23

ספקי שירות בתחום גדרות

5 שלבים לתכנון גדר ביתית

במאמר יוסבר מה עלינו לבדוק, ובאילו גורמים יש להתחשב לפני בניית גדר לבית.

5 שלבים לתכנון גדר ביתית

גדרות ממלאות תפקיד חשוב באסתטיקה של בתים ושל מבנים – הן חיצוניות ובולטות ומהוות "כרטיס ביקור" ראשוני ואסתטי של הבניין. גם בית יפה ומטופח עלול להיראות מוזנח ומלוכלך אם הגדר המקיפה אותו מכוערת, חלודה, פרוצה או שבורה. במונחים של תשומות בנייה, גדרות אינן מרכיב יקר בבניין ולכן כדאי להשקיע מעט בהתקנת גדרות יפות ואיכותיות שיוסיפו חן לבית ויעלו את ערכו.

שלבים לתכנון גדר יעילה

הגדרת מטרות

כמו בתחומים רבים אחרים, לפני הקמת גדר יש להגדיר את מטרותיה: האם זו גדר שנועדה להגן מפני פורצים, האם זו גדר שמיועדת למניעת כניסתם (או יציאתם) של ילדים ובעלי חיים, האם זו גדר שמיועדת למניעת סחף אדמה, או האם זו גדר דקורטיבית בלבד שמיועדת לסמן ולקשט את גבולות הנחלה. הגדרה נכונה של המטרות והציפיות תעזור לאדריכל לתכנן את סוג הגדר ואת התשתית הקרקעית הדרושה לה, או תסייע למתקין הגדרות להמליץ על הגדר המתאימה ביותר לצרכינו.

המלצות על בעל מקצוע

אם בונים גדר כחלק מבניית הבית, מן הסתם ייעשה הדבר על-ידי הקבלן הבונה כחלק מתהליך הבנייה. אם אנו מוסיפים גדר או מחליפים אותה, כדאי להתקשר עם חברה אמינה וידועה שתעשה זאת. כרגיל, הדרך הטובה ביותר לזהות חברה טובה שמספקת ומתקינה מוצרים איכותיים באחריות היא ההמלצה, וכאן התהליך הוא פשוט למדי: גדרות אינן מוסתרות – הן בולטות מאוד בשטח; קל מאוד לבחור סוג גדר שמוצא חן בעינינו ונראה מתאים למטרותינו, לבדוק מקרוב את מצבה ואת איכות התקנתה, ולהתעניין אצל בעלי הבית מי ייצר והתקין אותה ובאיזה מחיר. חשוב לברר מתי הותקנה הגדר כדי להעריך נכונה את איכותה ואת עמידותה בתנאי מזג האוויר: לדוגמה, קל להתרשם לטובה מגדר ברזל חדשה, אך חשוב יותר לבדוק גדר ברזל בת כמה שנים ולוודא שאיננה חלודה; חשוב להבין כיצד נראית גדר פלסטיק אחרי כמה שנים של קרינת השמש; וכן הלאה.

באתרי אינטרנט ניתן למצוא רשימות של מתקיני גדרות, עם המלצות גולשים לחיוב או לשלילה, וכדאי להתייחס אליהן. כדאי לקבל הצעות מחיר מכמה בעלי מקצוע שמתמחים בבניית גדרות, ולהשוות ביניהן, אך לשים לב בעיקר להבדלים באיכות החומרים וההתקנה ופחות להבדלים במחיר. גדר נועדה לשרת אותנו שנים ארוכות, וחיסכון כספי בעת ההתקנה עלול להוביל להוצאות תחזוקה גדולות כעבור כמה שנים.

