאית מיכל, שנושאת גם משאבה חזקה המחוברת למיכל ולצינור ארוך ועבה. המשאית יכולה להתקרב מאוד למקום המוצף, הצינור העבה מושחל אליו, והמשאבה שואבת את המים או את השופכין ישירות למיכל האטום. ביובית רגילה מסוגלת לשאוב תוך זמן קצר כדי מיכל מלא, 22-20 מ"ק.

גרסאות אחרות של ביובית מסוגלות לא רק לשאוב, אלא גם להסניק – כלומר, להזרים מים בלחץ גבוה לתוך צינור סתום ובצורה כזאת לפתוח אותו. זרימת המים מסוגלת לשחרר סתימות קשת מאוד ולשטוף את פנים הצינור, ולעתים אין אפשרות אחרת לפתוח סתימות אלא באמצעות הסנקה כזאת.

איתור שורש הבעיה

כמובן, פתיחת הסתימה איננה תיקון אלא רק שחרור עודף המים. מעבר לפתיחת הסתימה, יש גם כמובן לבדוק היטב מה הגורם לסתימה ומהן הסיבות להיווצרותה (חדירת שורשים, צינור שבור, זווית לא נכונה וכו'). כמו כן חשוב לתקן את שורש הבעיה בהקדם האפשרי, אחרת - הצינור, ייסתם שוב.
בדומה לכך, גם שאיבת בורות ביוב או שאיבת בורות שופכין (או מקלטים או מרתפים מוצפים) היא רק טיפול בסימפטום, ולא בתקלה עצמה. לאחר שעודפי המים נשאבו, יש לאתר את הגורם להצפה ולפעול לתיקונו, אחרת תישנה הבעיה ותתרחש הצפה נוספת. הטיפול בגורם להצפת מקלטים או מרתפים עלול להיות מסובך במיוחד, ולכן כדאי להיעזר לשם כך בשירותיה של חברה שמתמחה בכך.

תחום למקצוענים בלבד

חברות מעטות מפעילות ביובית לא רק לשם שאיבת מים או שופכין, אלא לשם שאיבה ופינוי של שמנים תעשייתיים או של חומרים מסוכנים אחרים. הציוד המשמש לכך דומה, אך חייבת להיות אטימה מעולה של המיכל ושל הצנרת כדי שהחומר המסוכן לא ידלוף ולא יסכן את הסביבה. כמו כן, מי שמפעיל ביובית (או כל מכשיר או מתקן אחר) לשם טיפול בחומרים מסוכנים חייב לעבור הכשרה מיוחדת לשם כך ולהחזיק ברשיון מיוחד לטיפול בחומרים מסוכנים. ממילא מובן, שיש לרוקן ביובית – מכל סוג ובכל תכולה – רק באתר מתאים שמורשה לכך ומיועד לכך.

20

ספקי שירות בתחום קבלני אינסטלציה

מצא בעל מקצוע

קבלני אינסטלציה מומלצים תל אביב

בר אחזקות ואינסטלציה
בר אחזקות ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אין דברים כאלה!
עבודה, יחס, שירות, עמידה בלוח הזמנים, איכות, מקצועיות, יחס אישי לפני ואחרי העבודה, עבודה ברמה אחרת - כל השבחים שרק אפשר מגיעים ליניב מ"בר אחזקות".

גאקי חשמל ואינסטלציה
ג'אקי חשמל ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

ממליץ מאד!! בא
לבצע אצלי חיבור של מזגן חדש לנקודות חשמל. עשה עבודה מקצועית, הגיע בזמן, וגם המחיר שדרש היה מאד הוגן.

כהן פיקס אינסטלציה
כהן פיקס- אינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

אל אוריאל מחברת
"כהן פיקס- אינסטלציה" הגעתי דרך אחד האתרים באינטרנט, קראתי עליו חוות-דעת טובות והחלטתי להזמין אותו. יש לנו ג'קוזי בבית, הוא החל לטפטף בעת ההפעלה וביקשנו מאוריאל שיגיע לבצע בדיקה ולתקן את הבעיה.

אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש
אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

יצרתי קשר עם
אבי דרך אחד מאתרי הפרסום לצורך פתיחת סתימה בשירותים ותיקון נזילה בדירה והוא היה נשמע לי אמין וגם היה זמין להגיע אלי מיידית אז הזמנתי אותו. לא רק שאבי גבה ממני מחיר הגון עבור עבודתו הוא גם ביצע אותה במסירות, יסודיות ומקצועיות יתרה!

