8

ספקי שירות בתחום תיקון טלוויזיות

המדריך לחיבור טלוויזיה לאחר מעבר דירה

במאמר יוסבר על חיבור טלוויזיה לאחר מעבר דירה, יפורטו אפשרויות החיבור לחברות הכבלים והלווין וכן יוסבר על שירות עידןּ פלוס.

המדריך לחיבור טלוויזיה לאחר מעבר דירה

מעבר דירה הוא פרויקט לא קטן, שדורש הרבה מעבר לאריזה והזמנת מוביל, במיוחד אם כבר צברתם נכסים ודאגות ואם יש לכם ילדים. רשימת הדברים לעשות לפני או לאחר העברת הדירה למגורים החדשים כוללת ארגון מחדש של הדירה החדשה, רכישת ציוד חדש, העברת הכתובת שלכם בתעודת הזהות במשרד הפנים ובמקומות נוספים, הרשמת הילדים לגנים ולבתי ספר חדשים במועד, לדאוג לכך שיהיה מי שישמור לכם את הדואר שימשיך להגיע לכתובת הישנה ואחרי שכל זה יגמר, תצטרכו גם מישהו שיחבר לכם מחדש את הטלוויזיה.

התחברות לכבלים / לוויין לאחר מעבר

אחוז גדול מהישראלים מחובר היום לחברת הכבלים או לחברת לווין ורוב האחוזים שנותרו מחוברים היום לעידן פלוס - הממיר החדש שמאפשר קליטה חוקית וטובה של הערוצים הפתוחים. אם אתם מחוברים לכבלים או ללווין, במעבר דירה תצטרכו להזמין מישהו שיחבר אתכם לתשתית המתאימה. מי שמחובר לעידן פלוס, יכול ברוב המקרים להסתדר בעצמו או להשיג שירותי התקנה חינם.

לחברת הכבלים הישראלית HOT ולחברת הלווין YES חשוב לוודא שמעבר לבית חדש לא יהיה זרז ללקוחות לא מרוצים להתנתק ולעבור למתחרים. לכן כל נושא החיבור מחדש של תשתית הטלוויזיה הוא די פשוט, הרבה יותר פשוט מאשר לנסות להתנתק מהשירות למשל... אם חשוב לכם להתחבר מחדש כמה שיותר מהר בדירה החדשה, מומלץ מאוד להודיע לספק הטלוויזיה שלכם כמה שיותר מוקדם על תאריך המעבר. אפשר לעשות זאת דרך שירות לקוחות בטלפון או באמצעות טופס אלקטרוני באתרי האינטרנט של שתי החברות. Hot ו –Yesמנסות לתת שירות טוב בעניין, ולשלוח אליכם טכנאים כבר ביום המעבר (אם זה בכלל נוח לכם) ובדרך כלל הן מצליחות.

בתקופות השיא של מעברי הדירה כבר היו מקרים של עומס על מערך הטכנאות ולקוחות חיכו לפעמים כמה שבועות עד שהגיע טכנאי. במקרים נדירים אחרים, משהו בתשתית האזורית במקום המגורים החדש לא היה תקין ולכן החיבור נדחה זמן רב למורת רוחם של עוברי הדירה.
בגדול, אפשר לומר שהשירות של חיבור מחדש בכבלים ובלווין טוב מאוד.
ב-HOT גם כל מיני מציעים מבצעים אטרקטיביים כקטליזטורים למנוע בריחת לקוחות: פיצה שנייה בהנחה, הצעה מוזלת מפתה על שירותי טריפל (כבלים, אינטרנט וטלפון) וסרט מתנה ב- VOD.
חיבור מחודש לתשתית הכבלים או לווין במקום מגורים חדש, מיותר לציין, זה לא משהו שאפשר לעשות עצמאית או על ידי טכנאי חיצוני, כך שגם אם הטכנאי מתעכב - אין ברירה, ותאלצו פשוט לחכות.

התחברות לשירותים פתוחים

שירותי השידור בערוצים הפתוחים, עידן פלוס, מבוססים על טכנולוגיה המכונה DTT , או בעברית: שירותי טלוויזיה דיגיטליים קרקעיים. כדי להתחבר לשירות של עידן פלוס תדרשו קודם כל לוודא שמקלט הטלוויזיה שלכם תומך בטכנולוגיה, מה שנכון לגבי כמעט כל מקלט (למעט דגמים ישנים במיוחד). חלק ממקלטי הטלוויזיה החדשים מסוג LCD ופלזמה, כוללים גם ממיר דיגיטלי מובנה, לכן חשוב לברר מול מי שמכר לכם אותם אם יש ממיר מובנה ואם יש, לא תדרשו בציוד נוסף.

ממירים דיגיטליים אחרים

לגבי כל המקלטים האחרים, תצטרכו לרכוש ממיר ואנטנה. סוג הממיר תלוי בסוג הטלוויזיה, כך שתצטרכו לדעת את הדגם המדויק בחנות האלקטרוניקה או ברשות הדואר בזמן הרכישה, כדי שיתאימו לכם ממיר מתאים.