התאמת הגדר לתשתית הקיימת

בעת בניית גדר או התקנתה כדאי לשים לב האם התשתית הקרקעית מתאימה לסוג הגדר: גדר אבן או בלוקים כבדה זקוקה לתשתית יצוקה ויציבה, אחרת יופיעו סדקים ותיפגם יציבותה של הגדר. חשוב מאוד לשים לב לנושא הניקוז בעת בניית הגדר, שכן מים שאינם מנוקזים כהלכה יערערו את תשתית הגדר ועלולים להביא להתמוטטותה תוך שנים מעטות.

הקפדה על יציבות ועיגון הגדר

בעת התקנתה של גדר קלה, אם ישירות על הקרקע או (כפי שהדבר נעשה בדרך כלל) כחלק עליון של גדר בנויה, חשוב לשים לב לנושא העיגון ולחומרים המשמשים לעיגון. הגדר חייבת להיות מעוגנת היטב ולהיות יציבה לחלוטין – לא להתבייש, צריך לנסות לטלטל אותה בחוזקה ולראות כיצד היא מגיבה. חשוב לוודא כי נעשה שימוש בחומרים שאינם מחלידים – גדר אלומיניום או גדר פלסטיק לא תחליד, אך אם החיבורים או הברגים שלה עשויים ברזל יופיעו תוך זמן קצר כתמי חלודה מכוערים סביבם, ולאחר כמה שנים תתערער יציבותה של הגדר.

בחינת התחזוקה הנדרשת

כדאי כמובן גם לברר היטב את נושא התחזוקה: האם ומתי יש צורך לצבוע את הגדר, לטפל בעץ, להחליף אטמי גומי וכיוצא באילו פעולות תחזוקה. גדר מתוחזקת כהלכה תחזיק מעמד שנים רבות יותר, תשמור על יופיה ותוסיף חן וכבוד לבית כולו.

23

ספקי שירות בתחום גדרות

מצא בעל מקצוע

מתקיני גדרות מומלצים תל אביב

עומר מסגרות מקצועית
עומר מסגרות מקצועית

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 20

חוות דעת

עומר הוא בעל-מקצוע
מדהים, אחד הטובים שנתקלתי בו בחיים, הוא עושה עבודה ברמה גבוהה, מקצועי מאוד ודייקן. מדובר בבן אדם פדנט מאוד והעבודות בהתאם - אחרי פעם אחת שלוקחים אותו פשוט חוזרים אליו, אין טוב ממנו!!!

אשףהעץ והצבע
אשף-העץ והצבע

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אני ממליץ על
מולי מחברת "אשף-העץ והצבע" בחום!!! עשיתי שיפוץ בדירה והחלטתי לחפש בעל מקצוע שיודע לעשות עבודות דקורטיביות מגבס לשיפוץ מראה הסלון. חיפשנו בעלי-מקצוע שונים באינטרנט ועשינו בעצם סקר שוק קטן לגבי המחירים והעיצובים.

אומנות בעץ
אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 50

חוות דעת

האמת שכדי להאמין
כמה אורי הוא איש מקצוע טוב, צריך פשוט לנסות אותו. אני ניסיתי וממש לא הצטערתי :) הגעתי לאורי אחרי שחברים טובים שלנו המליצו לנו עליו מאד.

עץ חיים
עץ חיים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

על אלירן מחברת
"עץ חיים" יש לי רק דברים טובים להגיד, בעל מקצוע משכמו ומעלה, בחור מקסים, נעים לעבוד איתו והכי חשוב אמין! הוא ביצע עבורנו מעקה מעץ למרפסת בקומה 2, גדר עץ מסביב לחצר גדולה ובניית נדנדה מעץ לחצר - הכל פשוט נראה נהדר!

Yanivc פרגולות
Yaniv.c פרגולות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 8

חוות דעת

יניב בעל מקצוע
נהדר! הוא החליף עבורי את הקרמיקה בקירות האמבטיה בדירתי ובחרתי בו כי היה לו דירוג מאוד גבוה באחד מאתרי הפרסום.