דורון אינסטלציה
דורון אינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 24

חוות דעת

דורון תיקן אצלנו
בדירה סתימה ונתן שירות מצוין שלא נתקלתי בשירות כזה כבר הרבה זמן. הייתה לנו סתימה בדוש בחדר האמבטיה וגם בכיור, פשוט המים לא ירדו. הייתי צריך למצוא מישהו בדחיפות.

אביר שירותי אינסטלציה
אביר שירותי אינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 29

חוות דעת

ביצעתי פרוייקט באולם
תצוגה של "לנדרובר" של היבואן הראשי וחיפשתי מישהו שיעשה לי את כל עבודות האינסטלציה שכללו: הנחת צנרת סמויה בקיר כולל חציבה בקירות בטון, הנחת כלים סניטריים (ברזים,ניאגרות,כיורים וכו'), התקנה של נקודות מים ובניה של שירותי נכים.

נופר אינסטלציה
נופר אינסטלציה

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אינסטלציה ידי זהב
אינסטלציה ידי זהב

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 66

חוות דעת

כשראינו שהמים בכיור
עומדים הבנו שיש כנראה סתימה ואשתי לקחה את המושכות לידיים ופנתה לאילן. אילן נתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו מתי התיקון יתבצע. אילן הגיע בזמן עם כל הכלים, מכונות, חומרים וכל מה שאינסטלטור מקצועי יכול להצטרך בזמן ביקור.

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

שיפוצי השרון
שיפוצי השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך שיפוץ כללי בדירה שלי ויצרתי קשר עם איגור בעקבות המלצה שקיבלתי, הוא עשה עלי רושם מצוין וקנה אותי עם טוב הלב שלו לכן, סגרתי איתו את העבודה. איגור לא אכזב אותי לשנייה!

אינסטלציה דוד
אינסטלציה דוד

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 29

חוות דעת

לפני חצי שנה
עשיתי בבית שלי שיפוץ ענק בשווי 200,000 ש"ח, חלק מהשיפוץ כלל החלפת צנרת אינסטלציה חדשה. את דוד אני מכיר כבר 12 שנה והחלטתי לשכור את שירותיו בשיפוץ הנוכחי.

קורן שיפוצים
קורן שיפוצים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 29

חוות דעת

בביקור אצל חבר
ראיתי עבודת שיפוץ יפה שנעשתה אצלו, מבירורים עלה שמו של בני מקורן שיפוצים. לאחר שיחה עם בני התיישבנו לתכנונים ותיאום ציפיות. בני תרם בשלב התכנון רבות מניסיונו המקצועי וכך גם סוכם המחיר עבור השיפוץ.

אופק אינסטלציה
אופק אינסטלציה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 27

חוות דעת

אני מחפש את
המילה הכי מתאימה לתאר את שי מ"אופק אינסטלציה" ומה שעולה לי ישר לראש זה מקצוען! פשוט ככה, שי זה בחור שהמילה מקצוען יושבת עליו כמו כפפה ליד. יש לו התנהגות של מקצוען, שירות של מקצוען, אמינות של מקצוען, ומומחיות של מקצוען.

יא אינסטלציה 24 שעות
י.א. אינסטלציה 24 שעות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 79

חוות דעת

הוזמן לפתיחת סתימה
בקו ראשי בכיור מטבח הגיע מהר עם מכשור חשמלי מומלץ בחום.!!

כתבות ומאמרים

כל מה שחשוב לדעת על החלפת צנרת ביוב

כל מה שחשוב לדעת על החלפת צנרת ביוב

המאמר מסביר על הסיבות והצורך בהחלפת צנרת ביוב למרות החומרים האיכותיים שמהם הצנרת עשוייה.

קרא עוד
שאיבת מים ממקלטים

שאיבת מים ממקלטים

במאמר יוסבר על החשיבות של שאיבת ממים ממקלטים ומהן השיטות לביצוע שאיבת מים ממקלט

קרא עוד
שאיבת בורות ביוב

שאיבת בורות ביוב

במאמר יוסבר מהם בורות ביוב, מה התחזוקה השוטפת הנדרשת ומה יש לעשות במקרה של בעיות הצפה

קרא עוד