על הממיר הדיגיטאלי, לעמוד בתנאים הבאים:

  • תומך בטכנולוגית DVBT
  • תומך בדחיסת תמונה MPEG-4
  • תומך בתקן דחיסת השמע HE – ACC+V2
  • תומך בכתוביות בשפה העברית
  • תומך במדריך תוכניות EPG
  • תומך באיכות שידור HD

עלות הממירים הדיגיטאליים היא משתנה, אבל ברמת העיקרון - לא אמורה לעלות על 450 שקלים. ברוב המקרים לא צריכה להיות בעיה להתקין את השירות באופן עצמאי. אם התקנתם את הממיר והאנטנה והקליטה בעיתית, יכול להיות שזה בגלל רכישת ממיר לא מתאים, התקנה לא נכונה או בגלל שאתם גרים באזור שבו עדיין לא הוקם משדר קרוב מספיק. במקרה כזה מומלץ קודם כל לברר מול המוקד של עידן פלוס אם אמורות להיות בעיות בקליטה. במידה ולא אמורות להיות בעיות, כדאי להזמין טכנאי שימצא את הבעיה ויפתור אותה עבורכם. יכול להיות שתדרשו לאנטנה איכותית יותר או לממיר אחר.
ורק עוד מידע אחרון שכדאי לדעת: רוכשי דגם ממיר 980 ברשות הדואר מקבלים התקנה חינם באמצעות נציגי חברת טלסאן.

8

ספקי שירות בתחום תיקון טלוויזיות

מצא בעל מקצוע

טכנאי טלוויזיות מומלצים תל אביב

מעבדת אור
מעבדת אור

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 43

חוות דעת

העבודה הראשונה שאמנון
ממעבדת אור ביצע עבורי מחזיקה מעמד כבר 15 שנה! טלוויזיה די ישנה שלא הפסיקה לייצר לנו בעיות לפני שהיא עברה תחת הידיים של אמנון. מאז שהוא סידר אותה, לפני חמש עשרה שנה, ועד היום, היא עובדת ברצף ובלי שום בעיה אחת!

מעבדת פולג יעקב
מעבדת פולג יעקב

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 32

חוות דעת

את יעקוב מ"מעבדת
פולג יעקוב" הכרתי ממש במקרה, כאשר המחשב הנייח שברשותי הפסיק לעבוד, התקשרתי לבעל מקצוע מסוים, שלא יכל להגיע היות והוא אינו באזור אך המליץ לי על יעקוב כבעל מקצוע מצוין.

דוקטור פיקסל
דוקטור פיקסל

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 66

חוות דעת

יש לי מקרן
אחורי של סוני, 53 אינץ שהבאתי מארה"ב לפני 6 שנים. המכשיר מדהים ועלה לי הון תועפות בזמנו. לפני כמה זמן, המכשיר החל לכבות את עצמו, ובאיזה שהוא שלב כבר סירב להידלק בכלל.

אלקטרו פיקס
אלקטרו פיקס

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 7

חוות דעת

מרוצה ממנו מאוד,
יחיאל מעניק לנו גם שירות מקצועי לאורך שנים, גם שירות מהיר וגם יעיל, הוא תמיד עונה לטלפונים גם לאחר תיקון, אדיב נחמד וישר - ממליצה מכל הלב.

אלקטרו רם
אלקטרו רם

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 43

חוות דעת

שירות מצוין, זריז
ויעיל. פניתי דרך האתר כאן לאלקטרו כאן בנוגע לתיקון טלוויזיית מץ ישנה שלא פעלה, אם בסביבות אחת עשרה הייתה הפניה שלי אז בשתים עשרה אחת הוא כבר היה אצלי ובתוך חצי שעה מהרגע שהוא הגיע הטלוויזיה כבר חזרה למקום, עם כל החוטים וכל החיבורים, כשהיא כבר פועלת בצורה מלאה.

וידאו קול  תיקון טלויזיות
וידאו קול - תיקון טלויזיות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 34

חוות דעת

את צביקה אני
מכיר באופן אישי כבר קרוב לשלושים ארבעים שנה!! הוא בעל המקצוע שלי בכל הנוגע לתיקון מוצרי אלקטרוניקה - אני סומך עליו במאה אחוז, מדובר באיש מקצוע רציני שעובד בתחום כבר שנים רבות.

טלירון  מעבדת תיקון טלוויזיות
טלירון - מעבדת תיקון טלוויזיות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 19

חוות דעת

שירות מעולה ואמין!
מצאתי אותם בחיפוש באינטרנט לאחר שטלוייזית SHARP עם מסך 42 אינץ'' שלנו התקלקלה, הטלוויזיה הייתה נדלקת אך לא הופיעה תמונה. השארתי להם הודעה עם מספר טלפון והם חזרו אליי במהירות.

אש אלקטרוניקה
א.ש. אלקטרוניקה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 43

חוות דעת

הגעתי לאהרון דרך
המלצה של חבר, בגלל תקלה במסך הטלוויזיה (טלוויזיית lcd ' 32), בהתחלה עשיתי בדיקה שכל החיבורים תקינים, ניסיתי לחבר את המכשיר לשקע חשמלי אחר ולהחליף בטריות לשלט, אבל הבעיה לא נפתרה.

כתבות ומאמרים

כיצד לבחור טכנאי לתיקון טלוויזיה?

כיצד לבחור טכנאי לתיקון טלוויזיה?

במאמר יוסבר באילו נסיבות כדאי להזמין טכנאי טלוויזיות, על אילו תקלות ניתן להתגבר לבד, וכן ינתנו טיפים לבחירה נכונה של טכנאי.

קרא עוד