29

ספקי שירות בתחום קבלני גבס

היתרונות וחסרונות של בנייה בעזרת גבס

מהם היתרונות והחסרונות של בנייה בעזרת גבס ובאילו מצבים נעדיף להשתמש בחומר גלם זה או אחר?

יתרונות וחסרונות לבנייה בגבס

בישראל מאז סוף שנות השמונים היקף השימוש בגבס בבנייה נמצא במגמת עלייה מתמדת - עד כדי כך, שכיום כמעט אין פרוייקט בנייה חדש או שיפוץ ללא שימוש בלוחות גבס כמו גם בקרניזים ופרופילים מגבס. לוחות גבס משמשים לבניית קירות פנים וחלוקת חלל גדול לחדרים, להקמת מחיצות למניהן, תקרות אקוסטיות, הנמכת תקרות, יצירת נישות, דלפקים, מזנונים, אלמנטים דקורטיביים כגון קשתות, צורות גיאומטריות מסוגים שונים ועוד. מזה כמה שנים שבבנייה קלה נעשה שימוש בלוחות גבס מתאימים לקירות חיצוניים.
עצם העובדה שהשימוש בלוחות, קרניזים ופרופילים מגבס הוא כה נפוץ מעידה על היתרונות הרבים של חומר גלם זה. חשוב לדעת שלגבס יש גם חסרונות שצריך לקחת בחשבון. לפניכם סקירה של יתרונות הבנייה בגבס כמו גם חסרונות אופייניים של חומר גלם זה.

מגוון נרחב המאפשר עיצוב יצירתי

אחד היתרונות הבולטים של בנייה בגבס הוא שחומר גלם זה מעניק חופש עיצוב שקשה להתחרות עימו. אמנם, כדי להשיג תוצאות טובות דרושים ידע, ניסיון, מומחיות וכישרון אבל בידיים הנכונות לוחות גבס מאפשרים הפיכת עיצובים ייחודיים למציאות. מעצבי פנים ואדריכלים מכירים את חופש הפעולה ששימוש בגבס מאפשר, בעלי מקצוע מתחום הגבס מוציאים לפועל תוכניות המעניקות אופי ויוצרים אווירה מבוקשת בחדרים וחללים שונים בבתי פרטיים, בתי עסק, מוסדות, בתי מלון ועוד.
ככל שהדבר נוגע לחופש עיצוב, לגבס עדיפות ברורה על פני כל חומר גלם אחר לבנייה. בין היתר אפשר בקלות יחסית ליצור תקרות צפות, קשתות, שילובים עם עץ וחומרי גלם אחרים, להתקין גופי תאורה שקועים, לבנות נישות מרשימות ופרקטיות, מזנונים נאים, לחלק חלל בצורה בלתי שגרתיות ועוד.

בנייה יעילה וחסכונית

בנייה בגבס היא מהירה וזולה ביחס לשיטות בנייה אחרות. כך למשל בניית קיר פנימי מלבנים עשויה לקחת יומיים במהלכם יש לשנע לבנים וחומרי גלם נוספים כגון מלט, חול וחצץ, להכין טיט, להניח את הלבנים שורה על גבי שורה, לחצוב בקיר כדי להעביר צינורות מים, כבלי חשמל ותקשורת ועוד. מדובר בעבודה מאומצת בה מעורבים, בשלבים שונים, מספר עובדים. הקמת קיר דומה מגבס תיקח מחצית הזמן ומספיקים שני עובדים לכל אורך הדרך. לא רק שבחירה בגבס מאפשרת השלמת המלאכה מהר יותר ובפחות מאמץ גם עלות הביצוע נמוכה משמעותית.
חשוב לציין שלפעמים חופש הפעולה שגבס מעניק מבחינת עיצוב עלול להניע אדריכלים ומעצבי פנים לערוך תוכניות מורכבות שביצוען דורש מומחיות, זמן והוצאה גבוהה יחסית. אם יעילות וחיסכון היו הסיבות העיקריות לבחירה בגבס יש להקפיד לשמור גם על תכנון פשוט שיביא לידי ביטוי יתרונות אלה.

קל לבצע שיפוצים ושינויים בעתיד

בנייה בגבס היא לא רק מהירה ויעילה בעת ההקמה, ביצוע שיפוץ במבנה שקירותיו הפנימיים עשויים לוחות גבס הוא פשוט, קל וזול יחסית לעבודה דומה במבנה שקירותיו הפנימיים נבנו מלבנים ובטון. הריסה ופינוי קירות גבס דורשת הרבה פחות מאמץ ויוצרת הרבה פחות לכלוך ופסולת מהריסה ופינוי קירות לבנים. במהלך שיפוץ הדורש הריסת קיר לבנים עשויים להינזק הריצוף, קירות סמוכים, משקופים, דלתות ועוד. הריסת קיר גבס היא מלאכה נקיה ומדוייקת יותר שקל לבצע ללא פגיעה בחלקי מבנה סמוכים.

