17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

התקנת פאנלים סולאריים

במאמר יוסבר על יוזמה "ירוקה" חדשה - התקנת פאנלים סולאריים על גגות של מבנים, כדי לנצל את אנרגית השמש ליצור של חשמל.

התקנת פאנלים סולאריים

כפי שידוע פחות או יותר לכל מי שחי כאן בעשר השנים האחרונות – העולם שלנו סובל ממשבר אנרגיה חמור כתוצאה מהזיהום החמור הנגרם על ידי אמצעי האנרגיה הנמצאים כיום בשימוש, כמו גם התדלדלותם של מקורות האנרגיה הנוכחיים (נפט וגז) אשר צפויים להיגמר בתוך כמה עשרות שנים בלבד.

כתוצאה ישירה מכך, נמצא העולם כולו כבר מספר שנים במסע חיפוש אחר אמצעי אנרגיה חדשים – כאלו שיש מהם הרבה, ואשר אינם מזהמים את כדור הארץ שלנו. מקורות אנרגיה כאלו כבר נמצאו, וכרגע מנסים לשכלל ולפתח את אופני הפקת האנרגיה מאותם מקורות.

הפקת אנרגיה מהשמש?

אחת מאותם מקורות אנרגיה היא האימא של החיים בעולם שלנו – השמש.
הפקת האנרגיה מן השמש והמרתה לשימוש בני האדם נעשית באמצעות התקנה של לוחות סולאריים על גגות מבנים. לוחות אלו מוכרים לרבים מאיתנו מהתחום של דודי שמש(אותם לוחות זכוכית גדולים, המותקנים בשיפוע, וממוקמים בסמוך לדודים - היודעים בשם "קולטים"). הלוחות קולטים את הקרינה הנפלטת מן השמש ומגיעה אלינו לכדור הארץ, אוגרים את האנרגיה הקיימת באותה קרינה, ומעבירים אותה הלאה למקום בו ממירים את אותה אנרגיה לחשמל, או כל תצורת אנרגיה שימושית אחרת.

השכרת נכס פרטי לשימושים סולאריים

עד כאן, תיארנו את הדרך החדשנית בה מפיק האדם אנרגיה מן השמש. אך סיפור זה קשור ישירות אל כל אחד ואחד מאיתנו באופן אישי.
אחד המשאבים היקרים ביותר אליהם אנחנו נזקקים על מנת לאגור את אנרגיית השמש, הוא מקום. הקיבולת של פאנל סולארי בגודל נתון היא סופית, ועל כן קיימת כמות אנרגיה מסוימת שניתן להפיק באמצעות כל פאנל, ולא יותר. לכן אנחנו זקוקים למקום רב ככל האפשר על מנת להציב בו פאנלים רבים, שיאגרו אנרגיה רבה כמה שניתן.
לכן, יכול כמעט כל אחד מאיתנו "להשכיר" את גג ביתו או את הגג של מבנה כלשהו השייך לו (לדוגמה, חקלאים רבים משכירים את גגות הרפתות, הלולים והחממות שלהם למטרה זו), לחברה שתתקין עליו פאנלים סולאריים שיפיקו חשמל.

בנייה ירוקה, מתנות אקולוגיות ואפילו מרפאת שיניים ירוקה וכו',כבר כמה שנים פועלות בארץ ובעולם כולו חברות אשר הפכו את כל העניין הזה לעסק המשתלם ישירות לכולם - בעל המבנה או השטח אומנם מבצע השקעה ראשונית (התקנת הפאנלים) אך אחר כך מקבל מהם חשמל מדי חודש. את החשמל המופק ניתן לצרוך ישירות (במקום לשלם לחברת חשמל), וכמו כן למכור את שאריות החשמל לחברת החשמל עצמה, אשר מוכרת את החשמל שקנתה ממך הלאה, לצרכנים אחרים. חברה המתקינה כמובן מקבלת את התשלום המגיע לה בעבור ההתקנה והתחזוק של הפאנלים, ואילו חברת החשמל מאולצת על פי חוק לרכוש מאיתנו את החשמל המופק על גג ביתנו. בקיצור – כולם מרוויחים!
פתרון זה משתלם בעבורנו במיוחד משתי סיבות עיקריות – ראשית, חיסכון בחשמל המופק באמצעים מזהמים – יתרון לכל אחד החי על פני כדור הארץ. שנית – גג הבית שלנו ממילא אינו מנוצל בדרך כלל. אין שום סיבה שבעולם לא לשים עליו כמה פאנלים סולאריים, אשר ישלמו עבורנו את חשבון החשמל ועוד יכניסו קצת כסף מדי חודש.

