11

ספקי שירות בתחום תריסים וחלונות

התקנת חלונות אלומיניום, כמה עולה להחליף חלונות בבית?

במאמר נלמד על התקנת חלונות אלומיניום

חלון אלומיניום - פשוט וקל

אם בהיסטוריה של האנושות אנחנו זוכרים את תקופת העדן ואת תקופת הברונזה – מעניין להסתכל על השנים האחרונות כעל תקופת האלומיניום. הוא מהיסודות הנפוצים בטבע, ושפע היתרונות לעבודה איתו הופכים אותו נפוץ יותר ויותר בתעשייה – גם במסגרות חלונות אלומיניום.
החלון, הוא הדרך שלנו "להציץ" החוצה תוך שאנחנו שומרים על בית סגור ומבודד (הן מבחינת מזג אוויר והן מבחינת קולות ורעשים מן החוץ), מורכב מזגוגיות הנתונות בתוך מסגרת. בעבר, חלונות עץ היו הבחירה הנפוצה ביותר, שלא לומר היחידה בישראל. לאחר מכן הפכו פופולאריים חלונות ברזל, בעיצוב חלונות בלגיים עם מסגרת עדינה עשויה ברזל. היום – גם את אלה וגם את אלה מחליפות מסגרות אלומיניום בעיצובים מגוונים, גמישים, ובמראה מפתיע. התקנת חלונות אלומיניום היא פשוטה, מפני שמדובר בחומר קל משקל אבל עמיד במיוחד, וחלונות אלומיניום מאפשרים לשלב בין פונקציונאליות מעולה – לבין אסתטיקה מפתיעה, עם גימורים, ציפויים, צבעים וטקסטורות שידעו אפילו לשוות לחלונות האלומיניום שלכם מראה של חלונות עץ או חלון בלגי עשוי ברזל.
אם תבחרו בהתקנת חלונות אלומיניום – תגלו בדרך כלל שבחרתם באפשרות המשתלמת ביותר. לחלונות אלומיניום מחיר נמוך, בדרך כלל, מחלונות עץ או ברזל, לצד שלל היתרונות שלהם. גם מחירי ההתקנה והתיקונים בחלונות אלומיניום נמוכים – מכיוון שמדובר בחומר גלם נפוץ, קל משקל ונוח לעבודה.
לפניכם סקירה בנושא התקנת חלונות אלומיניום, מה יתרונותיהם, האם יש חסרונות שצריך להביא בחשבון לפני שבוחרים להתקין חלונות אלומיניום, אלו סוגי חלונות אלומיניום יש ועוד.

למה חלונות אלומיניום הפכו כה פופולאריים?

פחות ממאה שנים חלפו מאז החלה הפקת מוטות, פרופילים ולוחות אלומיניום, בשנות מלחמת העולם השנייה – והנה, בתחילת המאה ה – 21, עבודות אלומיניום הן מעמודי התווך של בנייה ושיפוץ, אלומיניום הוא חומר גלם המשתתף בייצור של עשרות אלפי מוצרים החל ממשחקי ילדים וגאדג'טים וכלה בספינות חלל, וגם בתחום של התקנת חלונות – אלומיניום הוא, כאמור, החומר הנפוץ ביותר עבור מסגרות החלון.

לאלומיניום יתרונות רבים: הוא בעל משקל עצמי נמוך, הוא חזק, אינו מפתח קורוזיה (התחמצנות או חלודה) כמעט בכלל, קל ליישם עליו גימורים במגוון סגנונות שיעתיק את נשימתו של כל מעצב פנים (כולל גימור דמוי עץ שיוליך שולל גם את המקצועיים שבמעצבים, גימור דמוי ברזל לחלונות בלגיים קלי משקל ואסתטיים, ועוד).
אלומיניום הוא קל לעיבוד, ניתן לייצר ממנו פרופילים בחתך המאפשר השגת חוסן גבוה תוך שימוש מועט בחומר.
לאור שלל היתרונות שלו, אין בנמצא כיום חומר גלם מוצלח יותר לייצור משקופים ומסגרות פנימיות לחלונות. חלונות אלומיניום הם הבחירה המוצלחת ביותר ברוב המקרים.
החסרונות היחידים הראויים לציון של חלונות אלומיניום, וגם אלה בדרך כלל חסרונות חסרי משמעות, הם העובדה שאלומיניום מוליך חום וחשמל. הולכת החום פירושה נטיה לספק בידוד תרמי נמוך אבל קל לשפר את הבידוד התרמי באמצעות פרופיל בו כלוא אוויר או חומר מוקצף. גם ציפוי יכול לשפר מאוד את הבידוד התרמי.

