6

ספקי שירות בתחום סוככים

תחזוקת סוככים

במאמר יוסבר על תחזוקת סוככים: על מה יש להקפיד לפני ההתקנה, בעת ההתקנה ולאחריה כדי לשמור על הסוכך לאורך זמן.

תחזוקת סוככים

סוככים (מכל הסוגים) כמעט שאינם דורשים תחזוקה שוטפת. רוב הסוככים מיוצרים מחומרים משובחים שנועדו לעמוד בתנאים קשים במשך שנים רבות, ואם רק הותקנו כהלכה ישרתו אותנו נאמנה. מכל מקום, אנו יכולים לשמור על אריכות ימיהם של סוככים באמצעות כמה פעולות פשוטות.

הגדרת צרכים ושימושים

לפני הרכישה, חשוב מאוד להגדיר נכונה את הצרכים והציפיות ולהבין את תנאי מזג האוויר והסביבה ואת דפוסי השימוש הצפויים של הסוכך. כך יוכל המשווק או המתקין לבחור עבורנו את סוג הסוכך ואת החומרים שמתאימים לנו ביותר. לדוגמה, אם נושבות במקום רוחות עזות, ייתכן כי סוכך זרועות יתערער ויתבלה מהר מאוד וכדאי להתקין דווקא סוכך מסילות יציב יותר; אם הסוכך יותקן במקום עתיר אבק, כדאי לשקול התקנה של סוכך קסטה ולא סוכך "פתוח" רגיל; אם הסוכך יהיה חשוף להפרשות ציפורים רבות, יכול להיות שיהיה כדאי לבחור בד מחומר מסויים ולא אחר; וכן הלאה.

מחיר

כמובן, סוכך משובח יותר אומנם יעלה יותר, אך יהיה אמין יותר לאורך זמן רב יותר. כמו ברכישות רבות אחרות, מוצר זול עלול לעלות בסופו של דבר ביוקר. כדאי לברר היטב את הפרשי המחירים בין הסוככים ואת משמעותם, ובעיקר לזכור – מתקינים סוכך כדי ליהנות ממנו שנים רבות, לא כדי לטפל בו ולתקן אותו!

התקנה

בזמן ההתקנה, אומנם בדרך כלל לא נתקין סוכך בעצמנו, אך אין פירוש הדבר שאיננו צריכים להיות מעורבים בתהליך ההתקנה. כדאי לבדוק את הוראות ההתקנה ולוודא כי המתקין עושה מלאכתו נאמנה וללא שום "קיצורי דרך", ולא להתבייש להעיר לו ולדרוש הסבר במקרה שאנו מזהים חריגה. יש לוודא כי כל הגימורים הקטנים בוצעו כהלכה, וכי הסוכך פועל בצורה שהובטחה. יש לנסות פתיחה וסגירה כמה פעמים ולוודא שהכל תקין.

תחזוקה שוטפת

לאחר ההתקנה, כדאי מאוד לבצע כמה פעולות, בדיקות תקופתיות וטיפולים פשוטים כדי להאריך את חיי הסוכך:

 • כאשר הסוכך איננו בשימוש, לגלול אותו. קרינת השמש וחילופי החום, הקור והרטיבות מקצרים את חייו של כל חומר, ויהיה המשובח ביותר.
 • לפני גלילת הסוכך, לוודא כי הבד נקי מלכלוך גס (עלים, ענפים, איצטרובלים וכדומה).
 • לנקות הפרשות של ציפורים מוקדם ככל האפשר – לשלשת הציפורים חומצית מאוד ופוגעת בבד ובמתכת.
 • אם הסוכך רטוב, להמתין לייבושו לפני הגלילה. אם כבר נגלל סוכך רטוב, לפתוח אותו לשם ייבוש בהזדמנות הראשונה.
 • אם צפויות רוחות חזקות, לגלול את הסוכך מבעוד מועד.
 • אם הופיע קרע בבד, אפילו קטן, כדאי לתקנו מייד – קרע קטן הופך לקרע גדול מהר מאוד.
 • אם נראה סדק כלשהו או יש חשש להתערערות כלשהי בכל חלק של המנגנון, יש להזמין שירות ללא שהיות ולהימנע משימוש בסוכך עד לתיקונו.
 • אם מנקים סוכך באמצעות שטיפה במים, יש להימנע ככל האפשר מהרטבת המנגנונים החשמליים והמכניים.
 • כדאי לוודא מעת לעת כי שיחים ועצים אינם "מתקרבים" לסוכך קירבה מסוכנת: ענפים שגדלו עלולים לחורר את הבד בזמן רוח או בזמן פתיחה או סגירה, עלים עלולים להיכנס למסילות ולהפריע לתנועה בהן, וכן הלאה.
 • כדאי לחנך ילדים כיצד לא לפגוע בסוכך – למשל, לא להשליך עליו חפצים, לא להיתקל בסוככי צד, וכדומה.
 • כדאי לקרוא את הוראות התחזוקה המופיעות על הסוכך, ולא להתעלם מהן. תחזוקת סוככים לאורך זמן, טיפולים תקופתיים ובדיקות תקופתיות (גם אם הם כרוכים בתשלום) - יאריכו את חיי הסוכך, ויחסכו לנו כסף רב בעתיד.

