18

ספקי שירות בתחום תיקון מדיחי כלים

9 תקלות נפוצות במדיחי כלים וכיצד נטפל בהן

במאמר יפורטו תקלות מדיחי כלים נפוצות וכיצד לטפל בהן בעצמינו או באמצעות טכנאי מקצועי

טיפול בתקלות מדיחי כלים

הכלים יוצאים מלוכלכים מהמדיח? המים לא מתרוקנים מהמדיח? המדיח נתקע באמצע תוכנית העבודה? אל תמהרו כל כך לזרוק אותו. ישנן תקלות רבות בחלקים מכאניים של מדיחי כלים, אשר ניתנות לתיקון והחלפה. כולנו יודעים שרכישת מדיחי כלים חדשים זה לא עסק כל כך זול, אז למה לא להוציא סכום הרבה יותר קטן של כסף, ולקבל בחזרה את המדיח כמו חדש. להלן ריכוז של תקלות מדיחי כלים שכיחות, בכל תקלה יפורט הדרכים לזיהוי התקלה, מה ניתן לעשות בעצמינו ומתי יש להזמין טכנאי מקצועי לטיפול בתקלה.

סתימה בממטרות של המדיח

אחת התקלות השכיחות ביותר והתוצאה שהכלים יוצאים מלוכלכים מהמדיח. הסיבה לתקלה זו מקרים בהם לא הסרנו לכלוך גס מהכלים, לכלוך זה יכול להישאב יחד עם המים ולגרום לסתימה בפתחי ממטרות המים. לפתירת הבעיה ניתן להוציא בזהירות את ממטרות המים, לנקות את הפתחים עם קיסם או סיכה ולהחזירם למקומם במדיח.

בעיה במשאבת מים

מדיח כלים משתמש במים. המון מים. אבל לאן כולם הולכים? ומה קורה שם בכלל? התשובה לכך מצויה במשאבות. המשאבה הראשונה אשר נמצאת אצל מדיחי כלים היא משאבה אשר אחראית למחזור המים, ושימוש חוזר במים הנקיים. משאבה זו מתקלקלת לעיתים רחוקות יותר ותיקונה הוא יקר יחסית. המשאבה השנייה היא זו שאחראית על ריקון המים המלוכלכים, ולעומת הראשונה- משאבה זו מתקלקלת לעיתים קרובות יותר והתיקון הוא זול יותר. סתימה במשאבת המים יכולה להיווצר בעקבות גוף זר שנתקע המשאבה ומונע ממנה את פעילות ריקון המים. במקרה זה יש להזמין טכנאי מקצועי שידע לפרק את המשאבה, לשלוף את הגוף הזר שנתקע בה ויחזירה למקומה כראוי.

בעיה בגוף חימום

מדיחי כלים משתמשים במים כפי שאמרנו, אבל לא סתם במים, אלא במים חמים. כדי להעלות את הטמפרטורה שלהם, מדיחי כלים מצוידים בגוף חימום. גוף החימום, ממש כמו בקומקום חשמלי רגיל, מביא את המים לטמפרטורה הרצויה שנקבעה לפי התוכנית שבחרנו. נוכל להבחין בבעיה בגוף החימום, כאשר הכלים יתחממו יתר על המידה, ויינזקו עקב כך, או שהמים לא יתחממו מספיק והכלים יצאו מלוכלכים. בכל מקרה של תקלת גוף חימום של מדיחי כלים לא יהיה לכם הרבה מה לעשות מלבד לקרוא לטכנאי לתיקון מדיחי כלים, שיבוא לתקן או להחליף לכם את גוף החימום.

בעיה בטיימר

בעיה נוספת אשר רואים בהרבה מדיחי כלים היא בעיה בטיימר. הטיימר אחראי על קציבת הזמן לכל פעולה שמתרחשת במדיח בהתאם לתוכנית שקבעתם - המים החמים אמורים לזרום במשך זמן מסוים, ואחר כך המים הקרים במשך זמן אחר וכו'. לכן, אם אתם שמים לב, שהמדיח אינו פועל לפי הזמנים שקבעתם, ומאריך או מקצר חלק מהפעולות - פנו לאיש מקצוע שיברר את טיב הבעיה, ויחליף במידת הצורך את הטיימר.

