45

ספקי שירות בתחום בניית פרגולות

לחובבי ה-DIY, איך בונים פרגולה מעץ בשיטת עשה זאת בעצמך

טיפים, דגשים ופירוט תהליך בניית פרגולה לחובבי עבודות בעץ המעוניינים בשיטת עשה זאת בעצמך

לחובבי ה - DIY - איך בונים פרגולה?

הרשת מלאה במדריכים אשר פורסים את כל השלבים להכנה של פרגולה בסגנון "עשה זאת בעצמך". האם זה ריאלי? מה העלויות וכמה זה חוסך? ומה חשוב לדעת, לפני שמפשילים שרוולים ומתחילים בבניית הפרגולה?

בניית פרגולה לבד - זה אפשרי, אם אתם בעלי ניסיון בפרוייקטים דומים בחומר

מי שחובב פרוייקטים בעץ ויש בידיו את כלי העבודה הנדרשים (כמו מקדחה טובה, מברגה טובה, מסור דיסק איכותי, וכדומה) עשוי לגלות שבניית פרגולה מעץ באופן עצמאי, או הרכבה של פרגולה מאלומיניום מ"קיט" שמגיע מוכן בצירוף כל האביזרים הנדרשים (כך שלכם נשאר רק להרכיב את הפרגולה) היא אפשרית בהחלט. הסוד להצלחת הפרוייקט טמון בהזמנת חומרי הגלם - במקרה שתבחרו בפרגולה מאלומיניום, מומלץ לבחור בקיט להרכבה עצמית שוידאתם כי הוא מכיל רכיבים מאיכות גבוהה ומתאים בדיוק למיקום הייעודי של הפרגולה החדשה שלכם; במקרה של בניית פרגולה מעץ - חשוב לעבוד עם מחסן עצים איכותי, וניתן בהחלט להזמין את העצים כבר מוכנים להתקנה - לאחר תכנון הפרגולה, תוכלו להזמין את קורות העץ כבר מטופלות נגד מזיקים, מנוסרות לגדלים הנדרשים, ואף צבועות או משוחות בלכה - כך שלכם נותר רק להרכיב את חלקי הפרגולה החדשה שלכם.

שלב מקדים - תכנון הפרגולה

זהו השלב שחשוב לא להקל בו ראש. עליכם לקחת מידות מדוייקות, הן למימדי הקונסטרוקציה והן למימדי הקירוי. חשוב לקחת בחשבון הטיה של הקירוי לניקוז מים בעונת החורף ובגשמים, ומומלץ לתכנן פרגולה גדולה או מקורה ככל האפשר, מפני שהמרחב המקורה מתחת לפרגולה הוא קטן מגודל הפרגולה, בשל חדירה של שמש וגשם לאזורים בקצות המרחב המקורה.

בסיום תהליך התכנון, יהיו בידיכם נתונים מדוייקים על עיצוב הפרגולה, תכנון הפרגולה, כלל החומרים שתזדקקו להם כולל גדלים מדוייקים של קורות הקונסטרוקציה וחומרי הקירוי, כולל הצבעים בהם תעשו שימוש. השלב הבא יהיה הזמנת חומרי הגלם המתאימים לבניית פרגולה על פי התכנון שלכם.

מילה בנוגע לאישורים ותקנות

"חוק הפרגולות" מאפשר התקנה של פרגולה ללא צורך באישורים, אם כי תצטרכו לבנות את הפרגולה שלכם בהתאם לתקנות העירוניות (אשר בדרך כלל מגבילות את שטח הפרגולה ביחס לשטח הגינה או המרפסת) וקובעות כי מהנדס קונסטרוקציה צריך לאשר את המבנה. על פי החוק, עליכם להגיש את תכניות הפרגולה לוועדת התכנון המקומית באזורכם - אם הכל נעשה כראוי, תקבלו אישור אוטומטי לפרגולה שלכם בתוך זמן קצר.