גימור איכותי

בחירה בלוחות גבס מבטיחה שניתן יהיה בקלות להשיג מראה חלק ומדוייק. קיר גבס שנבנה במקצועיות יראה מושלם, משטח הקיר יהיה חלק ואחיד, לא ניתן יהיה להבחין בתפרי החיבור בין הלוחות וקל יהיה לצבוע את הקיר כך שיראה מושלם. בניה בגבס מאפשרת יצירת זויות מדוייקות לכל אורך הקו בו נפגשים קירות, כמו גם בין קיר לתקרה. שימוש באלמנטים דקורטיביים נאים מגבס כגון קרניזים ופרופילים גם הוא יכול לתרום הרבה מאוד להשגת גימור מרשים.

על מגוון היתרונות שצויינו לעיל יש להוסיף את העובדה שכיום יש סוגים שונים של לוחות בניית גבס המתאימים לשימושים שונים. כך למשל לוחות גבס ירוק עמידים בלחות ורטיבות ומתאימים לחדי אמבט ומטבחים, גבס ורוד בעל עמידות משופרת מפני אש, גבס מחורר לתקרות אקוסטיות וקירות דקורטיביים, לוחות גבס חיצוניים בעלי מעטפת סיבי זכוכית (פיברגלס), לוח גבס 4 פאזות ועוד.
גבס מטבעו ניחן בתכונות בידוד תרמי ואקוסטי טובות למדי אבל כדי שקיר שנבנה בגבס יבודד היטב יש למלא את המרווח שבין לוחות הגבס משני צידי הקיר ביריעות חומר מבודד כגון צמר זכוכית או לוחות קלקר דחוס. קיר גבס, פנימי או חיצוני, שנבנה במקצועיות ותוך שימוש בחומרים איכותיים יבודד טוב יותר מקיר לבנים.

שני חסרונות עיקריים

לצד היתרונות הרבים של בנייה בגבס יש שני חסרונות עיקריים שחשוב לקחת בחשבון. גבס הוא פחות חזק מלבנים ובוודאי שאין לו חוסן דומה לבטון, מכה בקיר גבס עלולה לפעור בו חור, צריך להיזהר כשמעמיסים משקל על קיר גבס (מדפים עמוסי ספרים למשל) ועוד. חסרון נוסף הוא עמידות נמוכה יחסית מפני מים ולחות, כך למשל קירות גבס במבנה שהוצף עלולים להינזק במידה שתחייב החלפתם בעוד קירות לבנים בתנאים דומים יחזרו לקדמותם לאחר ייבוש יסודי, תיקון וצביעה מחדש.

29

ספקי שירות בתחום קבלני גבס

מצא בעל מקצוע

קבלני גבס מומלצים תל אביב

א  שלמה עבודות גבס
א . שלמה עבודות גבס

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 30

חוות דעת

אשר הוא בעל
מקצוע ברמה גבוהה, איש הגון, נעים הליכות, שמבצע את עבודתו לתפארת. יישר כוח!! בא לבצע אצלי שיפוץ כללי בדירה.

אילן שיפוצים
אילן שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 22

חוות דעת

אילן בעל מקצוע
משכמו ומעלה, הוא באמת באמת בעל מקצוע פשוט מצוין! אילן ביצע אצלנו עבודת צביעה יסודית בתוך הדירה - דירת 2.5 חדרים, הוא עשה צביעה של קירות, צביעה של תקרות, ביצע שיוף של הקירות והחלקתם, עשה תיקוני שפכטל היכן שהיה צורך.

עבודת אינסטלציה ושיפוצים
עבודת אינסטלציה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

בחור הגון מאוד,
מקצועי ונחמד. הגעתי אליו דרך האתר כאן, עוד באותו יום הגיע אליי לבית וישב איתי על תוכנית עבודה והצעת מחיר. יש לנו באמצע הבית שני עמודים תומכים שרצינו לעשות להם חיפוי קרמיקה.

