11

ספקי שירות בתחום תריסים וחלונות

אילו חלונות ממ"ד קיימים בשוק וכיצד נבצע התקנה מקצועית

במאמר נלמד על חלונות ממ"ד - תפעול, תחזוקה, תיקונים והתקנה.

מאז שנות ה – 90, מחוייב כל פרוייקט של בניית דירות או תוספות בנייה בישראל – להכיל גם בניית ממ"ד (מרחב דירתי מוגן), אם אין כזה עדיין בדירה. זאת, בעקבות מלחמת המפרץ, מלחמה אשר איימה על העורף ושלחה את כולנו למרחבים מוגנים חבושים מסיכות אב"ך.
החוק קובע לא רק כי כל דירה חדשה ותוספת בנייה חייבים להכיל ממ"ד – אלא גם הוא קובע בפרוטרוט, כיצד יש לבנות את אותו הממ"ד בכלל, ואת חלון הממ"ד בפרט.
כמעט בכל ממ"ד מותקן חלון, והסיבה לכך כפולה - חלון הממ"ד משלים את האפשרות לעשות שימוש בממ"ד גם לצרכים יומיומיים, מפני שנעים הרבה יותר לשהות בחדר בו יש חלון המאפשר אוורור וניצול תאורת שמש טבעית; ובנוסף – התקנת חלון ממ"ד מבטיחה כי גם אם נידרש לשהות זמן רב יחסית בממ"ד - נוכל לאוורר אותו, או לפחות לראות אור שמש, מה שניראה כי הוא הכרחי לבריאות הנפש של כל אדם.
על פי החוק בישראל, חלונות ממ"ד נבנים בצורה עמידה להדף או רסס, שאינה חדירה לגזים.
על חלון הממ"ד להיות ממוקם בגובה של לפחות 1.05 מטרים מהרצפה, בשטח של לכל היותר 1.21 מטרים רבועים.
מאידך, בשל הרצון הטבעי שלנו להשתמש בממ"ד גם כחדר נוסף בבית, לצרכי היום יום, אנחנו נוטים להעדיף התקנת חלון ממד שניתן להשתמש בו עד כמה שניתן כמו בחלון רגיל.
לפניכם סקירה קצרה אודות חלונות ממ"ד, אלו דגמי חלונות כאלה ניתן למצוא בשוק כיום, מה ההבדלים בין הסוגים השונים, איך בוחרים ביניהם, איך יודעים שחלון ממ"ד אכן מתאים לשמש ביומיום ובשעת אמת ביטחונית גם יחד, על מה מומלץ להקפיד כשמזמינים בעל מקצוע להתקין או לבצע תיקון בחלון ממ"ד ועוד.

חזק, עמיד, שימושי ומעוצב

אם בעבר חלונות ממ"ד היו חלונות כבדים שקשה להשתמש בהם – הרי שכיום תוכלו למצוא שפע של אפשרויות להתקנת חלונות ממ"ד המשלבים בהצלחה עמידות עם אסתטיקה ופונקציונאליות, כך שבין אם אתם משתמשים בממ"ד לאחסון, כמשרד או כחדר שינה – תוכלו להשתמש בממ"ד לכל דבר ועניין. מעבר לאטימות ועמידות בפני הדף, חלונות ממ"ד מספקים גם בידוד אקוסטי ותרמי איכותי, עיצוב לפי מידות שונות (עד למידה המרבית המותרת לחלון ממ"ד, כאמור), צביעה וגימור על פי בחירתכם. בנוסף, ניתן לבחור חלונות ממ"ד במנגנון פתיחה קיפ או דריי קיפ, המאפשר פתיחה גם מלמעלה של חלון הממ"ד לאוורור ללא הסטת כנפי החלון הצידה. כמובן, שלחלונות הממ"ד ניתן להוסיף תריסים – לא בהכרח כאלה המונעים על מסילה, אלא בעיקר תריסי גלילה או תריסים ונציאניים, המותקנים בנפרד מהחלון. גם רשתות הזזה ניתן להוסיף לחלונות ממ"ד.