השלב הראשון והחשוב - התקנת הקונסטרוקציה של הפרגולה

הקונסטרוקציה של הפרגולה שלכם היא המבנה המחזיק את הפרגולה ומעניק לו יציבות. הקונסטרוקציה מכילה רגליים וקורות רוחב המחברות בין הרגליים. תצטרכו בדרך כלל ארבע קורות עבור הרגליים (ככל שתבחרו בקורות עבות יותר כך הקונסטרוקציה שלכם תהיה יציבה יותר, ככל שהפרגולה שלכם גדולה יותר, כך כדאי לבחור בקורות עבות ויציבות יותר), ועוד לפחות שמונה קורות שיחברו במאוזן בין הרגליים (שתיים בכל פאה). בנוסף, תצטרכו קורות ליצירת הכנה לקירוי - בדרך כלל בערך קורה ל חצי מטר, לאורך ולעיתים גם לרוחב (תלוי בסוג הקירוי שתבחרו).

הנה השלבים העיקריים בבניית הקונסטרוקציה של הפרגולה:

  • על מנת להתקין את "רגלי" הפרגולה באופן בטוח - חשוב לבנות יסודות מוצקים לקונסטרוקציה. על כן, יש לחפור בורות להנחת רגלי הפרגולה ולבטן אותן לאחר הנחת הרגליים במקומן. אל תשכחו ליישר את הרגליים באמצעות פלס לפני שהבטון מתייבש...
  • לאחר ייבוש מלא של הבטון (בדרך כלל 24 - 48 שעות) - חיבור הקורות המאוזנות התומכות בקונסטרוקציה, בארבע פאות הפרגולה ובגג שלה
  • לאחר חיבור כל קורות הקונסטרוקציה - חשוב לבחון את יציבותה. אם תרגישו צורך - זה הזמן לחזק את הקונסטרוקציה, למשל באמצעות קורות מאוזנות או מאונכות נוספות, או באמצעות אלכסונים

שלב שני - הנחת הקירוי

לאחר שהקונסטרוקציה שלכם חזקה ויציבה, תוכלו להניח את הקירוי מעליה. חשוב לחבר את חומר הקירוי היטב אל הקונסטרוקציה, הן על מנת להעניק לו יציבות ולשפר את עמידותו לאורך השנים - והן על מנת למנוע רעשים חזקים מהפרגולה בימים של מזג אוויר חורפי.

הקירוי הנפוץ לפרגולות בישראל הוא עשוי יריעות במבוק. תוכלו לבחור בחומרי קירוי אחרים, כמו לייסטים, שינגלס (לוחות בצורה של רעפים - שהם כבדים משמעותית מהבמבוק ודורשים קונסטרוקציה עמידה יותר) או פוליקרבונט שקוף. בכל מקרה, מומלץ להניח מעל שכבת הקירוי הנבחרת גל שכבת קירוי נוספת, סנטף או פוליגל, אשר מקנים עמידות מוגברת למרחב בפני קרני השמש וטפטוף של גשם; מקנים הגנה מפני קרינת UV של קרני השמש; ומקנים לחומרי הגלם של הפרגולה עמידות גבוהה יותר לאורך שנים רבות יותר בפני פגעי מזג האוויר.

מה עדיף - לבנת פרגולה לבד או להיעזר באיש מקצוע לבניית הפרגולה?

חשוב לקחת בחשבון, שבנייה איכותית של פרגולה היא כזו שתלווה אתכם למשך שנים ארוכות (עד עשר שנים ויותר). על כן, חשוב לבנות את הפרגולה בצורה בטוחה ואיכותית - כמו גם לתחזק אותה במידת הצורך, לחדש את צביעת חומרי הגלם על מנת לשמור על עמידותם בפני רטיבות ושמש, ולבצע תיקונים שישמרו על חוזק המבנה ובטיחות השימוש בו. בכל מקרה של חוסר ביטחון, תוכלו לערב איש מקצוע באופן נקודתי או כולל, כדי להבטיח את תקינות הפרגולה שלכם ויציבותה.

45

ספקי שירות בתחום בניית פרגולות

מצא בעל מקצוע

מתקיני פרגולות מומלצים תל אביב

נסורת עבודת עץ
נסורת עבודת עץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

לשי הגעתי דרך
השכן שלי שהשתמש בשירותיו להתקנת דק ופרגולה לביתו, אחרי שראיתי את התוצאה הסופית המדהימה החלטתי לפנות גם לשירותיו לגבי דק בחצר ביתי.

