20

ספקי שירות בתחום קבלני אינסטלציה

שאיבת בורות ביוב

במאמר יוסבר מהם בורות ביוב, מה התחזוקה השוטפת הנדרשת ומה יש לעשות במקרה של בעיות הצפה

שאיבת בורות ביוב

בור ביוב, נמצא בכל מקום מאוכלס, והוא משותף לכל הדיירים באזור או דיירי בניין משותף. כמו כן, בור שופכין או בריכת ביוב, הנקראת גם שוחת ביקורת. בשל השימוש המשותף של בתים רבים, נדרשת שאיבת בורות ביוב על בסיס קבוע, למניעת סתימות ובעקבותיהן הצפה של בור הביוב. אם לא מתבצעת תחזוקה שוטפת של בורות ביוב, יכול הדבר לגרום למפגע תברואתי של ממש, בנוסף לאי הנוחות והריחות הבלתי נעימים, במקרים של הצפות.

אין מבנה או מתחם שלא קיימת בו מערכת ביוב. צינורות הביוב מובילים את מי השפכים היישר אל הביוב המרכזי, השייך למועצה אזורית, עירייה או בור ספיגה גדול. בכל מקרה, לתחזוקה שוטפת, נדרשים שירותיהם של קבלני ביוב, מתמחים בעבודות מסוג זה. כשמגיעים למצב בו עלה הביוב על גדותיו, משמעות הדבר היא, כי קיימת סתימה גדולה וקשה בביוב, וניקוי באמצעים רגילים כבר לא יועיל.

כשביוב עולה על גדותיו, משמעות הדבר כי הוא יגרום לסתימת הצנרת שלכם,, וכמובן יהפוך הדבר למפגע תברואתי, עקב הגזים הרעילים המשתחררים לאויר, ועימם חיידקים מסוכנים. בנוסף מלווה הדבר בצחנה עזה.
קבלן ביוב הוא גורם המומחה בתחום עבודות אינסטלציה. לא כל אינסטלטור מוסמך להיות קבלן ביוב, אולם כל קבלן ביוב הוא מוסמך לעסוק בתחום עבודות אינסטלציה על כל סוגיהן.

ביובית

במקרים של בעיות הצפה הדורשת שאיבה, ישתמש קבלן הביוב בכלי הנקרא ביובית. כלי זה הוא מיכל גדול אליו נשפכים מי השופכין. שאיבת מי השופכין מתבצעת עם ואקום בעל לחץ גבוה, ובאופן זה, לא רק שנשאבים מי השופכין, אלא גם הסתימה משתחררת בעזרת הלחץ הגבוה המופעל על הביוב.

קבלני ביוב רבים שמים דגש גם על האקולוגיה, ואת מי השופכין הם מעבירי לאתרים מורשים בלבד, ולא לכל בור ספיגה מזדמן. אתרים מורשים אם אתרי פסולת, המוכרזים ככאלו על ידי הרשויות המקומיות. חשוב שבעת שאיבת בורות ביוב יהיה לקבלן הביוב את כל הידע הנדרש, וגם את הציוד המתאים, מתקדם ומשוכלל, ואף יכולת להגיע לביובים בהם אין גישה למשאיות, ונדרש רכב מיוחס, שביכולתו להגיע למקומות אלו ולבצע את השאיבה.

סתימה בביוב

במקרים ונגרמת סתימה בביוב, יבצע קודם כל קבלן הביוב בדיקות מקדימות על מנת לאתר את סיבת הסתימה. סתימה יכולה לנבוע מחפץ גדול שחוסם את מעברי צינורות הביוב, צמיחה של שורשים את תוך המערכת, עד כדי סתימה שלהם, או סיבות אחרות. השימוש בביובית ייעשה במידת הצורך. קבלן הביוב יפתח את מכסי הביוב הראשי, יבדוק אילו מן הביובים מלאים, היכן ממוקמת הסתימה, ורק אז יבצע את פעולת השאיבה. חשוב מאד לציין, כי ביובית שאינה נושאת משאבת לחץ מים אינה מאושרת לשימוש. עוד חשוב לציין, כי שאיבת בורות ביוב היא עבודה הדורשת שמירה על כללי בטיחות, נסיון ומיומנות רבים, והבנת מערכות ביוב על בורין. בכלל, זה המקום כי ישנן עבודות אינסטלציה הדורשות ידע מקיף, כמו למשל שאיבת מים מקלטים, החלפת צנרת בבניין ועוד.

שאיבות נוספות

השימוש בביובית נועד בעיקר במצבים של שאיבת בורות ביוב, בהם מי שופכין. בנוסף, הביובית משמשת גם לשאיבה וריקון של בורות כמו בורות בהם דלק, שומן, חומרים רעילים ועוד. בעזרת הביובית נשאבים הנוזלים ומועברים לאתרי טיהור שופכין, ואז לאתר הפסולת.
על עבודות כגון אלו להתבצע רק על ידי גורמים מוסמכים ומורשים, מיומנים בקשת עבודות אינסטלציה בתחומים רבים, כמו למשל שאיבת מים מקלטים ועוד.

20

ספקי שירות בתחום קבלני אינסטלציה

מצא בעל מקצוע

קבלני אינסטלציה מומלצים תל אביב

בר אחזקות ואינסטלציה
בר אחזקות ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אין דברים כאלה!
עבודה, יחס, שירות, עמידה בלוח הזמנים, איכות, מקצועיות, יחס אישי לפני ואחרי העבודה, עבודה ברמה אחרת - כל השבחים שרק אפשר מגיעים ליניב מ"בר אחזקות".