אילו חלונות ממ"ד קיימים בשוק

חלונות ממ"ד היום עשויים בדרך כלל ממסגרות אלומיניום אסתטיות, ועל אף שהחלון חייב לעמוד בדרישות פיקוד העורף בעניין, הבחירה העיצובים שלכם יכולה לבוא לידי ביטוי בשפע של דרכים, צבעים, וסגנונות גימור. חלון ממ"ד הוא תמיד חד כנפי – לא ניתן "לחלק" חלון ממ"ד לשתי כנפיים בשל הפגיעה באיכות הבידוד של החלון. בשל דרישות הבנייה של ממ"דים, תכנון החלון חייב להיעשות כבר בשלב הבנייה הראשונית. קשה מאוד להרחיב מפתח חלון או אף לצמצמו בממ"ד, ועל כן, בהחלפת חלונות ממ"ד, יותקן בדרך כלל חלון על פי מאפייני המפתח וללא ביצוע התאמות.
כדי לבחור את חלון הממ"ד המתאים ביותר לצרכים שלכם כדאי להכיר את ההיצע. אפשרו לעצמכם זמן להתרשם מקטלוגים של יצרנים גדולים, התייעצו עם מתקיני חלונות, בקשו מחברים ובני משפחה להראות לכם את חלון הממ"ד אצלם בבית, שאלו אם הם מרוצים ממנו, מה היו רוצים שיהיה שונה בו, אם בכלל וכד'.

לאחר שהכנתם את הקרקע ואתם מרגישים שיש לכם את המידע הנחוץ בררו עם עצמכם איזה תכונות חשוב לכם שיהיו לחלון הממ"ד שלכם. האם אתם מוכנים להשקיע יותר כדי לקבל חלון עם מנגנון משוכלל, כמה משקל יש בעיניכם למראה החלון, איזה גוון הכי מתאים לעיצוב, האם אתם רוצים זכוכית שקופה או כהה, מה עם תריסים, כמה חשוב לכם שתהיה רשת נגד חרקים מעופפים, איך תשתמשו בחלון, האם תפתחו אותו הרבה או שבדרך כלל הוא ישאר סגור ונעול, האם חדר הממ"ד יהיה ממוזג וכד'.

התקנה מקצועית חשובה לא פחות מחלון איכותי

חשוב לדעת שבחירת חלון ממ"ד איכותי אינה מספיקה. אם החלון לא יותקן כראוי לא רק שעלולות להתפתח בו תקלות אלא שהוא לא יספק את ההגנה שאתם מצפים לה במקרה של שימוש בממ"ד כמקום מקלט.
מכיוון שחלונות ממ"ד מודרנים הם איכותיים מאוד הם בדרך כלל מגיעים עם אחריות יצרן ארוכה (לפחות שלוש שנים אם לא חמש, שבע או אפילו עשר). חשוב לדעת שאם יתפתחו תקלות בחלון כתוצאה מהתקנה לקויה אחריות היצרן לא תתפוס ואתם תאלצו לשלם על תיקון החלון מכיסכם. על כן מומלץ לדרוש, בנוסף לאחריות היצרן גם אחריות על ההתקנה. גם אם ההתקנה מבוצעת על ידי צוות מתקינים מטעם יצרנית החלון וודאו שהאחריות שאתם מקבלים כוללת כיסוי הוצאות שנגרמות בשל פגמים בייצור כמו גם הוצאות תיקון תקלות שמקורן בהתקנה לא מקצועית מספיק.
כאשר מדובר בדירות מגורים חדשות (בבניין או בתים צמודי קרקע) חשוב מאוד לוודא שהתקנת החלונות כולם, כולל חלון הממ"ד, מבוצעת על ידי צוות מקצועי המתמחה בהתקנת חלונות ולא על ידי פועלי הבניין עצמם. קבלני בניין מעדיפים למסור את מלאכת התקנת החלונות לפועלים שלהם, מומלץ מאוד להתעקש שההתקנה תבוצע על ידי צוות מטעם יצרנית החלון ובכל מקרה אל תוותרו על אחריות להתקנה איכותית או תיקון חלון ממד אשר ישרת אתכם היטב, בכל מצב, לאורך זמן וללא תקלות תוך שהוא שומר על מראה נאה כחדש.

11

ספקי שירות בתחום תריסים וחלונות

מצא בעל מקצוע

מתקיני תריסים מומלצים תל אביב

בוגי אלומיניום
בוגי אלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 31

חוות דעת

בתור קבלן שיפוצים
יוצא לי לעבוד עם הרבה בעלי מקצוע מכל הסוגים. בכל מה שקשור לעבודות אלומיניום אני נעזר בשירותיו המצוינים של דרור. לאחרונה הוא התקין עבורי בשתי דירות את כל החלונות כולל מסגרות אלומיניום, תריסים וכו''.