רפ שיפוצים
ר.פ שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הגעתי לבאסים בעקבות
המון המלצות שקיבלתי מחברים ומלבד זאת, עשיתי השוואת מחירים והוא היה בין הזולים! הוא ביצע עבורי עבודות צבע, סיוד ושפכטל בדירה שלי. אין לי מילה אחת רעה לומר על באסים!

שיפוצי השרון
שיפוצי השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך שיפוץ כללי בדירה שלי ויצרתי קשר עם איגור בעקבות המלצה שקיבלתי, הוא עשה עלי רושם מצוין וקנה אותי עם טוב הלב שלו לכן, סגרתי איתו את העבודה. איגור לא אכזב אותי לשנייה!

9.8

voice-icon 10

חוות דעת

על פולד מחברת
הניקיון "פסגה" יש לי רק מילים חמות להגיד - בעל מקצוע מצויין, פדנטי, רציני ועושה עבודה מכל הלב! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה לפני כניסה כבר פעמיים ואני יכול להמליץ עליו בלב שלם!

יה שיפוצים בעמ
י.ה שיפוצים בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 13

חוות דעת

עם יוסי אני
עובד כבר שנים, בעל מקצוע שבנה ומתחזק את כל רשת המינימרקטים שלי ואני מרוצה כל פעם מחדש, בעל מקצוע אמין וישר.

פרפקטו  ביצוע עבודות בנייה
פרפקטו - ביצוע עבודות בנייה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

על איציק יש
לי רק דברים לומר, בנאדם סימפטי ושירותי שביצע עבודה בול כמו שרציתי ואני ממליצה עליו בחום!!! הוא הרכיב עבורי 3 גגונים מעץ במרפסות שבביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, ביצע מדידות מדויקות של הגגונים במרפסות, הראה מגוון רחב של עבודות שביצע וסגרנו תאריך לביצוע העבודה.

JAA עבודות שיפוצים
JAA עבודות שיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 68

חוות דעת

חיפשתי שיפוצניק מומלץ
עם ניסיון שיעשה לי עבודת גבס בסלון. בחיפוש באינטרנט הגעתי למס' שיפוציניקים בינהם לאשרף. אשרף הגיע מוכן עם צילומי עבודות קודמות שלו, נתן רעיונות יצירתיים ועשה רושם של אחד מקצועי שמבין עניין.

אפ השבחת מבנים
א.פ השבחת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יש לי דירה
בבעלותי בחיפה שהייתה מאוד מוזנחת והרוסה ואפרים ביצע בה כמה שינויים הכוללים צבע ושפכטל, סידור רטיבויות, תיקון ריצוף וכו'. אפרים מקצוען בתחומו וביצע עבודה יסודית ומדויקת ביותר!

כנאני נדאל
כנאני נדאל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

נדאל הגיע אלי
עם 2 אנשי צוות נוספים והם היו מקצועיים! הם ביצעו עבורי עבודות גבס קטנות וסידרו את כל המנורות בביתי, הגעתי אליהם דרך המלצה של טכנאי המזגנים שאתו אני עובד.

נועם שיפוצים
נועם שיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 34

חוות דעת

אלי מאוד יסודי,
נוח וגמיש, העבודה שלו ברמת גימור מושלמת! עוד יתרון חשוב - נועם מספק את החומרים ולכן מוזיל בצורה משמעותית את הוצאות השיפוץ. את אלי הכרתי דרך חברים טובים שעשו שיפוץ בדירתם והיו מרוצים מאוד.

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

דני תורגמן
דני תורג'מן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

דני בעל מקצוע
מדהים ואין לי מילה אחת רעה לומר עליו! הגעתי אליו דרך מעצבת הפנים שלי והוא ביצע עבורי שיפוץ בכל הבית כולל עבודות צנרת. אני מאוד מרוצה מהעבודה שדני ביצע עבורי!

קורן שיפוצים
קורן שיפוצים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 29

חוות דעת

בביקור אצל חבר
ראיתי עבודת שיפוץ יפה שנעשתה אצלו, מבירורים עלה שמו של בני מקורן שיפוצים. לאחר שיחה עם בני התיישבנו לתכנונים ותיאום ציפיות. בני תרם בשלב התכנון רבות מניסיונו המקצועי וכך גם סוכם המחיר עבור השיפוץ.

טל קבלן שיפוצים
טל קבלן שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

טל הקבלן שיפוצים
אחלה בחור, הוא הגון, נחמד ואדיב והיה תענוג לעבוד איתו! פניתי אליו לצורך הדבקת קרמיקה בקירות הפנימיים של בית-כנסת, מדובר בעבודה עדינה ומורכבת וטל עמד במשימה בהצלחה רבה.