לסיכום…

נראה כי כך תפיק האנושות את כל האנרגיה שלה בעתיד, אין כרגע ברירה אחרת הנראית לעין. לכן, כדאי להצטרף ולקפוץ על העגלה כמה שיותר מוקדם... את כל הפרטים על מנת לעשות זאת (בעלי מקצוע מתקינים, חברות מתקינות, מחירים וכדו') תוכלו לקבל כאן באתר, כמו גם בחיפוש קצר ומהיר באינטרנט.

17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

אלקטרו שרוני
אלקטרו שרוני

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שרון ביצע החלפת
דוד שמש בביתה של אימי והיינו מאוד מרוצות! הוא בעל מקצוע חרוץ, אמין ומסור לעבודה ובנוסף, גם שמר על סביבה נקייה ואוירה נעימה. שרון נתן מעצמו מעל ומעבר!

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 24

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 55

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

יקיר אחזקות
יקיר אחזקות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 18

חוות דעת

יקיר בעל מקצוע
יוצא מן הכלל! נהניתי מהשירות שלו ואני ממליץ עליו בחום!

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 7

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

אדר דודי שמש ואינסטלציה
אדר דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 43

חוות דעת

אמא שלי התקשרה
אליי לאחר שהדוד בבית שלה התחיל לקצר בכל פעם שניסו להדליק אותו. את אדר דודי שמש הכרתי גם מפרסום שהם עשו בסביבה וגם מהמלצות של חברים שהם עשו אצלם עבודות.

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 54

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

המקצוענים דודי שמש וחשמל
המקצוענים דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

כלקוח וותיק של
אלדד דודי שמש אני יכול להעיד כי מדובר בעסק הגון ואמין. ברשותי כמה דירות להשכרה וזה כבר כמה שנים שבכל מה שקשור לדודי שמש וקולטים ארי מחברת אלדד מעניק לנו שירות מצויין ומהיר בכל פעם שיש צורך.

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

עדי מערכות
עדי מערכות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 31

חוות דעת

אני מכיר את
אהרון כבר הרבה זמן ויצרתי איתו קשר בשביל שיבצע החלפה והתקנה של דוד שמש חדש אצלי בבית. אהרון המליץ לי על סוג ונפח הדוד בהתאם לצרכים ולמחיר שהתכוונתי להשקיע, הוא הסביר לי בצורה מפורטת אילו אופציות של דודים הוא ממליץ לי לקחת, וגם פירט לי על התכונות שלהם, וכמובן גם העלויות.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

דרךהשמש
דרך-השמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 13

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של גיל מחברת "דרך-השמש" ואפילו כבר המלצתי עליו למס' מכרים! הוא ביצע עבורי החלפת דוד-שמש בצורה מקצועית ונהדרת ואני מאוד מרוצה. הכל היה פשוט מושלם!

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

כתבות ומאמרים

קולטים לדוד שמש - כל מה שחשוב לדעת על קולטי שמש

קולטים לדוד שמש - כל מה שחשוב לדעת על קולטי שמש

במאמר יוסבר על קולטי שמש: בחירת גודל קולט, סוגי הקולטים והנקודות שיש לבדוק בהתקנת קולטי שמש.

קרא עוד