הולכת חשמל מחייבת משנה זהירות כאשר מתקינים למשל גופי תאורה בסמוך לחלון או למעקה עשוי אלומיניום, חוט חי שניתק ממקומו ונוגע במסגרת האלומיניום של החלון עלול לגרום להתחשמלות. אמצעי הגנה סטנדרטיים דוגמת מפסק פחת בלוח החשמל בכוחם למנוע סכנת חיים אבל מובן שאין לסמוך על כך ועלינו האחריות לוודא שחלון אלומיניום ישאר מבודד לחלוטין מחשמל.

דגשים להתקנת חלונות אלומיניום

גם בבתים ישנים בהם מסגרות מעץ או מברזל (ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בעיצוב בית חדש), הבחירה בחלונות אלומיניום היא בדרך כלל הבחירה הנכונה. התקנת חלון אלומיניום מעל מסגרות חלונות ישנים היא מלאכה שאינה מורכבת – חשוב לבחור במסגרות אלומיניום שיתאימו הן לסוג החלון (מבחינת עובי הזגוגית ומשקלה) והן למפתח החלון במדויק – כאשר המדידה, כמובן, מתבצעת לאחר פינוי כלל מרכיבי החלונות הישנים.

התקנת חלונות אלומיניום, על המסגרת (ה"משקוף"), והזגוגיות (או ה"כנפיים) המגיעות גם הן במסגרת פנימית, היא מלאכה שאינה אורכת זמן רב. חשוב לדעת, כי התקנה מקצועית של חלונות האלומיניום שלכם תבטיח הימנעות מתקלות הנגרמות לעיתים בשל התקנה לקויה. אם הדבר אפשרי – בקשו אחריות מן המתקין על איכות התקנת החלונות שלכם, לצד אחריות היצרן עבור החלונות (אחריות היצרן לא תכסה תקלות שנגרמו כתוצאה מהתקנה לא מקצועית).
עוד, כפי שכבר צויין, חשוב להתאים את מסגרת החלון והמשקופים, לסוג הזגוגית שתבחרו. התקנת חלונות אלומיניום עם מסגרת עדינה ובתוכה זכוכית כבדה תגרור נזקים לחלון בתוך זמן קצר, כאשר מסגרות החלון לא יעמדו בנשיאת המשקל, המסגרות תתעקמנה, החלונות יפסיקו לנוע בצורה חלקה במסילותיהן, וייתכן אפילו שזגוגית החלון תתנתק.
לחברות גדולות המייצרות חלונות אלומיניום יש צוותי התקנה משלהן, ויש שפע של אנשי מקצוע שהתמחותם בהתקנת חלונות מסוגים שונים. מומלץ למסור את מלאכת ההתקנה לצוותים כאלה ולא לאפשר לפועלי בניה ללא התמחות בתחום להתקין אותם. חלונות אלומיניום מגיעים בדרך כלל עם אחריות יצרן ארוכה, שלוש שנים, חמש שנים ואף יותר. חשוב לדרוש לקבל, בנוסף לאחריות יצרן, גם אחריות על ההתקנה. כפי שתואר לעיל ייתכנו תקלות שמקורן בהתקנה לקויה, ללא אחריות על ההתקנה תאלצו לשלם על תיקון חלונות אלומיניום מכיסכם.

חלונות אלומיניום – מחירי ההתקנה

מחירי התקנת החלונות משתנה לפי סוג ועובי החלון שתבחרו, שכיחות העיצוב, מורכבות ההתאמה של חלונות סטנדרטיים לצרכים שלכם, ועוד. בדרך כלל, ניתן למצוא התקנת חלונות אלומיניום במחירים של 800 ₪ עד 2,500 ₪ עבור התקנת חלון אלומיניום בהתאמה אישית, במאפיינים יוקרתיים במיוחד וכדומה. חשוב לדעת כי גימור (כמו ציפוי האלומיניום) יוקרתי עשוי להוסיף עד 20% למחיר ההתקנה של חלונות האלומיניום שלכם.

11

ספקי שירות בתחום תריסים וחלונות

מצא בעל מקצוע

מתקיני תריסים מומלצים תל אביב

בוגי אלומיניום
בוגי אלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 31

חוות דעת

בתור קבלן שיפוצים
יוצא לי לעבוד עם הרבה בעלי מקצוע מכל הסוגים. בכל מה שקשור לעבודות אלומיניום אני נעזר בשירותיו המצוינים של דרור. לאחרונה הוא התקין עבורי בשתי דירות את כל החלונות כולל מסגרות אלומיניום, תריסים וכו''.

