14

ספקי שירות בתחום עבודות בנייה והריסה

כיצד נבחר את קבלן השיפוצים שלנו

במאמר יוסבר כיצד נבחר קבלן לשיפוץ דירה או עסק באמצעות פירוט הנקודות שיש לבדוק לפני בחירת קבלן שיפוצים

כיצד נבחר את קבלן השיפוצים שלנו

כאשר עומדים לפני שיפוץ, בין אם מדובר בדירה או שיפוץ בבית העסק, השלב הראשוני ואולי החשוב מכולם הוא בחירת קבלן השיפוצים איתו נעבוד במהלך פרויקט השיפוץ. עבור רובנו, פרויקט שיפוצים אינו עניין של יום-יום. אצל הרבה אנשים תהליך שיפוצים יכול לעורר פחד לא קטן, אם זה מפני ההתעסקות עם כל הנושא, ההתנהלות מול כל בעלי המקצוע, הפחד שהתוצאה הסופית לא תצא בדיוק כפי שרצינו, וכמובן נטל ההוצאה הכספית. בדיוק לכבודכם - הכנו את המאמר הבא. כאן תוכלו למצוא את כל המידע איך לבחור קבלן שיפוצים. כמו כן, ולקבלת מידע נוסף - תוכלו לפנות למדריך לפתיחת עסק.

בחירה טובה של קבלן שיפוצים אינה תמיד מסתכמת בקבלת המלצה מחבר טוב שהקבלן עבד אצלו. לעתים, חיבור אישי של החבר עם קבלן מסוים יהפוך את חווית השיפוץ לחיובית עבור אותו חבר, אבל אם אותו החיבור אינו קיים איתך – ייתכן והחוויה האישית שלך תורגש כשלילית. בנוסף, חשוב לזכור כי המלצה אחת עדיין אינה מהווה בסיס רחב מספיק לגיבוש דעה. הטייה נוספת שיכולה להתהוות היא הטייה לחיוב בעקבות הבחירה. גם אם לפני שבחר החבר היה אובייקטיבי, לאחר שבחר הוא ירגיש צורך להצדיק את בחירתו ולעמוד מאחוריה, גם אם החוויה הייתה קצת פחות חיובית בפועל...

בבחירת קבלן שיפוצים כדאי להתמקד בנקודות הבאות בכדי להגיע להחלטה מתאימה:

  • רישוי ורישום - בשוק קבלני השיפוצים פועלים כיום קבלנים הרשומים אצל רשם הקבלנים וגם כאלו שלא. כדאי לבדוק האם הקבלן בו בחרתם רשום כחוק.
  • המלצות (ברבים) - אם יש לכם חמישה חברים ויותר שכולם ממליצים על קבלן שיפוצים מסוים איתו עבדו בעבר, אפשר להסתמך על חוות הדעת המשותפת הזו. אם אין לכם גישה למגוון חוות דעת כאלו, אפשר להיעזר באתרי אינטרנט ובלבד שבדקתם כי השיפוצניקים המומלצים אינם אלו המשלמים יותר לאתר לשם קידומם.
  • בדיקת תחומי התמחות - לקבלני שיפוץ שונים ישנן התמחויות שונות: קבלני שלד, אינסטלציה, חשמל, צבע וטיח, הריסה, ריצוף, חלונות ודלתות ועוד. אם עיקר העבודה הוא החלפת הצנרת הביתית, כדאי לבחור בקבלן שיפוצים שעיקר התמחותו היא בעבודות אינסטלציה, לדוגמא.
  • בדיקות עבודות קודמות - אל תתביישו ובקשו לראות עבודות קודמות של קבלן השיפוצים בתחומים בהם אתם זקוקים לשיפוץ. בנוסף, הקפידו גם לבדוק את איכות העבודה לעומק.
  • מה שבטוח – ביטוח - וודאו כי לקבלן השיפוצים ישנם את כל הביטוחים הנדרשים המכסים גם את הקבלן ועובדיו, גם קבלני משנה, גם אתכם, גם את רכושכם וגם תביעות מצד שלישי.

ובסופו של דבר – המחיר! לאחר שהחלטתם על קבוצה מצומצמת של קבלני שיפוצים שעונים על דרישותיכם, השוו בין מחירי השיפוץ.

