29

ספקי שירות בתחום קבלני גבס

איך בונים קיר גבס והאם אפשר לעשות זאת במו ידינו?

במאמר נלמד כיצד בונים קיר גבס? אילו כלים דרושים לנו לעבודות גבס וכיצד מתנהל תהליך הבנייה.

איך בונים בגבס והאם אפשר לעשות זאת במו ידינו?

אחד היתרונות הבולטים של בניה בגבס הוא שמדובר בחומר נוח לעבודה. בהשוואה לשיטות בנייה אחרות שימוש בגבס הוא דורש פחות מאמץ פיזי, צוות מצומצם יחסית וכלי עבודה בסיסיים וקלים לתפעול. מבחינה זו מי שיש להם חיבה לפרויקטים בסגנון DIY , ו/או נטייה לקחת על עצמם בניה ושיפוץ בשיטת עשה זאת בעצמך, יכולים בהחלט לשקול ביצוע בניה בגבס בעצמם. מנגד, חשוב לזכור שבניה בגבס מאפשרת תכנון יצירתי, עיצוב יוצא דופן והשגת תוצאות ברמת גימור מרשימה. רבים מבין בעלי המקצוע המתמחים בבנייה בגבס הופכים אמנים של ממש בתחום זה, חובב DIY ( Do It Yourself ) לא יוכל לבצע עבודה מורכבת, נקיה ומדוייקת כמו זו שבעל מקצוע יוציא תחת ידיו.
למי שתוהים אם בניה בגבס היא משהו שהם יכולים לבצע בעצמם כדאי לחקור ולהבין תחילה במה הדבר כרוך, לקרוא, לצפות בסרטוני הדרכה, לראות בעלי מקצוע בפעולה ואולי גם לקחת חלק בפרוייקט בניה בגבס כמי שמסייעים לבעלי ניסיון.
לפניכם מדריך עבודות גבס עם תיאור כללי של שיטות הבניה, איך מכינים את התשתית עליה יקובעו הלוחות, איך מתאימים את הלוחות למידה הרצויה, כלי העבודה הדרושים ועוד.

חומרי הגלם הדרושים

כדי לבנות בגבס דרושים קורות (המכונות "ניצבים") ומסילות עשויות פח מגלוון לצורך בניית השלד עליו יקובעו לוחות הגבס, לוחות גבס מן הסוג הדרוש ופריטים נלווים כגון לוחות קלקר או יריעות צמר סלעים, כמה סוגים של ברגים, דיבלים, ניירות לגבס, פינות לגבס, סיליקון אקרילי ושפכטל אמריקאי. אם הבניה מבוצעת על גבי רצפת קרמיקה או פורצלן מומלץ להצטייד גם בדבק אקרילי עימו ניתן לחבר את מסילות הפח לרצפה כדי שלא יהיה צורך לקדוח ברצפה ולגרום לה נזק בלתי הפיך.
חומרי גלם לבנייה בגבס ניתן לרכוש במרכז המתמחה באספקת חומרי בניין, עסקים כגון אלה קיימים כמעט בכל עיר. כדאי לעשות סקר שוק קצר כדי לוודא שגובים מכם מחירים הוגנים.

כלי עבודה

כלי עבודה הדרושים כדי לבנות בגבס כוללים מקדחה חשמלית טובה, מקדחים מתאימים לדיבלים בהם תשתמשו, מברגה נטענת, פלס, מטר, סכין חיתוך איכותי ("סכין יפני" חזק עם להבים חדשים), "סרגל" (קרש עץ או פס מתכת קלים, ישרים וארוכים מספיק כדי לסמן ולבצע חיתוכים לרוחב ולאורך לוחות הגבס), מספרי פח, אקדח סיליקון, טוש סימון, שפכטל ונייר לטש עדין.

מהלך העבודה

כל עבודה בגבס תתחיל בקיבוע מסילות לאורך הרצפה והקירות ליצירת מסגרת סביב המקום בו נלך לבנות קיר גבס. במסילות יש לקדוח חורים במקומות בהם נקבע אותן אל הרצפה או הקיר, בדרך כלל יש לקדוח קדח כל 40 סמ'. נסמן מקומות לקידוח בקיר או הרצפה (לפי החורים שהכנו במסילה), נקדח, נכניס דיבלים ונשתמש בברגים לקיבוע המסילה. אל ריצוף באריחי קרמיקה או פורצלן ניתן להדביק מסילות בעזרת דבק אקרילי. מסילות וניצבים חותכים לאורך המתאים בעזרת מספרי פח.
לאחר שהקמנו מסגרת ממסילות מתחילים להרכיב ניצבים. מכניסים קצה ניצב לתוך מסילה ומקבעים בברגי פח. יש להתקין ניצב אנכי כל 40 סמ' ולהוסיף ניצבים אופקיים (בין ניצבים אנכיים) לפי הצורך כדי להעניק לשלד חוזק מספק. יש להיעזר בפלס כדי לוודא התקנה מדוייקת בזויות ישרות וללא שיפועים (אלא אם מתכוונים ליצור שיפוע כמובן).