בעיה בפילטר

כדי לאסוף את כל הלכלוך, שמצטבר מהכלים המשומשים שלנו, מדיחי כלים מצוידים במסנן / פילטר אשר דואג במיוחד לפעולה זו. הפילטר, אשר מהווה מסננת של המים, הוא אחד מהגורמים הנפוצים ביותר לגרימת בעיות אצל מדיחי כלים. ניקוי קבוע בכל תקופת זמן יכולה לחסוך לכם דאגות בעתיד. אם בכל זאת המדיח שלכם לא עובד, הכלים יוצאים מלוכלכים, או שיש הצפה של מים - נסו לנקות בעצמכם את הפילטר, וייתכן שהבעיה תיפטר. אם מדובר בבעיה יותר מורכת מאשר לכלוך שנתקע, הזמינו טכנאי.

בעיה במאוורר ייבוש

מדיחי כלים מתהדרים בין שלל החלקים גם במאוורר ייבוש. מאוורר זה אחראי על ייבוש הכלים בתום תהליך ההדחה בצורה פשוטה ומהירה. לא תמיד נמצא מדיחי כלים עם מאוורר ייבוש, משום שישנן שיטות ייבוש נוספות ושיטה זו היא אופציונאלית בלבד. נוכל להבחין בתקלה במאוורר כאשר הכלים לא יתייבשו במידה הרצויה, או כאשר עולה ריח שרוף בתום פעולת המדיח. כמו ברוב המקרים, גם כאן טכנאי מוסמך יוכל לעזור לכם בפתרון התקלה והחלפת הרכיב הבעייתי.

בעיות במנוע

מה שמפעיל את כל העסק הזה של מדיחי כלים, הוא בעצם המנוע. הלב של המכונה. המנוע, אשר אחראי להפעלת כלל המערכת של המדיח, גם הוא כמו כל דבר בחיים חשוף לנזקים ובעל תוחלת חיים מוגבלת. בעיה במנוע תלווה בדרך כלל ברעשים מוזרים מכיוון המדיח, ושביקה מוחלטת שלו לאחר מכן. אך אל תמהרו ותסיקו שהמנוע התקלקל בכל פעם שהמדיח יפסיק לעבוד. יכולות להיות סיבות נוספות לכך. בנוסף, החלפת מנוע היא עסק לא זול, ולכן כדאי לשלול אופציות נוספות לתקלה בעזרת טכנאי לתיקון מוצרי חשמל כמובן.

בעיה בדלת

לא תמיד זה הדבר הראשון שעולה לראש, אבל לפעמים הסיבה לכך שמדיח הכלים שלכם לא עובד - היא הדלת. מדיחי כלים פועלים רק כאשר הם סגורים באופן מוחלט. ולכן, אם יש תקלה כלשהי בדלת המדיח - הוא פשוט לא יתחיל בתכנית ההפעלה. ייתכן שלעיתים מה שתצטרכו לעשות זה פשוט לטרוק את הדלת בחוזקה. אך אם חלק כלשהו בדלת התעקם או נפל - רק הטכנאי המתאים יוכל לעזור לכם בכך.

תקלה בכרטיס פיקוד אלקטרוני

אחת מהתקלות המורכבות ביותר ובמקרה זה מדיח הכלים לא יעבוד כלל. במקרה של בעיה בכרטיס פיקוד חייבים להיעזר בטכנאי מקצועי ולשלוח את הכרטיס לתיקון במעבדה או לקנות כרטיס חדש. בבעיה זאת יש לבחון טוב מאד את ההוצאות מאחר והן גבוהות וייתכן ועדיף יהיה לקנות מדיח חדש. פעולת מנע שניתן לעשות היא להגן על הכרטיס ע"י יצירת מצב של השהייה בפעילותו במקרים של קפיצות חשמל.

18

ספקי שירות בתחום תיקון מדיחי כלים

מצא בעל מקצוע

טכנאי מדיחי כלים מומלצים תל אביב

שרות טל
שרות טל

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 39

חוות דעת

אנחנו עובדים עם
אלי כבר המון זמן, הוא טכנאי הבית שלנו ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר והמלצנו עליו כבר להמון המון אנשים!

יהודה שירות תיקונים למוצרי חשמל
יהודה שירות תיקונים למוצרי חשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

הגעתי ליהודה דרך
אתר "מדרג" וראיתי שיש עליו המון המלצות אז הזמנתי אותו לתיקון מדיח כלים ובגלל שהייתי מרוצה ממנו, קראתי לו שוב בהפרש קצר להחלפת קפיץ בדלת המדיח. אני לא אחת שמחלקת ציונים בקלות אבל ליהודה מגיע את הדירוג הגבוה ביותר!

אבי שירות תיקונים
אבי שירות תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 48

חוות דעת

שלום רב, רציתי
לתת חוות דעת על "אבי תיקונים" בעקבות שירות מצויין שקיבלתי ממנו. האמת שהגעתי לאבי בעקבות בעיה בכיריים גז, דרך כרטיס ביקור על מגנט שהיה לי על המקרר.

