35

ספקי שירות בתחום קבלני גבס

איך בונים קיר גבס והאם אפשר לעשות זאת במו ידינו?

במאמר נלמד כיצד בונים קיר גבס? אילו כלים דרושים לנו לעבודות גבס וכיצד מתנהל תהליך הבנייה.

איך בונים בגבס והאם אפשר לעשות זאת במו ידינו?

אחד היתרונות הבולטים של בניה בגבס הוא שמדובר בחומר נוח לעבודה. בהשוואה לשיטות בנייה אחרות שימוש בגבס הוא דורש פחות מאמץ פיזי, צוות מצומצם יחסית וכלי עבודה בסיסיים וקלים לתפעול. מבחינה זו מי שיש להם חיבה לפרויקטים בסגנון DIY , ו/או נטייה לקחת על עצמם בניה ושיפוץ בשיטת עשה זאת בעצמך, יכולים בהחלט לשקול ביצוע בניה בגבס בעצמם. מנגד, חשוב לזכור שבניה בגבס מאפשרת תכנון יצירתי, עיצוב יוצא דופן והשגת תוצאות ברמת גימור מרשימה. רבים מבין בעלי המקצוע המתמחים בבנייה בגבס הופכים אמנים של ממש בתחום זה, חובב DIY ( Do It Yourself ) לא יוכל לבצע עבודה מורכבת, נקיה ומדוייקת כמו זו שבעל מקצוע יוציא תחת ידיו.
למי שתוהים אם בניה בגבס היא משהו שהם יכולים לבצע בעצמם כדאי לחקור ולהבין תחילה במה הדבר כרוך, לקרוא, לצפות בסרטוני הדרכה, לראות בעלי מקצוע בפעולה ואולי גם לקחת חלק בפרוייקט בניה בגבס כמי שמסייעים לבעלי ניסיון.
לפניכם מדריך עבודות גבס עם תיאור כללי של שיטות הבניה, איך מכינים את התשתית עליה יקובעו הלוחות, איך מתאימים את הלוחות למידה הרצויה, כלי העבודה הדרושים ועוד.

חומרי הגלם הדרושים

כדי לבנות בגבס דרושים קורות (המכונות "ניצבים") ומסילות עשויות פח מגלוון לצורך בניית השלד עליו יקובעו לוחות הגבס, לוחות גבס מן הסוג הדרוש ופריטים נלווים כגון לוחות קלקר או יריעות צמר סלעים, כמה סוגים של ברגים, דיבלים, ניירות לגבס, פינות לגבס, סיליקון אקרילי ושפכטל אמריקאי. אם הבניה מבוצעת על גבי רצפת קרמיקה או פורצלן מומלץ להצטייד גם בדבק אקרילי עימו ניתן לחבר את מסילות הפח לרצפה כדי שלא יהיה צורך לקדוח ברצפה ולגרום לה נזק בלתי הפיך.
חומרי גלם לבנייה בגבס ניתן לרכוש במרכז המתמחה באספקת חומרי בניין, עסקים כגון אלה קיימים כמעט בכל עיר. כדאי לעשות סקר שוק קצר כדי לוודא שגובים מכם מחירים הוגנים.

כלי עבודה

כלי עבודה הדרושים כדי לבנות בגבס כוללים מקדחה חשמלית טובה, מקדחים מתאימים לדיבלים בהם תשתמשו, מברגה נטענת, פלס, מטר, סכין חיתוך איכותי ("סכין יפני" חזק עם להבים חדשים), "סרגל" (קרש עץ או פס מתכת קלים, ישרים וארוכים מספיק כדי לסמן ולבצע חיתוכים לרוחב ולאורך לוחות הגבס), מספרי פח, אקדח סיליקון, טוש סימון, שפכטל ונייר לטש עדין.