מעבר לכך, הנה כמה נקודות למחשבה בכל הנוגע לרישוי ורישום של קבלן. ראשית, צריך להיות מודעים לכך כי השוק פרוץ. אמנם, יש תקינה בנושא קבלנים, אולם כאשר סדר גודל השיפוץ הנדרש הוא קטן, אין חובת רישום הקבלן כקבלן מורשה. גם אם השיפוץ גדול, ישנם קבלנים רבים הפועלים מבלי שהם רשומים כחוק כקבלנים מורשים, ועברו את בדיקות ההסמכה המתאימות (ותק וניסיון בתחום, ידע ספציפי נדרש וכדומה).
בחירה בקבלן שיפוצים אשר רשום אצל רשם הקבלנים מבטיחה כי לשיפוצניק יש את הניסיון הדרוש לביצוע השיפוצים בתחומו. אם מדובר בעסק גדול ובשיפוץ גדול (מעל לכ- 30,000 ש"ח) ובבחירה על ידי הגשת מכרז, דעו כי רק קבלני שיפוץ רשומים זכאים לגשת למכרז. אם מדובר בשיפוץ קטן או פרטי, צפו לתחרות גדולה יותר שכוללת מגוון של קבלנים רשומים וכאלו שאינם רשומים.
כאשר אתם באים לבדוק את עבודת הקבלן כדאי לשים לב בעיקר לגימורים. פאנלים, שאריות הדבקה, צביעה לא אחידה ואיכותית או הדבקת טפטים שאינה מדויקת יכולים להצביע על בעיות באיכות עבודת הקבלן. אם מדובר בעבודה הכוללת הרכבת מכשור הכולל חלקים נעים (לדוגמה תריסים) – כדאי לוודא כי הפתיחה והסגירה פועלים בצורה חלקה. אם לדוגמא, מדובר בעבודת אינסטלציה, חשוב לוודא כי האינסטלציה והמכשור הסניטרי פועלים כשורה.

נסו לקבל חוות דעת על עבודת הקבלן בעת התרשמות מאיכות עבודתו. בנוסף, אל תתביישו, ודאגו לשאול אותו גם שאלות "קשות":

  • האם הקבלן מגיע בזמן לעבודה?
  • האם הקבלן עומד בלוחות הזמנים שנקבעו? בתקציב?
  • האם הקבלן דואג לפנות אחריו את חומרי השיפוצים מהאזורים המשותפים בבניין? באיזו תכיפות?
  • האם השכנים התלוננו על רעש או על לכלוך?
  • איך התמודד הקבלן עם שינויים, תוספות או תקלות בעת ביצוע הפרויקט?

מבחינת תמחור העבודה ואופן התשלום - כיוון שאין תנאי תשלום אחידים בענף השיפוצים, ובמיוחד בתחומי הריצוף, חיפוי הרצפה והצבע, חשוב לקבל הצעות מחיר ממספר קבלנים שונים. עוד דבר שכדאי מאד לעשות זה גםלנסות להתמקחעם הקבלן על המחיר (זכרו! לא כל מחיר שתשמעו הוא בהכרח "חקוק באבן" ובבחינת הצעה מוחלטת וסופית). וודאו לפני בדיקת הצעה זולה במיוחד, כי היא כוללת תחשיב לחומרי הגלם שידרשו בעת השיפוץ. ניתן לחסוך בעלויות אלו אם תשקיעו זמן ואנרגיה ברכישת חומרי הגלם בכוחות עצמכם.
מקובל לשלם מקדמה על מנת לממן את קניית החומרים, ולקבוע אבני דרך בהתאם להתקדמות השיפוץ בהם יינתן תשלום חלקי נוסף. התשלום הסופי (בגובה של כ 5%-10%) יינתן לאחר גמר העבודה. אם מדובר במכרז, לרוב נהוג לפרוס תנאי התשלום בהתאם לקצב ההתקדמות הצפוי בפרויקט. אם מדובר בפרויקט שיפוץ גדול, רצוי להשקיע ולשכור אדריכל שיכין תוכנית מפורטת הכוללת המלצות על חומרים. אפשר להשוות את הצעות קבלני השיפוץ אל מול התוכנית המפורטת. סכמו את הכל בחוזה, כולל פירוט טכני, לוחות זמנים ושיעורי התשלום בהתאם לאבני הדרך בפרויקט. קחו בחשבון עלויות לא צפויות נוספות של כ- 10%-15% מעל לעלות הצפויה, במיוחד כאשר מדובר בשיפוץ הכולל צנרת.
שיפוץ הוא אחד מהצעדים הראשונים בדרכו של עסק חדש, אל תחששו לבחור באיש המקצוע המתאים ביותר עבורכם לביצוע המשימה, לאחר ברור מקיף וענייני.

14

ספקי שירות בתחום עבודות בנייה והריסה

מצא בעל מקצוע

קבלני שיפוצים מומלצים תל אביב

רפ שיפוצים
ר.פ שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הגעתי לבאסים בעקבות
המון המלצות שקיבלתי מחברים ומלבד זאת, עשיתי השוואת מחירים והוא היה בין הזולים! הוא ביצע עבורי עבודות צבע, סיוד ושפכטל בדירה שלי. אין לי מילה אחת רעה לומר על באסים!

מפ בנייה ושיפוצים
מ.פ בנייה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

אחרי שנכוויתי מכל
כך הרבה בעלי מקצוע בתחום השיפוצים הגעתי סוף סוף למאמין, בעל מקצוע הכי נהדר וישר שיש. הוא ביצע עבורי שיפוץ כללי לבית, הוא הגיע עם הצוות שלו בשעה שקבענו והחלו בעבודה, יש לציין שכולם עבדו בשיתוף פעולה מלא והעבודה בוצעה ברמה מקצועית והכי טובה שיש.