על השלד שהקמנו מקבעים לוחות גבס. בדרך כלל נוכל להשתמש תחילה בלוחות שלמים ולחתוך לוחות למידה כדי להשלים את הקצוות. חיתוך לוח גבס מבוצע בדרך של יצירת חריץ בעזרת סכין יפני לאורך הקו הרצוי ואז כיפוף הלוח כך שהוא נשבר במדוייק לאורך הקו.
חיבור לוחות הגבס לקונסטרוקציה נעשה באמצעות ברגי גבס אותם מחדירים דרך הלוח אל הניצבים והמסילות באמצעות מברגה. את המברגה מכוונים לעוצמה שתחדיר את ראש הבורג מעט לתוך לוח הגבס. יש להשאיר רווח של כ-1 סמ' בין הלוחות לרצפה (כדי שלא יחדרו מים אל הלוחות כששוטפים את הרצפה).
לאחר השלמת צד אחד פורסים חומר מבודד (יריעות צמר סלעים או לוחות קלקר), מעבירים כבלי חשמל, צנרת או כל דבר אחר שצריך) ומתקינים את הלוחות מן הצד השני כך שהכל נסגר ברווח בין הלוחות.

כשמבנה הגבס מוכן עוברים לשלב הגמר, פורסים סרט נייר על קו התפר בין הלוחות ומורחים עליו מרק (שפכטל). מורחים מרק גם על השקעים שיצרו הברגים בלוחות הגבס. לאחר ייבוש מלטשים ואם יש צורך חוזרים על הפעולה עד לקבלת משטח חלק מוכן לצביעה.

מה לקחת בחשבון כששוקלים לבנות בגבס בעצמנו

כאמור בניה בגבס היא משהו שכל חובב עשה זאת בעצמך יכול לעשות. חשוב להדגיש שככל שמדובר בפרוייקט מורכב יותר כך עדיף יותר למסור את ביצועו לבעל מקצוע המתמחה בעבודות גבס. אם אתם שוקלים לקחת על עצמכם פרוייקט בניה בגבס קחו בחשבון את הזמן שתצטרכו להשקיע וללמוד איך לבנות קיר גבס על מנת להשיג תוצאות איכותיות. בעל מקצוע יכול להשלים את העבודה בתוך זמן קצר וברמת גימור שלכם יהיה קשה להתחרות עימה. בדרך כלל החיסכון בעלויות אינו משמעותי כשלוקחים בחשבון את ההשקעה שנידרשתם לה כדי לבצע את המלאכה בעצמכם.

29

ספקי שירות בתחום קבלני גבס

מצא בעל מקצוע

קבלני גבס מומלצים תל אביב

א  שלמה עבודות גבס
א . שלמה עבודות גבס

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 30

חוות דעת

אשר הוא בעל
מקצוע ברמה גבוהה, איש הגון, נעים הליכות, שמבצע את עבודתו לתפארת. יישר כוח!! בא לבצע אצלי שיפוץ כללי בדירה.

אילן שיפוצים
אילן שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 22

חוות דעת

אילן בעל מקצוע
משכמו ומעלה, הוא באמת באמת בעל מקצוע פשוט מצוין! אילן ביצע אצלנו עבודת צביעה יסודית בתוך הדירה - דירת 2.5 חדרים, הוא עשה צביעה של קירות, צביעה של תקרות, ביצע שיוף של הקירות והחלקתם, עשה תיקוני שפכטל היכן שהיה צורך.

עבודת אינסטלציה ושיפוצים
עבודת אינסטלציה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

בחור הגון מאוד,
מקצועי ונחמד. הגעתי אליו דרך האתר כאן, עוד באותו יום הגיע אליי לבית וישב איתי על תוכנית עבודה והצעת מחיר. יש לנו באמצע הבית שני עמודים תומכים שרצינו לעשות להם חיפוי קרמיקה.

רפ שיפוצים
ר.פ שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הגעתי לבאסים בעקבות
המון המלצות שקיבלתי מחברים ומלבד זאת, עשיתי השוואת מחירים והוא היה בין הזולים! הוא ביצע עבורי עבודות צבע, סיוד ושפכטל בדירה שלי. אין לי מילה אחת רעה לומר על באסים!