עץ השדה  אומנות בעץ
"עץ השדה" - אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

ניגשתי לחברה שמוכרת
עץ ורכשתי עץ אורן סיני למטרת בניה של פרגולה. ביקשתי שם המלצה על בעל מקצוע שיוכל לבנות לי פרגולה בסגנון מרוקאי שהגג יוכל להתנתק מהעמודים לטובת סוכה.

פרגולות צבי דדון
פרגולות צבי דדון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

מכיר את צבי
דדון כבר שנים... מעבר לבעל מקצוע בחסד הוא גם חבר קרוב! מאז שאני מכיר אותו, יצא לי כבר להזמין אותו, שיבנה אצלי פרגולה בחצר כמעט בכל בית ובית שבו התגוררתי (אם אתם מתעקשים - אז מדובר על בערך חמש או שש פרגולות במספר).

שילובים בניה קלה
"שילובים" בניה קלה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 62

חוות דעת

פשוט מצוין!! גם
אני במקצועי בעל עסק, כך שיוצא לי להיתקל בהמון בעלי מקצוע ונותני שירותים, ואני חיב לציין שהשירות שקיבלתי משלומי מ"שילובים" היה פשוט מעולה מכל הבחינות: גם מקצועי, גם זריז וגם אדיב, ואני ממליץ עליו בחום לכל אחד שמחפש בעל מקצוע איכותי בתחום עבודות העץ!!

אומנות בעץ
אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 52

חוות דעת

האמת שכדי להאמין
כמה אורי הוא איש מקצוע טוב, צריך פשוט לנסות אותו. אני ניסיתי וממש לא הצטערתי :) הגעתי לאורי אחרי שחברים טובים שלנו המליצו לנו עליו מאד.

אשףהעץ והצבע
אשף-העץ והצבע

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אני ממליץ על
מולי מחברת "אשף-העץ והצבע" בחום!!! עשיתי שיפוץ בדירה והחלטתי לחפש בעל מקצוע שיודע לעשות עבודות דקורטיביות מגבס לשיפוץ מראה הסלון. חיפשנו בעלי-מקצוע שונים באינטרנט ועשינו בעצם סקר שוק קטן לגבי המחירים והעיצובים.

דק השרון
דק השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הזמנתי את שרון
לבניית דק בגינה בעקבות המלצות רבות בפייסבוק, איך שראיתי אותו הבנתי שעומד מולי בעל מקצוע אמין ומנוסה! בסופו של יום, גם המחיר השתלם. שרון הגיע אלי עם צוות של מקצוענים והם עבדו בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל וביצעו עבודה איכותית ביותר!

Yanivc פרגולות
Yaniv.c פרגולות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 9

חוות דעת

יניב בעל מקצוע
נהדר! הוא החליף עבורי את הקרמיקה בקירות האמבטיה בדירתי ובחרתי בו כי היה לו דירוג מאוד גבוה באחד מאתרי הפרסום.

חיים אומנות הברזל
חיים אומנות הברזל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אל חיים הגעתי
דרך המלצות של חברים ואנשים נוספים שהופניתי אליהם - חיים עשה אצלם עבודות בעבר והם היו מאוד מרוצים. התמזל מזלי והופניתי לחיים שהוא בן אדם זהב ואיש מקצוע בחסד. הייתי צריך שני להזמין שתי עבודות.

דקטוב  פרגולות דקים וגדרות
דקטוב - פרגולות דקים וגדרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 50

חוות דעת

יש לנו בית
פרטי עם מרפסת גדולה וחשבנו לבנות פרגולה מעץ במרפסת, בגלל שאצלנו מאוד חם בקיץ ורצינו שיהיה אפשר לשבת בחוץ וליהנות מהמרפסת גם בשיא החום.

גינות ירושלים
גינות ירושלים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אני בהחלט מעוניין
להמליץ על מרדכי, הוא עשה לנו עבודה ממש יפה ומקצועית, היה כיף לעבוד איתו ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ומאיך שהדברים התנהלו - ממליץ חום. מרדכי מקצועי, אמין, רציני, חושב על טובת הלקוח ונותן שירות מכל הלב.