6

ספקי שירות בתחום סוככים

מצא בעל מקצוע

מתקיני סוככים מומלצים תל אביב

ענק הצל והסוככים בשפרעם
ענק הצל והסוככים בשפרעם

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 24

חוות דעת

סרור בעל מקצוע
מקסים, יש לו ידי זהב, הוא מאוד אמין ואם יש בעיה הכי קטנה הוא מיד מגיע - אין מילים. הגעתי לסרור דרך המלצה של מי שעשה לי פרגולה מעץ, חיפשתי לעשות סוכך נגד רוחות וגשמים, מתקין הפרגולות המליץ לי בחום על סרור, הוא אמר לי לפנות רק אליו ודיבר בביטחון מלא.

סוככי הצל שלי
סוככי הצל שלי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 24

חוות דעת

"סוככי הצל שלי"
הינה חברה מקצועית, ופשוט כייף לקבל מהם שירות! אחרי מחשבות והתלבטויות רבות, החלטנו להתקין סככה במרפסת ביתנו על מנת שנוכל לשבת בכיף, ולא להישרף מהשמש היוקדת של ישראל.

סוככי אביב
סוככי אביב

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 40

חוות דעת

יש לי רק
מילים טובות להגיד על הרצל מ"סוככי אביב", הוא עשה אצלנו עבודה יפה, מקצועית וזריזה. הגעתי אליו אחרי המלצות ששמעתי מפה לאוזן ולכולם היו רק מילים טובות לומר, הרצל התנהל באופן מאורגן ומסודר, הגיע לביתנו לראות במה מדובר ולקחת מידות.

סככות הדקל
סככות הדקל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 16

חוות דעת

תומר ביצע עבורי
התקנת סוכך ממונע והחלפת בד לסוכך והגעתי אליו דרך המלצה של מכר. תומר היה עשר ואין לי שום טענה כלפיו, הוא הראה נכונות להגיע ועשה בדיוק את מה שביקשתי ממנו.

אלומינה
אלומינה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

עשיתי בדיקה והשוואות
מחירים עם בעלי מקצוע שעוסקים בתחום הפרגולות ובניהם גם עם רן, בעקבות המלצה של חבר טוב. רן שידר אמינות ולאחר ששוחחנו הבנתי שהוא באמת מקצועי, לכן הוא הגיע אלי על מנת לבנות עבורי פרגולה מאלומיניום במרפסת והתוצאה הייתה איכותית ביותר.

אבי סוככים
אבי סוככים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 51

חוות דעת

בעלי חיפש באינטרנט
בעלי מלאכה שיספקו לנו פיתרון הצללה לחצר. הגענו למס'' חברות, בינהם ל"אבי סוככים". אבי קבע איתנו פגישה והגיע אליה בזמן, כבר בשלב הזה הוא הרשים אותנו, הוא המשיך עם סבלנות רבה שאיתה הסביר לנו על סוגי הבדים, הסוככים, יתרונות של כל סוג והמלצה לגבי הצבע של הבד שיתאים לשטח שלנו.

כתבות ומאמרים

פתרונות הצללה לאירועים

פתרונות הצללה לאירועים

במאמר יוסבר על התפתחות מוצרי ההצללה לאורך השונים, ומהי חשיבותם כשעורכים אירועים בחיק הטבע ובמקומות פתוחים.

קרא עוד