חיים אומנות הברזל
חיים אומנות הברזל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 40

חוות דעת

אל חיים הגעתי
דרך המלצות של חברים ואנשים נוספים שהופניתי אליהם - חיים עשה אצלם עבודות בעבר והם היו מאוד מרוצים. התמזל מזלי והופניתי לחיים שהוא בן אדם זהב ואיש מקצוע בחסד. הייתי צריך שני להזמין שתי עבודות.

דק השרון
דק השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הזמנתי את שרון
לבניית דק בגינה בעקבות המלצות רבות בפייסבוק, איך שראיתי אותו הבנתי שעומד מולי בעל מקצוע אמין ומנוסה! בסופו של יום, גם המחיר השתלם. שרון הגיע אלי עם צוות של מקצוענים והם עבדו בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל וביצעו עבודה איכותית ביותר!

פרפקטו  ביצוע עבודות בנייה
פרפקטו - ביצוע עבודות בנייה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 11

חוות דעת

על איציק יש
לי רק דברים לומר, בנאדם סימפטי ושירותי שביצע עבודה בול כמו שרציתי ואני ממליצה עליו בחום!!! הוא הרכיב עבורי 3 גגונים מעץ במרפסות שבביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, ביצע מדידות מדויקות של הגגונים במרפסות, הראה מגוון רחב של עבודות שביצע וסגרנו תאריך לביצוע העבודה.

פלא דק
פלא דק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

ברט ביצע עבורי
עבודה מעבר למצופה וקיבלתי ממנו שירות חבל על הזמן! הזמנתי אותו בעקבות המלצה לבניית דק במרפסת ונותרתי עם רושם חיובי עליו. אני מאוד קפדן ופדנט עם בעלי המקצוע שאותם אני בוחר וברט היה אחד מהמוצלחים!

דקטוב  פרגולות דקים וגדרות
דקטוב - פרגולות דקים וגדרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 48

חוות דעת

יש לנו בית
פרטי עם מרפסת גדולה וחשבנו לבנות פרגולה מעץ במרפסת, בגלל שאצלנו מאוד חם בקיץ ורצינו שיהיה אפשר לשבת בחוץ וליהנות מהמרפסת גם בשיא החום.

ערמונים גדרות ושערים
ערמונים גדרות ושערים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מהתפקוד של אופיר, היה בסדר גמור מכל הבחינות, התוצאות נראות טוב ואני בהחלט יכול להמליץ עליו בחום. לאופיר מחברת "ערמונים גדרות ושערים" פניתי בעקבות המלצה מפה לאוזן, בכדי שיתקין לנו שער חשמלי לחניה, בנוסף התקשרתי לחברה נוספת בכדי לקבל הצעת מחיר לצורך השוואה.

ניקה ארט דיזיין
ניקה ארט דיזיין

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 25

חוות דעת

קודם כל, רומן
- הוא איש נחמד שכייף לעבוד איתו. איש רגוע, נחמד, כל מה שמבקשים ממנו נעשה ומבוצע בסבלנותו ובידע שלו - ואתה נמצא בידיים טובות. חוץ מזה, ולא פחות חשוב - רמת העבודה של רומן ואיכות הביצוע - לעילא ולעילא!!

מכהן דשא הצפון
מ.כהן דשא הצפון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 50

חוות דעת

פניתי למיכאל דרך
האתר שלכם לצורך רכישת דשא סינטטי גבוה והתקנתו בשטח של 30 מ"ר. מיכאל הגיע לראות את השטח, מדד אותו ונתן לי הצעת מחיר הוא הציע את המחיר הנמוך ביותר ועשה רושם רציני ואמין.

סככות הדקל
סככות הדקל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

תומר ביצע עבורי
התקנת סוכך ממונע והחלפת בד לסוכך והגעתי אליו דרך המלצה של מכר. תומר היה עשר ואין לי שום טענה כלפיו, הוא הראה נכונות להגיע ועשה בדיוק את מה שביקשתי ממנו.