שיפוצי השרון
שיפוצי השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך שיפוץ כללי בדירה שלי ויצרתי קשר עם איגור בעקבות המלצה שקיבלתי, הוא עשה עלי רושם מצוין וקנה אותי עם טוב הלב שלו לכן, סגרתי איתו את העבודה. איגור לא אכזב אותי לשנייה!

9.8

voice-icon 10

חוות דעת

על פולד מחברת
הניקיון "פסגה" יש לי רק מילים חמות להגיד - בעל מקצוע מצויין, פדנטי, רציני ועושה עבודה מכל הלב! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה לפני כניסה כבר פעמיים ואני יכול להמליץ עליו בלב שלם!

יה שיפוצים בעמ
י.ה שיפוצים בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 13

חוות דעת

עם יוסי אני
עובד כבר שנים, בעל מקצוע שבנה ומתחזק את כל רשת המינימרקטים שלי ואני מרוצה כל פעם מחדש, בעל מקצוע אמין וישר.

אבי שיפוצים וגבס
אבי שיפוצים וגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אבי הגיע אלי
עם מספר פועלים ויצאתי מאוד מרוצה מהעבודה שלהם! הם שיפצו את כל האמבטיה שלי והגעתי אליהם דרך המלצה של חברה. אבי והצוות שלו עמדו בזמנים שקבענו מראש והיו באמת 10 מכל הבחינות!

פרפקטו  ביצוע עבודות בנייה
פרפקטו - ביצוע עבודות בנייה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

על איציק יש
לי רק דברים לומר, בנאדם סימפטי ושירותי שביצע עבודה בול כמו שרציתי ואני ממליצה עליו בחום!!! הוא הרכיב עבורי 3 גגונים מעץ במרפסות שבביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, ביצע מדידות מדויקות של הגגונים במרפסות, הראה מגוון רחב של עבודות שביצע וסגרנו תאריך לביצוע העבודה.

JAA עבודות שיפוצים
JAA עבודות שיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 68

חוות דעת

חיפשתי שיפוצניק מומלץ
עם ניסיון שיעשה לי עבודת גבס בסלון. בחיפוש באינטרנט הגעתי למס' שיפוציניקים בינהם לאשרף. אשרף הגיע מוכן עם צילומי עבודות קודמות שלו, נתן רעיונות יצירתיים ועשה רושם של אחד מקצועי שמבין עניין.

אפ השבחת מבנים
א.פ השבחת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יש לי דירה
בבעלותי בחיפה שהייתה מאוד מוזנחת והרוסה ואפרים ביצע בה כמה שינויים הכוללים צבע ושפכטל, סידור רטיבויות, תיקון ריצוף וכו'. אפרים מקצוען בתחומו וביצע עבודה יסודית ומדויקת ביותר!

כנאני נדאל
כנאני נדאל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

נדאל הגיע אלי
עם 2 אנשי צוות נוספים והם היו מקצועיים! הם ביצעו עבורי עבודות גבס קטנות וסידרו את כל המנורות בביתי, הגעתי אליהם דרך המלצה של טכנאי המזגנים שאתו אני עובד.

נועם שיפוצים
נועם שיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 34

חוות דעת

אלי מאוד יסודי,
נוח וגמיש, העבודה שלו ברמת גימור מושלמת! עוד יתרון חשוב - נועם מספק את החומרים ולכן מוזיל בצורה משמעותית את הוצאות השיפוץ. את אלי הכרתי דרך חברים טובים שעשו שיפוץ בדירתם והיו מרוצים מאוד.

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

דני תורגמן
דני תורג'מן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

דני בעל מקצוע
מדהים ואין לי מילה אחת רעה לומר עליו! הגעתי אליו דרך מעצבת הפנים שלי והוא ביצע עבורי שיפוץ בכל הבית כולל עבודות צנרת. אני מאוד מרוצה מהעבודה שדני ביצע עבורי!

קורן שיפוצים
קורן שיפוצים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 29

חוות דעת

בביקור אצל חבר
ראיתי עבודת שיפוץ יפה שנעשתה אצלו, מבירורים עלה שמו של בני מקורן שיפוצים. לאחר שיחה עם בני התיישבנו לתכנונים ותיאום ציפיות. בני תרם בשלב התכנון רבות מניסיונו המקצועי וכך גם סוכם המחיר עבור השיפוץ.