מהלך העבודה

כל עבודה בגבס תתחיל בקיבוע מסילות לאורך הרצפה והקירות ליצירת מסגרת סביב המקום בו נלך לבנות קיר גבס. במסילות יש לקדוח חורים במקומות בהם נקבע אותן אל הרצפה או הקיר, בדרך כלל יש לקדוח קדח כל 40 סמ'. נסמן מקומות לקידוח בקיר או הרצפה (לפי החורים שהכנו במסילה), נקדח, נכניס דיבלים ונשתמש בברגים לקיבוע המסילה. אל ריצוף באריחי קרמיקה או פורצלן ניתן להדביק מסילות בעזרת דבק אקרילי. מסילות וניצבים חותכים לאורך המתאים בעזרת מספרי פח.
לאחר שהקמנו מסגרת ממסילות מתחילים להרכיב ניצבים. מכניסים קצה ניצב לתוך מסילה ומקבעים בברגי פח. יש להתקין ניצב אנכי כל 40 סמ' ולהוסיף ניצבים אופקיים (בין ניצבים אנכיים) לפי הצורך כדי להעניק לשלד חוזק מספק. יש להיעזר בפלס כדי לוודא התקנה מדוייקת בזויות ישרות וללא שיפועים (אלא אם מתכוונים ליצור שיפוע כמובן).

על השלד שהקמנו מקבעים לוחות גבס. בדרך כלל נוכל להשתמש תחילה בלוחות שלמים ולחתוך לוחות למידה כדי להשלים את הקצוות. חיתוך לוח גבס מבוצע בדרך של יצירת חריץ בעזרת סכין יפני לאורך הקו הרצוי ואז כיפוף הלוח כך שהוא נשבר במדוייק לאורך הקו.
חיבור לוחות הגבס לקונסטרוקציה נעשה באמצעות ברגי גבס אותם מחדירים דרך הלוח אל הניצבים והמסילות באמצעות מברגה. את המברגה מכוונים לעוצמה שתחדיר את ראש הבורג מעט לתוך לוח הגבס. יש להשאיר רווח של כ-1 סמ' בין הלוחות לרצפה (כדי שלא יחדרו מים אל הלוחות כששוטפים את הרצפה).
לאחר השלמת צד אחד פורסים חומר מבודד (יריעות צמר סלעים או לוחות קלקר), מעבירים כבלי חשמל, צנרת או כל דבר אחר שצריך) ומתקינים את הלוחות מן הצד השני כך שהכל נסגר ברווח בין הלוחות.

כשמבנה הגבס מוכן עוברים לשלב הגמר, פורסים סרט נייר על קו התפר בין הלוחות ומורחים עליו מרק (שפכטל). מורחים מרק גם על השקעים שיצרו הברגים בלוחות הגבס. לאחר ייבוש מלטשים ואם יש צורך חוזרים על הפעולה עד לקבלת משטח חלק מוכן לצביעה.

מה לקחת בחשבון כששוקלים לבנות בגבס בעצמנו

כאמור בניה בגבס היא משהו שכל חובב עשה זאת בעצמך יכול לעשות. חשוב להדגיש שככל שמדובר בפרוייקט מורכב יותר כך עדיף יותר למסור את ביצועו לבעל מקצוע המתמחה בעבודות גבס. אם אתם שוקלים לקחת על עצמכם פרוייקט בניה בגבס קחו בחשבון את הזמן שתצטרכו להשקיע וללמוד איך לבנות קיר גבס על מנת להשיג תוצאות איכותיות. בעל מקצוע יכול להשלים את העבודה בתוך זמן קצר וברמת גימור שלכם יהיה קשה להתחרות עימה. בדרך כלל החיסכון בעלויות אינו משמעותי כשלוקחים בחשבון את ההשקעה שנידרשתם לה כדי לבצע את המלאכה בעצמכם.

35

ספקי שירות בתחום קבלני גבס

מצא בעל מקצוע

קבלני גבס מומלצים תל אביב

רפ שיפוצים
ר.פ שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

הגעתי לבאסים בעקבות
המון המלצות שקיבלתי מחברים ומלבד זאת, עשיתי השוואת מחירים והוא היה בין הזולים! הוא ביצע עבורי עבודות צבע, סיוד ושפכטל בדירה שלי. אין לי מילה אחת רעה לומר על באסים!

אור תשתית
אור תשתית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 24

חוות דעת

חיפשתי איש שיפוצים
לביצוע עבודות כלליות, קיבלתי המלצה על שגיא "מעיין שיפוצים", רציתי מישהו שיהיה נוח לעבוד איתו, כזה שאפשר לתקשר איתו, וכמובן שיהיה מקצועי ועם מחירים הוגנים.

לירן שיפוצים
לירן שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

לירן בחור מדהים!
הוא ביצע עבורי שיפוץ כללי של 3 קומות בעסק שלי כולל שירותים ומטבח, הגעתי אליו דרך המלצה של אחד העובדים שלי. לירן הגיע עם צוות גדול והם דייקו בזמנים ועבדו בשיתוף פעולה נהדר!