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

שיינר חנוך בינוי וניהול פרוייקטים בעמ
שיינר חנוך- בינוי וניהול פרוייקטים בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

אני מנהלת אזור
ברשת אירוקה ואני שמחה להמליץ בחום על חנוך. בעל מקצוע שמעסיק אנשים רציניים ואחראים שמתחזקים לנו את החנויות בצורה הכי טובה שיש. בכל תקלה שיש בחנות ברשת חנוך תמיד זמין ומגיע עם הצוות שלו בזמינות כה קצרה, כל תקלה בחנות מטופלת בזריזות וביעילות.

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
בכדי להודות ולשבח את מוטי, החזיר לי את האמון שאבד לי שנפגשתי עם בעלי מקצוע שונים בנוגע לצביעת ביתי מבחוץ ולגבי ריצוף החצר.

סימון שיפוץ וחידוש הבית
סימון שיפוץ וחידוש הבית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

את סימון אני
מכיר המון שנים ותמיד הוא מבצע עבורי עבודות שיפוצים שונות בביתי. בפעם הראשונה הוא הגיע וביצע ריצוף לכל הבית וצביעה של הקירות, העבודה שלו מדהימה, החומרים והציוד שלו איכותיים מאוד וזה ניכר בתוצאה הסופית של העבודה.

מלך הגבס
מלך הגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הגעתי לשמעון דרך
המלצה חמה של חבר, הוא בנה עבורי מזנון מגבס בדירה והייתי מאוד מרוצה ממנו! מלבד העובדה שהוא דרש את המחיר הזול ביותר לאחר סקר שוק שעשיתי, הוא גם ביצע את העבודה בזריזות, יעילות ועם המון נחישות.

דויד ישי שיפוצים וצבע
דויד ישי שיפוצים וצבע

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 5

חוות דעת

לאחר בירורים ופגישות
ייעוץ עם בעלי מקצוע שחיפשתי בתחום הריצוף, החלטתי לסגור עם דוד מכיוון שהצעתו הייתה הכי הוגנת מבין כולם וזמינותו הייתה מידית.

עדי עבודות גבס
עדי עבודות גבס

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
לתאר את עדי- פשוט בעל מקצוע בחסד עליון. פניתי אליו לצורך בניית מסגרת לטלוויזיה מגבס בסלון בביתי, הוא הגיע במועד שקבענו, נתן הצעת מחיר מסודרת והוגנת, ענה על כל שאלותיי ולאחר שהתרשמתי מעבודותיו סגרנו תאריך לתחילת העבודה.

רומנו ובניו בעמ
רומנו ובניו בע"מ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אפשרויות העיצוב בעזרת גבס ומוצריו הן בלתי נגמרות

ניסור גבס בקלות ויצירת מבנים וצורות שונות בקלות

כיום קיימים סוגים שונים של גבס למטרות ושימושים שונים

כתבות ומאמרים

מחיר קיר גבס, פירוט עלויות של עבודותעם לוחות גבס לבית

מחיר קיר גבס, פירוט עלויות של עבודותעם לוחות גבס לבית

במאמר נלמד על פי מה נקבעים מחירי הבנייה והעיצוב בגבס ומהן העלויות אליהן עלינו לצפות בפרוייקטים.

קרא עוד
מהם כלי העבודה הכי שכיחים אצל בעלי המקצוע?

מהם כלי העבודה הכי שכיחים אצל בעלי המקצוע?

במאמר נענה על השאלה הפשוטה - איזה כלי עבודה הכי פופלרי וחשוב לבעלי מקצוע?

קרא עוד
מהם היתרונות של לוחות גבס בשיפוץ ביתי?

מהם היתרונות של לוחות גבס בשיפוץ ביתי?

במאמר יוסבר על השימוש בלוחות גבס בשיפוץ הביתי מבחינת עיצוב הבית ופתרונות אסתטיים.

קרא עוד
כל המידע על קרניזים דקורטיביים - המדריך להקנת קרניז לקיר

כל המידע על קרניזים דקורטיביים - המדריך להקנת קרניז לקיר

במאמר יוסבר מהו קרניז לקיר, מתי מומלץ להתקין אותו, ואילו סוגי קרניזים דקורטיביים קקיימים כיום בשוק.

קרא עוד
עיצוב בגבס

עיצוב בגבס

במאמר יוסבר מהם היתרונות של עיצוב בגבס, אילו סוגי עיצובים בגבס קיימים, ולמה חשוב שרק בעל מקצוע יבצע עבודות גבס.

קרא עוד