גאקי חשמל ואינסטלציה
ג'אקי חשמל ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

ממליץ מאד!! בא
לבצע אצלי חיבור של מזגן חדש לנקודות חשמל. עשה עבודה מקצועית, הגיע בזמן, וגם המחיר שדרש היה מאד הוגן.

כהן פיקס אינסטלציה
כהן פיקס- אינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

אל אוריאל מחברת
"כהן פיקס- אינסטלציה" הגעתי דרך אחד האתרים באינטרנט, קראתי עליו חוות-דעת טובות והחלטתי להזמין אותו. יש לנו ג'קוזי בבית, הוא החל לטפטף בעת ההפעלה וביקשנו מאוריאל שיגיע לבצע בדיקה ולתקן את הבעיה.

אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש
אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

יצרתי קשר עם
אבי דרך אחד מאתרי הפרסום לצורך פתיחת סתימה בשירותים ותיקון נזילה בדירה והוא היה נשמע לי אמין וגם היה זמין להגיע אלי מיידית אז הזמנתי אותו. לא רק שאבי גבה ממני מחיר הגון עבור עבודתו הוא גם ביצע אותה במסירות, יסודיות ומקצועיות יתרה!

דורון אינסטלציה
דורון אינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 24

חוות דעת

דורון תיקן אצלנו
בדירה סתימה ונתן שירות מצוין שלא נתקלתי בשירות כזה כבר הרבה זמן. הייתה לנו סתימה בדוש בחדר האמבטיה וגם בכיור, פשוט המים לא ירדו. הייתי צריך למצוא מישהו בדחיפות.

אביר שירותי אינסטלציה
אביר שירותי אינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 29

חוות דעת

ביצעתי פרוייקט באולם
תצוגה של "לנדרובר" של היבואן הראשי וחיפשתי מישהו שיעשה לי את כל עבודות האינסטלציה שכללו: הנחת צנרת סמויה בקיר כולל חציבה בקירות בטון, הנחת כלים סניטריים (ברזים,ניאגרות,כיורים וכו'), התקנה של נקודות מים ובניה של שירותי נכים.

נופר אינסטלציה
נופר אינסטלציה

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אינסטלציה ידי זהב
אינסטלציה ידי זהב

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 66

חוות דעת

כשראינו שהמים בכיור
עומדים הבנו שיש כנראה סתימה ואשתי לקחה את המושכות לידיים ופנתה לאילן. אילן נתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו מתי התיקון יתבצע. אילן הגיע בזמן עם כל הכלים, מכונות, חומרים וכל מה שאינסטלטור מקצועי יכול להצטרך בזמן ביקור.

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

שיפוצי השרון
שיפוצי השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך שיפוץ כללי בדירה שלי ויצרתי קשר עם איגור בעקבות המלצה שקיבלתי, הוא עשה עלי רושם מצוין וקנה אותי עם טוב הלב שלו לכן, סגרתי איתו את העבודה. איגור לא אכזב אותי לשנייה!

אינסטלציה דוד
אינסטלציה דוד

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 29

חוות דעת

לפני חצי שנה
עשיתי בבית שלי שיפוץ ענק בשווי 200,000 ש"ח, חלק מהשיפוץ כלל החלפת צנרת אינסטלציה חדשה. את דוד אני מכיר כבר 12 שנה והחלטתי לשכור את שירותיו בשיפוץ הנוכחי.

קורן שיפוצים
קורן שיפוצים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 29

חוות דעת

בביקור אצל חבר
ראיתי עבודת שיפוץ יפה שנעשתה אצלו, מבירורים עלה שמו של בני מקורן שיפוצים. לאחר שיחה עם בני התיישבנו לתכנונים ותיאום ציפיות. בני תרם בשלב התכנון רבות מניסיונו המקצועי וכך גם סוכם המחיר עבור השיפוץ.

אופק אינסטלציה
אופק אינסטלציה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 27

חוות דעת

אני מחפש את
המילה הכי מתאימה לתאר את שי מ"אופק אינסטלציה" ומה שעולה לי ישר לראש זה מקצוען! פשוט ככה, שי זה בחור שהמילה מקצוען יושבת עליו כמו כפפה ליד. יש לו התנהגות של מקצוען, שירות של מקצוען, אמינות של מקצוען, ומומחיות של מקצוען.

יא אינסטלציה 24 שעות
י.א. אינסטלציה 24 שעות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 79

חוות דעת

הוזמן לפתיחת סתימה
בקו ראשי בכיור מטבח הגיע מהר עם מכשור חשמלי מומלץ בחום.!!

כתבות ומאמרים

כל מה שחשוב לדעת על החלפת צנרת ביוב

כל מה שחשוב לדעת על החלפת צנרת ביוב

המאמר מסביר על הסיבות והצורך בהחלפת צנרת ביוב למרות החומרים האיכותיים שמהם הצנרת עשוייה.

קרא עוד
שאיבת מים ממקלטים

שאיבת מים ממקלטים

במאמר יוסבר על החשיבות של שאיבת ממים ממקלטים ומהן השיטות לביצוע שאיבת מים ממקלט

קרא עוד
מהו תהליך של שאיבת בורות ביוב וכיצד הוא מתבצע?

מהו תהליך של שאיבת בורות ביוב וכיצד הוא מתבצע?

במאמר יוסבר איך מתמודדים עם סתימות מורכבות בבורות ביוב, מהו תהליך של שאיבת בורות ביוב, מי רשאי לבצע אותו ואיך הוא מתבצע.

קרא עוד