14

ספקי שירות בתחום עבודות בנייה והריסה

עיצוב הבית - בחירת אדריכל

במאמר יפורטו השלבים לבחירת אדריכל לבית - מהם הקריטריונים לבחירתו, איך מנהלים איתו מו"מ וכדו'.

עיצוב הבית - בחירת אדריכל

כל מי המוצא את עצמו עומד לפני פרויקט תכנון ועיצוב הבית, בין אם מדובר בעיצוב דירות קיימות או בצורך בתכנון אדריכלי מהיסוד, יזדקק לשירותיו של אדריכל מקצועי ומנוסה בתחומו, שיוכל ללוות אתכם בפרויקט החל מהשלב הראשוני ועד שלב הסיום. על מנת למצוא את איש המקצוע המתאים ביותר למשימה, חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים. להלן טיפים שיוכלו לסייע לכם במשימה.

שלבי בחירת אדריכל

השלב הראשון בתהליך – איתור אדריכל פוטנציאלי. ישנן דרכים שונות לאתר אדריכלים פוטנציאליים, במיוחד לאור ההיצע הרחב שלהם בשוק ופרסומם באמצעי המדיה השונים. למרות זאת, הדרך היעילה והמוצלחת ביותר לאתר איש מקצוע אמין ומקצועי היא באמצעות המלצות שתקבלו ממכרים שנמצאים בשלב הפרויקט או שסיימו אותו ויכולים להמליץ לכם על איש המקצוע שליווה אותם בדרכם עד שהנכס היה מוכן. בכל מקרה, אל תסתפקו בהמלצה אחת אלא בקשו לקבל פרטים של לקוחות נוספים ומהם תוכלו לקבל רשמים נוספים.

במקביל, תוכלו לבדוק אם קיימים משובים על איש המקצוע במסגרת פורומים ברשת ואפילו להוסיף הודעה משל עצמכם עם בקשה למשוב. במקביל, במידה ולאדריכל קיים אתר תדמיתי ברשת, בדקו האם הוא מציג פרויקטים קודמים פרי עבודתו, כך שתוכלו להתרשם מסגנון עבודתו וממידת מקצועיותו.
לאחר שנשארתם על רשימה מצומצמת של אדריכלים שנראים לכם על פני השטח יכולים להתאים לצורך המשימה, בקשו להיפגש איתם לפגישת הכרות ותיאום ציפיות. כשתיפגשו עם כמה אדריכלים, תוכלו גם לעשות ביתר קלות את ההשוואה ביניהם - איזה בעל מקצוע יותר מתאים לכם ואיזה פחות. במסגרת הפגישה, תוכלו לבחון לעומק את התאמתו של כל אדריכל לכם ולפרויקט, לעמוד על מידת הכימיה בין שניכם, מהי מידת מקצועיותו של האדריכל, האם הוא מגלה גמישות מחשבתית או שאולי הוא דבק בעקשנות על עמדותיו, ולא מוכן להתפשר. כל אלו הם דברים שכדאי לתת עליהם את הדעת, ולשים אליהם לב.

דבר נוסף שמומלץ לבדוק מול האדריכל - בקשו פרטים לגבי סגנון עבודתו: האם האדריכל עובד באופן עצמאי, האם הוא עובד בצוות, האם נראה כי הוא נמצא בתקופה עמוסה בה יתקשה לספק לכם את תשומת הלב הראויה ולגלות זמינות נדרשת או בשלב בו דווקא יוכל להעניק לכם את אילו. כך בעצם תוכלו לדלות כל פיסת מידע המסוגלת להעיד על התאמתו ובאמצעות כך לקדם אתכם לכיוון קבלת ההחלטה לגבי איש המקצוע המתאים ביותר. מבחינת שנות הוותק של האדריכל, אל תתרשמו בהכרח מאיש מקצוע בעל שנות וותק רבות, שכן יתכן והיה שותף למספר מצומצם מאוד של פרויקטים מידי שנה, כך שהדבר אינו מעיד על ניסיונו בפועל.

לאחר שיש בידיכם את כל המידע הרלוונטי והמקיף, וודאו האם האדריכל מתמחה בסגנון מסוים (במיוחד כזה הנחשב יוקרתי), כמו למשל: סגנון היי-טקי, טוסקני, בתי יוקרה ואחרים. במידה והסגנון רלוונטי לגביכם, הרי כי משובח, אך במידה ואינכם מתכננים עיצוב נישתי או בסגנון מוגדר שכזה, מומלץ לוותר על שירותיו שכן הסבירות גבוהה שאלו יהיו יקרים יחסית.
בכל מקרה, חשוב לוודא כי כל הנתונים בידיכם בכדי לבצע את הבחירה הסופית. זאת תוכלו לוודא באמצעות עריכה מראש של רשימת קריטריונים החיוניים לכם שיימצאו אצל האדריכל כמו למשל זמינות, מיקום גיאוגרפי, מחיר, הכרות עם הועדה לתכנון ובנייה (במידה והדבר רלוונטי) ועמדו על קיומם במסגרת פגישת ההכרות שתקיימו. בנוסף, חשוב שאת כל הפרטים הקטנים שתסגרו בעל פה תעלו על כתב במסגרת חוזה העבודה ביניכם על מנת לחסוך אי נעימויות בהמשך דרככם המשותפת ועל מנת שיהיה תיאום ציפיות מושלם ככל הניתן.