אלום ויסאם
אלום ויסאם

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

לויסאם הגעתי אחרי
שכבר שמעתי כמה הצעות מחיר ופגשתי כמה אנשים בתחום. ויסאם הפתיע אותי מההתחלה עם זמן התגובה שלו.

קבוצת ליאל תריסים וחלונות
קבוצת ליאל תריסים וחלונות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

נמאסו עליי החלונות
הישנים והחלטתי לחדש את כלל התריסים והרשתות. על יהודה שמעתי מחברה שהמליצה עליו בחום. יהודה הגיע לביתי, הסתכל, מדד, קבע איתי על תריסי הזזה מאלומיניום ותיקון של תריס גלילה ידני שהרצועה נקרעה.

עבודות אלומיניום ותריסים
עבודות אלומיניום ותריסים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 8

חוות דעת

כפי שאני מבין
- אני בעצם הראשון שרושם כאן באתר המלצה על בעל המקצוע עלי שחאדה (מ"עבודות אלומיניום ותריסים"). בכל מקרה - מדובר בבעל מקצוע פשוט מעולה! אני לא אחד שמתלהב בקלות מבעלי מקצוע - אבל לגבי עלי - אני ממליץ עליו לכולם - תקחו אותו!

קליין עבודות אלומיניום מתקדמות
קליין עבודות אלומיניום מתקדמות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

עם כניסתנו לבית
החדש היו כמה שיפורים שרצינו להכניס לבית. לשם כך היו מספר בעלי מקצוע שעבדו יחד עם קבלן הבניין אליהם ניתן היה לפנות במחיר מוזל או בהשתתפות הקבלן. מטבע הדברים היו דיירים שיותר מרוצים מאיש מקצוע כזה או אחר, והיו כאלה שפחות.

לנ אלומיניום וזכוכיות
ל.נ אלומיניום וזכוכיות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

ביצע אצלנו עבודה
די גדולה של החלפת כמה חלונות זכוכית בבית שלנו + התקנת רשתות לכל חלון + החלפת רשת לדלת + תיקון כמה תריסים שהיו כבר מאד ישנים ודרשו שיפוץ (החלפה של שלבים, תיקון מנגנון הנעילה שלהם וכו'').

את אלומניום
א.ת אלומניום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

אני מכיר את
תאמר כבר שנתיים! הוא ביצע עבורי כמה עבודות כדוגמת התקנת רשתות, החלפת חלונות ותריסים מאלומיניום, ובפעם הנוכחית שהזמנתי אותו הוא החליף 3 כנפיים של תריסים. הגעתי לתאמר דרך מכרים שהמליצו עליו והם לא טעו, הוא ביצע עבודה נהדרת!

קובי אלומיניום
קובי אלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 33

חוות דעת

שלום לכולם, אני
רוצה לציין לטובה את בעל המקצוע "קובי אלומיניום"! קובי עשה אצלי במרפסת עבודת אלומיניום בשילוב של זכוכית - לתפארת!

אלומת אור
אלומת אור

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 26

חוות דעת

שמי דרור ואני
קבלן שיפוצים ומכיר המון המון בעלי-מקצוע במסגרת העבודה שלי ועדיין לא נתקלתי במישהו מקצועי ואמין כמו אייל מחברת "אלומת אור".

עובדיה אלומניום ומסגרות
עובדיה אלומניום ומסגרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 51

חוות דעת

יופי של עבודה
ויופי של שירות!! ביצע אצלי התקנה של סורגים (ישרים - לא בטן) עבור שני חלונות גדולים יחסית, אצלי בדירה.

ואלקס
ואלקס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

לחברת "ואלקס" הגעתי
בעקבות המלצה ממפקח הבנייה שלי שעשה עבורי כמה פרויקטים בעבר, הם ביצעו עבורי מגוון עבודות שכוללות: בניית מדרגות, שער ידני, גדר מברזל וכו' ויצאתי מאוד מרוצה.

מסגרת לחלון עם פרופיל אלומיניום

חלונות פנורמיים עם מסגרת אלומיניום

דוגמא למסגרת אלומיניום

כתבות ומאמרים

אילו חלונות ממ

אילו חלונות ממ"ד קיימים בשוק וכיצד נבצע התקנה מקצועית

במאמר נלמד על חלונות ממ"ד - תפעול, תחזוקה, תיקונים והתקנה.

קרא עוד
עיצוב חלונות בבית, חלונות בלגיים אלומיניום או חלון בלגי מברזל

עיצוב חלונות בבית, חלונות בלגיים אלומיניום או חלון בלגי מברזל

במאמר נלמד הכל על חלונות בלגיים לבתי מגורים ולבתי עסק

קרא עוד