9.4

voice-icon 47

חוות דעת

את דניאל מאולדיזיין
מצאתי בחיפוש מקרי כאן באתר, מאחר והוא סיפק מענה רציני ומיידי העניינים התגלגלו כך שהוא ביצע אצלי את העבודה של טיפול בגינה ואחריה כמה עבודות נוספות.

אבי שיפוצים וגבס
אבי שיפוצים וגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אבי הגיע אלי
עם מספר פועלים ויצאתי מאוד מרוצה מהעבודה שלהם! הם שיפצו את כל האמבטיה שלי והגעתי אליהם דרך המלצה של חברה. אבי והצוות שלו עמדו בזמנים שקבענו מראש והיו באמת 10 מכל הבחינות!

פרגולייט  פרגולות אלומיניום
פרגולייט - פרגולות אלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 41

חוות דעת

מוטי עשה עבודה
נהדרת, הוא נתן מעצמו מאה אחוז והתוצאה בהתאם - פרגולה מדהימה! נתחיל מהתחלה: בחרנו לעבוד עם מוטי מכמה סיבות שונות, המחיר שלו היה הגיוני מאוד, לא יקרן מידי שזורק מחיר סתם ככה בלי סיבה, ובהשוואה לבעלי מקצוע אחרים הוא עמד באותו רף מבחינת מחירים.

אמיר פרגולות
אמיר פרגולות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

מעולם לא פגשתי
בעל מקצוע תותח כמו אמיר! הוא בנה עבורי 2 פרגולות מאלומיניום ויצרתי איתו קשר בעקבות שלט שפורסם עם שמו. אמיר בחור רציני, אחראי ומקצועי!

גן העדן הקסום
גן העדן הקסום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

שרגא מדהים! אין
מילים... מחירים טובים, איש-מקצוע אמין ומקצועי!!!

פלא דק
פלא דק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

ברט ביצע עבורי
עבודה מעבר למצופה וקיבלתי ממנו שירות חבל על הזמן! הזמנתי אותו בעקבות המלצה לבניית דק במרפסת ונותרתי עם רושם חיובי עליו. אני מאוד קפדן ופדנט עם בעלי המקצוע שאותם אני בוחר וברט היה אחד מהמוצלחים!

אלונים גינון ופיתוח
אלונים גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

דניאל תכנן והקים
עבורי גינה מהממת ועד היום הוא מתחזק אותה! הגעתי אליו בזמנו בהמלצת הקבלן שבנה עבורי את הבית והוא אכן בעל מקצוע נאמן והגון. דניאל מתאמץ ומשקיע בגינה שלי ומבצע את עבודתו בצורה יסודית, מדוייקת ומקצועית!

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

"סנטק" היו מעולים!
קראתי עליהם המלצות טובות באחד מאתרי הפרסום וזה מה שמשך אותי להזמין אותם לבנות בשבילי פרגולת אלומיניום מתקפלת. הגיעו אלי צוות גדול של "סנטק" והם באו בגישה מכילה ונתנו לי תשובות לכל שאלה וגם טיפלו מהר ברצונות שלי ותיקתקו את עבודה!

אלומינה
אלומינה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

עשיתי בדיקה והשוואות
מחירים עם בעלי מקצוע שעוסקים בתחום הפרגולות ובניהם גם עם רן, בעקבות המלצה של חבר טוב. רן שידר אמינות ולאחר ששוחחנו הבנתי שהוא באמת מקצועי, לכן הוא הגיע אלי על מנת לבנות עבורי פרגולה מאלומיניום במרפסת והתוצאה הייתה איכותית ביותר.

כחול ירוק עיצובים
כחול ירוק עיצובים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אין דברים כאלה!
"כחול ירוק עיצובים" תכננו והקימו עבורי כבר 3 גינות בשני בתים ויצאתי שבעת רצון לחלוטין מכל הבחינות. "כחול ירוק עיצובים" צוות לעניין!