14

ספקי שירות בתחום עבודות בנייה והריסה

מצא בעל מקצוע

קבלני שיפוצים מומלצים תל אביב

רפ שיפוצים
ר.פ שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הגעתי לבאסים בעקבות
המון המלצות שקיבלתי מחברים ומלבד זאת, עשיתי השוואת מחירים והוא היה בין הזולים! הוא ביצע עבורי עבודות צבע, סיוד ושפכטל בדירה שלי. אין לי מילה אחת רעה לומר על באסים!

כנאני נדאל
כנאני נדאל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

נדאל הגיע אלי
עם 2 אנשי צוות נוספים והם היו מקצועיים! הם ביצעו עבורי עבודות גבס קטנות וסידרו את כל המנורות בביתי, הגעתי אליהם דרך המלצה של טכנאי המזגנים שאתו אני עובד.

מפ בנייה ושיפוצים
מ.פ בנייה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

אחרי שנכוויתי מכל
כך הרבה בעלי מקצוע בתחום השיפוצים הגעתי סוף סוף למאמין, בעל מקצוע הכי נהדר וישר שיש. הוא ביצע עבורי שיפוץ כללי לבית, הוא הגיע עם הצוות שלו בשעה שקבענו והחלו בעבודה, יש לציין שכולם עבדו בשיתוף פעולה מלא והעבודה בוצעה ברמה מקצועית והכי טובה שיש.

עכ עבודות שיפוצים עם טעם
ע.כ עבודות שיפוצים עם טעם

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 25

חוות דעת

חמודי מחברת "ע.כ
עבודות שיפוצים עם טעם" ביצע אצלי בניית מטבח קומפלט! העבודה כללה את בניית המטבח עצמו, ריצוף וחיפוי קירות, אינסטלציה חדשה ועבודות חשמל - הכל בוצע בצורה נהדרת!

עבודת אינסטלציה ושיפוצים
עבודת אינסטלציה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

בחור הגון מאוד,
מקצועי ונחמד. הגעתי אליו דרך האתר כאן, עוד באותו יום הגיע אליי לבית וישב איתי על תוכנית עבודה והצעת מחיר. יש לנו באמצע הבית שני עמודים תומכים שרצינו לעשות להם חיפוי קרמיקה.

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

קורן שיפוצים
קורן שיפוצים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 29

חוות דעת

בביקור אצל חבר
ראיתי עבודת שיפוץ יפה שנעשתה אצלו, מבירורים עלה שמו של בני מקורן שיפוצים. לאחר שיחה עם בני התיישבנו לתכנונים ותיאום ציפיות. בני תרם בשלב התכנון רבות מניסיונו המקצועי וכך גם סוכם המחיר עבור השיפוץ.

אבי שיפוצים וגבס
אבי שיפוצים וגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אבי הגיע אלי
עם מספר פועלים ויצאתי מאוד מרוצה מהעבודה שלהם! הם שיפצו את כל האמבטיה שלי והגעתי אליהם דרך המלצה של חברה. אבי והצוות שלו עמדו בזמנים שקבענו מראש והיו באמת 10 מכל הבחינות!

טל קבלן שיפוצים
טל קבלן שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

טל הקבלן שיפוצים
אחלה בחור, הוא הגון, נחמד ואדיב והיה תענוג לעבוד איתו! פניתי אליו לצורך הדבקת קרמיקה בקירות הפנימיים של בית-כנסת, מדובר בעבודה עדינה ומורכבת וטל עמד במשימה בהצלחה רבה.

אפריים שיפוצים
אפריים שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

הקשר שלנו עם
אפריים והצוות שלו התחיל לפני 4 שנים כאשר הם הגיעו לשפץ עבורנו את האמבטיות ולצבוע את הקירות מבחוץ, לאחרונה הייתה לנו רטיבות בבית ואפריים קילף אותה ויצר רף מים כדי למנוע את חדירתם.

אור תשתית
אור תשתית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

חיפשתי איש שיפוצים
לביצוע עבודות כלליות, קיבלתי המלצה על שגיא "מעיין שיפוצים", רציתי מישהו שיהיה נוח לעבוד איתו, כזה שאפשר לתקשר איתו, וכמובן שיהיה מקצועי ועם מחירים הוגנים.

סימון שיפוץ וחידוש הבית
סימון שיפוץ וחידוש הבית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

את סימון אני
מכיר המון שנים ותמיד הוא מבצע עבורי עבודות שיפוצים שונות בביתי. בפעם הראשונה הוא הגיע וביצע ריצוף לכל הבית וצביעה של הקירות, העבודה שלו מדהימה, החומרים והציוד שלו איכותיים מאוד וזה ניכר בתוצאה הסופית של העבודה.

כתבות ומאמרים

כיצד נבחר את קבלן השיפוצים שלנו

כיצד נבחר את קבלן השיפוצים שלנו

במאמר יוסבר כיצד נבחר קבלן לשיפוץ דירה או עסק באמצעות פירוט הנקודות שיש לבדוק לפני בחירת קבלן שיפוצים

קרא עוד
שיפוץ דירה

שיפוץ דירה

במאמר יוסבר מה הופך שיפוצים לפעולה שונה מפעולת הבנייה, ומדוע שונים קבלני שיפוצים מקבלני בניין?

קרא עוד