טל קבלן שיפוצים
טל קבלן שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

טל הקבלן שיפוצים
אחלה בחור, הוא הגון, נחמד ואדיב והיה תענוג לעבוד איתו! פניתי אליו לצורך הדבקת קרמיקה בקירות הפנימיים של בית-כנסת, מדובר בעבודה עדינה ומורכבת וטל עמד במשימה בהצלחה רבה.

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

שיינר חנוך בינוי וניהול פרוייקטים בעמ
שיינר חנוך- בינוי וניהול פרוייקטים בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

אני מנהלת אזור
ברשת אירוקה ואני שמחה להמליץ בחום על חנוך. בעל מקצוע שמעסיק אנשים רציניים ואחראים שמתחזקים לנו את החנויות בצורה הכי טובה שיש. בכל תקלה שיש בחנות ברשת חנוך תמיד זמין ומגיע עם הצוות שלו בזמינות כה קצרה, כל תקלה בחנות מטופלת בזריזות וביעילות.

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
בכדי להודות ולשבח את מוטי, החזיר לי את האמון שאבד לי שנפגשתי עם בעלי מקצוע שונים בנוגע לצביעת ביתי מבחוץ ולגבי ריצוף החצר.

סימון שיפוץ וחידוש הבית
סימון שיפוץ וחידוש הבית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

את סימון אני
מכיר המון שנים ותמיד הוא מבצע עבורי עבודות שיפוצים שונות בביתי. בפעם הראשונה הוא הגיע וביצע ריצוף לכל הבית וצביעה של הקירות, העבודה שלו מדהימה, החומרים והציוד שלו איכותיים מאוד וזה ניכר בתוצאה הסופית של העבודה.

מלך הגבס
מלך הגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הגעתי לשמעון דרך
המלצה חמה של חבר, הוא בנה עבורי מזנון מגבס בדירה והייתי מאוד מרוצה ממנו! מלבד העובדה שהוא דרש את המחיר הזול ביותר לאחר סקר שוק שעשיתי, הוא גם ביצע את העבודה בזריזות, יעילות ועם המון נחישות.

דויד ישי שיפוצים וצבע
דויד ישי שיפוצים וצבע

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 5

חוות דעת

לאחר בירורים ופגישות
ייעוץ עם בעלי מקצוע שחיפשתי בתחום הריצוף, החלטתי לסגור עם דוד מכיוון שהצעתו הייתה הכי הוגנת מבין כולם וזמינותו הייתה מידית.

עדי עבודות גבס
עדי עבודות גבס

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
לתאר את עדי- פשוט בעל מקצוע בחסד עליון. פניתי אליו לצורך בניית מסגרת לטלוויזיה מגבס בסלון בביתי, הוא הגיע במועד שקבענו, נתן הצעת מחיר מסודרת והוגנת, ענה על כל שאלותיי ולאחר שהתרשמתי מעבודותיו סגרנו תאריך לתחילת העבודה.

רומנו ובניו בעמ
רומנו ובניו בע"מ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

קונסטרוקציה (תשתית) לקירות גבס

חשוב לעשות שימוש בכלי עבודה מתאימים לבניית גבס

לא כל אחד יכול להתמודד עם בגבס אך זה בהחלט אפשרי

כתבות ומאמרים

כיצד עבודות גבס למזגן יכולות לשדרג את עיצוב הבית?

כיצד עבודות גבס למזגן יכולות לשדרג את עיצוב הבית?

המאמר יראה לנו איך עבודות גבס למזגן יכולות להפוך את חלל המזגן שלנו לפריט עיצובי נוסף בבית.

קרא עוד
כל מה שצריך לדעת על נישות גבס לחדר שינה

כל מה שצריך לדעת על נישות גבס לחדר שינה

המאמר יסביר איך שימוש בנישות גבס בחדר שינה יהפוך את חדר השינה שלכם מרגיל למושלם!

קרא עוד
עבודות גבס לסלון

עבודות גבס לסלון

במאמר יוסבר על היתרונות של קירות גבס כאביזר לבנייה פנימית בחלל הבית, ואילו צורות של בנייה בגבס ניתן לבצע בסלון.

קרא עוד
10 טיפים לבניית תקרה מגבס

10 טיפים לבניית תקרה מגבס

במאמר יוסבר מתי בונים תקרות גבס ויצוינו הנקודות החשובות עליהם יש להקפיד בביצוע הנמכת תקרה מגבס.

קרא עוד
מהן היתרונות של בניית קירות גבס?

מהן היתרונות של בניית קירות גבס?

במאמר יוסבר על בניית קיר גבס ועל יתרונות השימוש בחומרי גבס לעומת השימוש בבלוקים מבטון.

קרא עוד