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

טכנו עץ
טכנו עץ

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

אלי מחברת "טכנו
עץ" ביצע עבורי בניית פרגולה תלויה ממתכת בגג באיכות טובה ובמחיר סביר ואני שמח להמליץ עליו. אומנם עבר לא מעט זמן מאז שהיה אצלי אך איכות העבודה עמדה במבחן הזמן ואני מרוצה.

טל פרגולות
טל פרגולות

לפרטי העסק

10

voice-icon 5

חוות דעת

טל מחברת "טל
פרגולות" ביצע אצלי מס' עבודות של בניית פרגולה מעץ והייתי מרוצה בכל פעם מחדש! הגעתי אליו לראשונה דרך המלצה חמה מחבר, הוא סיפר שמדובר בבעל מקצוע איכותי שמכיר את העבודה על בוריה ואני שמח שגיליתי שכל מילה נכונה.

עצטרובל
עצטרובל

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 3

חוות דעת

שחר מחברת "עצטרובל"
בנה עבורי דק גדול בגינה, השירות היה נהדר, העבודה איכותית ואני ממליצה עליו מכל הלב. מדובר בעבודה גדולה ומורכבת שלקח בערך חודש לבצע אותה, אך שחר צלח את המשימה בהצלחה רבה.

ברנשטיין פרגולות
ברנשטיין פרגולות

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 5

חוות דעת

את אבי מחברת
"ברנשטיין פרגולות" הזמנתי לצורך בניית פרגולה מעץ בחצר הבית, העבודה מקצועית ונהדרת, הפרגולה יפייפיה ואני ממליצה בחום! אבי בעבר היה מתגורר בבניין שלי ושמעתי רבות על עבודתו המקצועית ולכן כשחיפשתי בעל מקצוע לבניית פרגולה ידעתי שאפנה רק אליו!

פרגולות ועבודות לבית ולגן
פרגולות ועבודות לבית ולגן

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אריאל אביקם
אריאל אביקם

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

שלום, שמי טומי,
אני תושב עתלית, ואני רוצה להמליץ בחום על אדם מ"אריאל אביקם עבודות עץ". אל אדם הגעתי, לאחר שראיתי עבודה מאד יפה של דק ופרגולה, שעשה אצל שכנים מאד קרובים שלנו.

רועי אופק עבודות בעץ
רועי אופק עבודות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 3

חוות דעת

על רועי אופק
יש לי רק דברים טובים להגיד - בחור מקסים, נעים וישר ואני מאוד מרוצה מהעבודה שביצע אצלי! הזמנתי אותו לצורך בניית פרגולה מעץ בקומת גג בבניין משותף ומהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

דקמן עבודות עץ
דקמן עבודות עץ

לפרטי העסק

9.9

voice-icon 3

חוות דעת

על אורי מחברת
"דקמן עבודות עץ" יש לי רק מילים חמות - אני מרוצה מאוד גם מבחינת איכות העבודה וגם מבחינת היחס והשירות הטוב שקיבלתי. הזמנתי את אורי לצורך בניית דק סינטטי בחצר ומהרגע הראשון ועד סיום העבודה קיבלתי שירות נהדר.

טביעת עץ
טביעת עץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

בית וגן עיצובים בעץ
בית וגן עיצובים בעץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינה ועוד
גינה ועוד

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינות ויצמן
גינות ויצמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

את יוני אני
מכירה כבר כמה שנים בתור דיירת בבניין ובשנה האחרונה הכרתי אותו טוב יותר היות ואני הצטרפתי לוועד הבניין ואני יודעת טוב יותר מה קורה ואיך הדברים מתנהלים.

לקיחת מידות מדויקות לממדי הפרגולה זהו שלב חשוב שאסור לוותר עליו

קונסטרוקציה של פרגולה עם יסודות מוצקים ויציבים

את קירוי הפרגולה יש לחבר היטב כדי שיהיה יציב ועמיד לאורך שנים

כתבות ומאמרים

סנטף או פוליגל - איזה חומר מומלץ יותר לקירוי הפרגולה שלנו?

סנטף או פוליגל - איזה חומר מומלץ יותר לקירוי הפרגולה שלנו?

במאמר יפורט על 2 החומרים הנפוצים בארץ המשמשים כשכבת הגנה לקירוי הפרגולה: סנטף ופוליגל

קרא עוד