בני שרותי תיקונים
בני שרותי תיקונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 42

חוות דעת

אני רוצה להודות
לבני על טיפולו המסור והשירות האדיב שהוא העניק לי. ברשותי מקרר מסוג אמקור, לאחרונה הרחתי ריח לא נעים שמגיע מהמקרר, בתחילה חשבתי שמדובר במזון מקולקל שנשאר במקרר זמן רב, אך לאחר שערכתי ניקיון מסיבי והוצאתי את כל דברי השתייה והמזון הבנתי כי זה קשור למקרר ולא למזון שבתוכו.

צור שירות תקונים
צור שירות תקונים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 100

חוות דעת

יואב החליף גוף
חימום בגלל שהמכונה קיצרה. מאוד אמין ולא יקר. נתן חשבונית מס ואחריות ל6 חודשים.

שמעון טכנאי מוצרי חשמל ביתיים
שמעון טכנאי מוצרי חשמל ביתיים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

שמעון בעל מקצוע
אמין ואיכותי ביותר! הזמנתי אותו דרך אחד מאתרי הפרסום לתיקון מייבש כביסה כי הכבל לא עבד והוא הגיע במהירות וגם גבה ממני מחיר הגון בהחלט. כבר מהתחלה שמעון היה זמין עבורי וענה על כל שאלותיי בסבלנות רבה!

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

אלקטרו בועז 247
אלקטרו בועז 24/7

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 25

חוות דעת

את בועז הטכנאי
הזמנתי לצורך תיקון מקרר שהפסיק לעבוד כמו שצריך, קיבלתי עליו המלצה חמה מחברה שהשתמשה בשירותיו, סמכתי עליה ולכן פניתי אליו. משיחת הטלפון הראשונה ועד סיום העבודה קיבלתי יחס אדיב ושירות מצויין.

שירות ולרי
שירות ולרי

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אמינות השירות
אמינות השירות

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

איציק הגדול שירות תיקונים
איציק הגדול שירות תיקונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

שלום וברכה! הגעתי
לאיציק דרך חוברת של בעלי מקצוע, חיפשתי טכנאי שיבוא ויתקן לי את מייבש הכביסה שהפסיק לעבוד. מדובר במייבש כביסה מאוד מאוד ישן וביום אחד הוא שבק לגמרי חיים.

מאיר דוקתיקונים
מאיר דוק-תיקונים

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

שירות רמי
שירות רמי

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אני גר בדירה
שכורה בבאר-שבע וחלק מהדירה כולל את מכונת הכביסה. לפני כמה ימים המכונת כביסה שבקה חיים והפסיקה לעבוד. שוחחתי עם בעלת הדירה, ששלחה אלי את רמי שיטפל בבעיה.

שיראל שירותים
שיר-אל שירותים

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 34

חוות דעת

קראתי ל"שיר-אל תיקונים",
בעקבות תקלה שהיתה לי במכונת כביסה. חשבתי שמדובר בבעיה רצינית, אבל כשהגיעו התברר שמדובר פשוט בגרב שנתקעה לי בתוך המכונה, ולא נתנה לה להיכנס לתוכנית פעולה.

סער  שירות כל צביקה
סער - שירות כל צביקה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 16

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות המקצועי והאדיב של צביקה, התרשמתי ממנו לטובה ולכן אני ממליצה עליו בחום! נעזרתי בשירותיו של צביקה "סער - שירות כל צביקה" פעמיים ובשתי הפעמים קיבלתי שירות יוצא מן הכלל!!!

שירות תיקונים למוצרי חשמל
שירות תיקונים למוצרי חשמל

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

לפני כמה ימים
החלו להופיע בעיות משונות במכונת הכביסה, היא לא הצליחה לנקז את המים בסיום הפעולה ובנוסף לכך, לא החלה את פעולת הסחיטה. יש לי ביטוח חיצוני על מכונת הכביסה והתקשרתי להזמין מהם טכנאי שעובד אצלם.

טכנאי במהלך תיקון מדיח כלים

טכנאי מדיח כלים מטפל בממטרות מים בתוך המדיח

כתבות ומאמרים

תכנון ורכישת מטבחים לבית

תכנון ורכישת מטבחים לבית

המדריך המלא לרכישת מטבח: היכן לקנות, אילו סוגי מטבחים קיימים - באילו עיצובים וחומרים, ואיך לתכנן את עיצוב המטבח לחלל.

קרא עוד