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

עבודת אינסטלציה ושיפוצים
עבודת אינסטלציה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

בחור הגון מאוד,
מקצועי ונחמד. הגעתי אליו דרך האתר כאן, עוד באותו יום הגיע אליי לבית וישב איתי על תוכנית עבודה והצעת מחיר. יש לנו באמצע הבית שני עמודים תומכים שרצינו לעשות להם חיפוי קרמיקה.

עכ עבודות שיפוצים עם טעם
ע.כ עבודות שיפוצים עם טעם

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 25

חוות דעת

חמודי מחברת "ע.כ
עבודות שיפוצים עם טעם" ביצע אצלי בניית מטבח קומפלט! העבודה כללה את בניית המטבח עצמו, ריצוף וחיפוי קירות, אינסטלציה חדשה ועבודות חשמל - הכל בוצע בצורה נהדרת!

אפריים שיפוצים
אפריים שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

הקשר שלנו עם
אפריים והצוות שלו התחיל לפני 4 שנים כאשר הם הגיעו לשפץ עבורנו את האמבטיות ולצבוע את הקירות מבחוץ, לאחרונה הייתה לנו רטיבות בבית ואפריים קילף אותה ויצר רף מים כדי למנוע את חדירתם.

אבי שיפוצים וגבס
אבי שיפוצים וגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אבי הגיע אלי
עם מספר פועלים ויצאתי מאוד מרוצה מהעבודה שלהם! הם שיפצו את כל האמבטיה שלי והגעתי אליהם דרך המלצה של חברה. אבי והצוות שלו עמדו בזמנים שקבענו מראש והיו באמת 10 מכל הבחינות!

כנאני נדאל
כנאני נדאל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

נדאל הגיע אלי
עם 2 אנשי צוות נוספים והם היו מקצועיים! הם ביצעו עבורי עבודות גבס קטנות וסידרו את כל המנורות בביתי, הגעתי אליהם דרך המלצה של טכנאי המזגנים שאתו אני עובד.

קורן שיפוצים
קורן שיפוצים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 29

חוות דעת

בביקור אצל חבר
ראיתי עבודת שיפוץ יפה שנעשתה אצלו, מבירורים עלה שמו של בני מקורן שיפוצים. לאחר שיחה עם בני התיישבנו לתכנונים ותיאום ציפיות. בני תרם בשלב התכנון רבות מניסיונו המקצועי וכך גם סוכם המחיר עבור השיפוץ.

טל קבלן שיפוצים
טל קבלן שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

טל הקבלן שיפוצים
אחלה בחור, הוא הגון, נחמד ואדיב והיה תענוג לעבוד איתו! פניתי אליו לצורך הדבקת קרמיקה בקירות הפנימיים של בית-כנסת, מדובר בעבודה עדינה ומורכבת וטל עמד במשימה בהצלחה רבה.

אור תשתית
אור תשתית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

חיפשתי איש שיפוצים
לביצוע עבודות כלליות, קיבלתי המלצה על שגיא "מעיין שיפוצים", רציתי מישהו שיהיה נוח לעבוד איתו, כזה שאפשר לתקשר איתו, וכמובן שיהיה מקצועי ועם מחירים הוגנים.

סימון שיפוץ וחידוש הבית
סימון שיפוץ וחידוש הבית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

את סימון אני
מכיר המון שנים ותמיד הוא מבצע עבורי עבודות שיפוצים שונות בביתי. בפעם הראשונה הוא הגיע וביצע ריצוף לכל הבית וצביעה של הקירות, העבודה שלו מדהימה, החומרים והציוד שלו איכותיים מאוד וזה ניכר בתוצאה הסופית של העבודה.

גבאי פתרונות בנייה מתקדמים
גבאי פתרונות בנייה מתקדמים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 44

חוות דעת

מחיר טוב, שירות
מעולה, עבודה מצוינת, עמידה בזמנים, רק מילים טובות אני יכול לומר. אני מכיר את דני כבר עשרות שנים במהלכם יצא לי לשמוע הרבה על המוניטין שלו ועל ידי הזהב שלו וגם יצא לי להיווכח במו עיניי לא פעם באחת העבודות המשובחות שלו לכן זה היה טבעי שכשרצינו להתקין תקרת גבס חדשה תחת גג הרעפים שלנו פנינו אליו.

כתבות ומאמרים

עיצוב הבית - בחירת אדריכל

עיצוב הבית - בחירת אדריכל

במאמר יפורטו השלבים לבחירת אדריכל לבית - מהם הקריטריונים לבחירתו, איך מנהלים איתו מו"מ וכדו'.

קרא עוד
שיפוץ דירה

שיפוץ דירה

במאמר יוסבר מה הופך שיפוצים לפעולה שונה מפעולת הבנייה, ומדוע שונים קבלני שיפוצים מקבלני בניין?

קרא עוד