עובדיה אלומניום ומסגרות
עובדיה אלומניום ומסגרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 51

חוות דעת

יופי של עבודה
ויופי של שירות!! ביצע אצלי התקנה של סורגים (ישרים - לא בטן) עבור שני חלונות גדולים יחסית, אצלי בדירה.

9.5

voice-icon 59

חוות דעת

אבי מ"סורג" ביצע
אצלנו לפני כמה חודשים, עבודת התקנת סורגים בכל החלונות של הדירה. למרות שהיה מדובר בכמות של לא פחות מעשר חלונות (!), אבי (בשיתוף פעולה עם העוזר שלו) הצליחו לסיים את כל ההתקנה ביום אחד של עבודה בלבד - חסכו לנו בצורה כזאת גם הרבה מאד בלאגן וגם הרבה מאד כאב ראש.

אלונים גינון ופיתוח
אלונים גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

דניאל תכנן והקים
עבורי גינה מהממת ועד היום הוא מתחזק אותה! הגעתי אליו בזמנו בהמלצת הקבלן שבנה עבורי את הבית והוא אכן בעל מקצוע נאמן והגון. דניאל מתאמץ ומשקיע בגינה שלי ומבצע את עבודתו בצורה יסודית, מדוייקת ומקצועית!

אלומינה
אלומינה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

עשיתי בדיקה והשוואות
מחירים עם בעלי מקצוע שעוסקים בתחום הפרגולות ובניהם גם עם רן, בעקבות המלצה של חבר טוב. רן שידר אמינות ולאחר ששוחחנו הבנתי שהוא באמת מקצועי, לכן הוא הגיע אלי על מנת לבנות עבורי פרגולה מאלומיניום במרפסת והתוצאה הייתה איכותית ביותר.

כחול ירוק עיצובים
כחול ירוק עיצובים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אין דברים כאלה!
"כחול ירוק עיצובים" תכננו והקימו עבורי כבר 3 גינות בשני בתים ויצאתי שבעת רצון לחלוטין מכל הבחינות. "כחול ירוק עיצובים" צוות לעניין!

טכנו עץ
טכנו עץ

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

אלי מחברת "טכנו
עץ" ביצע עבורי בניית פרגולה תלויה ממתכת בגג באיכות טובה ובמחיר סביר ואני שמח להמליץ עליו. אומנם עבר לא מעט זמן מאז שהיה אצלי אך איכות העבודה עמדה במבחן הזמן ואני מרוצה.

9.6

voice-icon 3

חוות דעת

הגעתי ל- Unikit
אחרי חיפוש ארוך של חברות לבניית פרגולה גדולה מאלומיניום. אני קצת משוגע בקטעים האלה ודיברתי עם 8 חברות לפני שהגעתי אליהם. המחיר שלהם היה מעולה וגם אהבתי את היחס שהם נתנו והזמנתי אותם לעבודה.

דקמן עבודות עץ
דקמן עבודות עץ

לפרטי העסק

9.9

voice-icon 3

חוות דעת

על אורי מחברת
"דקמן עבודות עץ" יש לי רק מילים חמות - אני מרוצה מאוד גם מבחינת איכות העבודה וגם מבחינת היחס והשירות הטוב שקיבלתי. הזמנתי את אורי לצורך בניית דק סינטטי בחצר ומהרגע הראשון ועד סיום העבודה קיבלתי שירות נהדר.

בית וגן עיצובים בעץ
בית וגן עיצובים בעץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

טביעת עץ
טביעת עץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

כתבות ומאמרים

בחירה ובניית גדרות לגינה

בחירה ובניית גדרות לגינה

במאמר יוסבר מהי החשיבות של בניית גדר עבור בית צמוד קרקע, אילו סוגי גדרות קיימים היום בשוק ומהם ההבדלים ביניהם.

קרא עוד