אלום ויסאם
אלום ויסאם

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

לויסאם הגעתי אחרי
שכבר שמעתי כמה הצעות מחיר ופגשתי כמה אנשים בתחום. ויסאם הפתיע אותי מההתחלה עם זמן התגובה שלו.

קבוצת ליאל תריסים וחלונות
קבוצת ליאל תריסים וחלונות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

נמאסו עליי החלונות
הישנים והחלטתי לחדש את כלל התריסים והרשתות. על יהודה שמעתי מחברה שהמליצה עליו בחום. יהודה הגיע לביתי, הסתכל, מדד, קבע איתי על תריסי הזזה מאלומיניום ותיקון של תריס גלילה ידני שהרצועה נקרעה.

קליין עבודות אלומיניום מתקדמות
קליין עבודות אלומיניום מתקדמות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

עם כניסתנו לבית
החדש היו כמה שיפורים שרצינו להכניס לבית. לשם כך היו מספר בעלי מקצוע שעבדו יחד עם קבלן הבניין אליהם ניתן היה לפנות במחיר מוזל או בהשתתפות הקבלן. מטבע הדברים היו דיירים שיותר מרוצים מאיש מקצוע כזה או אחר, והיו כאלה שפחות.

עבודות אלומיניום ותריסים
עבודות אלומיניום ותריסים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 8

חוות דעת

כפי שאני מבין
- אני בעצם הראשון שרושם כאן באתר המלצה על בעל המקצוע עלי שחאדה (מ"עבודות אלומיניום ותריסים"). בכל מקרה - מדובר בבעל מקצוע פשוט מעולה! אני לא אחד שמתלהב בקלות מבעלי מקצוע - אבל לגבי עלי - אני ממליץ עליו לכולם - תקחו אותו!

את אלומניום
א.ת אלומניום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

אני מכיר את
תאמר כבר שנתיים! הוא ביצע עבורי כמה עבודות כדוגמת התקנת רשתות, החלפת חלונות ותריסים מאלומיניום, ובפעם הנוכחית שהזמנתי אותו הוא החליף 3 כנפיים של תריסים. הגעתי לתאמר דרך מכרים שהמליצו עליו והם לא טעו, הוא ביצע עבודה נהדרת!

לנ אלומיניום וזכוכיות
ל.נ אלומיניום וזכוכיות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

ביצע אצלנו עבודה
די גדולה של החלפת כמה חלונות זכוכית בבית שלנו + התקנת רשתות לכל חלון + החלפת רשת לדלת + תיקון כמה תריסים שהיו כבר מאד ישנים ודרשו שיפוץ (החלפה של שלבים, תיקון מנגנון הנעילה שלהם וכו'').

קובי אלומיניום
קובי אלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 33

חוות דעת

שלום לכולם, אני
רוצה לציין לטובה את בעל המקצוע "קובי אלומיניום"! קובי עשה אצלי במרפסת עבודת אלומיניום בשילוב של זכוכית - לתפארת!

אלומת אור
אלומת אור

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 26

חוות דעת

שמי דרור ואני
קבלן שיפוצים ומכיר המון המון בעלי-מקצוע במסגרת העבודה שלי ועדיין לא נתקלתי במישהו מקצועי ואמין כמו אייל מחברת "אלומת אור".

עובדיה אלומניום ומסגרות
עובדיה אלומניום ומסגרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 51

חוות דעת

יופי של עבודה
ויופי של שירות!! ביצע אצלי התקנה של סורגים (ישרים - לא בטן) עבור שני חלונות גדולים יחסית, אצלי בדירה.

ואלקס
ואלקס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

לחברת "ואלקס" הגעתי
בעקבות המלצה ממפקח הבנייה שלי שעשה עבורי כמה פרויקטים בעבר, הם ביצעו עבורי מגוון עבודות שכוללות: בניית מדרגות, שער ידני, גדר מברזל וכו' ויצאתי מאוד מרוצה.

כתבות ומאמרים

התקנת חלונות אלומיניום, כמה עולה להחליף חלונות בבית?

התקנת חלונות אלומיניום, כמה עולה להחליף חלונות בבית?

במאמר נלמד על התקנת חלונות אלומיניום

קרא עוד
עיצוב חלונות בבית, חלונות בלגיים אלומיניום או חלון בלגי מברזל

עיצוב חלונות בבית, חלונות בלגיים אלומיניום או חלון בלגי מברזל

במאמר נלמד הכל על חלונות בלגיים לבתי מגורים ולבתי עסק

קרא עוד