ירדן השקעות
ירדן השקעות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 31

חוות דעת

עברתי הרבה שיפוצניקים
בקריירה שלי, רן הוא הכי נאמן הכי מסור והייתי אומר גם הכי ישר שהכרתי. אני עובד איתו כבר קרוב לארבע שנים ואני מרוצה וממליץ בחום.

יה שיפוצים בעמ
י.ה שיפוצים בע"מ

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 11

חוות דעת

עם יוסי אני
עובד כבר שנים, בעל מקצוע שבנה ומתחזק את כל רשת המינימרקטים שלי ואני מרוצה כל פעם מחדש, בעל מקצוע אמין וישר.

פרפקטו  ביצוע עבודות בנייה
פרפקטו - ביצוע עבודות בנייה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

על איציק יש
לי רק דברים לומר, בנאדם סימפטי ושירותי שביצע עבודה בול כמו שרציתי ואני ממליצה עליו בחום!!! הוא הרכיב עבורי 3 גגונים מעץ במרפסות שבביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, ביצע מדידות מדויקות של הגגונים במרפסות, הראה מגוון רחב של עבודות שביצע וסגרנו תאריך לביצוע העבודה.

EI  שיפוצים
E&I שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

הגעתי לאבידור דרך
המלצות רבות באינסטגרם והוא ביצע עבורי שיפוץ כללי בדירה ועבור סבתי שיפוץ מטבח, אני לא מתחרטת לרגע! הוא היה זמין ונגיש עבורי בכל עת וגם אדיב ומקצועי. אבידור עמד בכל הדרישות שלי!

JAA עבודות שיפוצים
JAA עבודות שיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 66

חוות דעת

חיפשתי שיפוצניק מומלץ
עם ניסיון שיעשה לי עבודת גבס בסלון. בחיפוש באינטרנט הגעתי למס' שיפוציניקים בינהם לאשרף. אשרף הגיע מוכן עם צילומי עבודות קודמות שלו, נתן רעיונות יצירתיים ועשה רושם של אחד מקצועי שמבין עניין.

קורן שיפוצים
קורן שיפוצים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 27

חוות דעת

בביקור אצל חבר
ראיתי עבודת שיפוץ יפה שנעשתה אצלו, מבירורים עלה שמו של בני מקורן שיפוצים. לאחר שיחה עם בני התיישבנו לתכנונים ותיאום ציפיות. בני תרם בשלב התכנון רבות מניסיונו המקצועי וכך גם סוכם המחיר עבור השיפוץ.

RADA לבנות ולשפץ זה במשפחה
RADA -לבנות ולשפץ זה במשפחה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני מנהל בגלידת
"גולדה" בכיכר במדינה והגעתי לאביעד וצוותו דרך המלצות מפה לאוזן, הם הקימו עבורי את הסניף ובדרך להקים עבורי סניף נוסף גם בבוגרשוב. אביעד והצוות שלו פשוט מעולים!

מפ בנייה ושיפוצים
מ.פ בנייה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

אחרי שנכוויתי מכל
כך הרבה בעלי מקצוע בתחום השיפוצים הגעתי סוף סוף למאמין, בעל מקצוע הכי נהדר וישר שיש. הוא ביצע עבורי שיפוץ כללי לבית, הוא הגיע עם הצוות שלו בשעה שקבענו והחלו בעבודה, יש לציין שכולם עבדו בשיתוף פעולה מלא והעבודה בוצעה ברמה מקצועית והכי טובה שיש.

עכ עבודות שיפוצים עם טעם
ע.כ עבודות שיפוצים עם טעם

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 23

חוות דעת

חמודי מחברת "ע.כ
עבודות שיפוצים עם טעם" ביצע אצלי בניית מטבח קומפלט! העבודה כללה את בניית המטבח עצמו, ריצוף וחיפוי קירות, אינסטלציה חדשה ועבודות חשמל - הכל בוצע בצורה נהדרת!

נועם שיפוצים
נועם שיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 32

חוות דעת

אלי מאוד יסודי,
נוח וגמיש, העבודה שלו ברמת גימור מושלמת! עוד יתרון חשוב - נועם מספק את החומרים ולכן מוזיל בצורה משמעותית את הוצאות השיפוץ. את אלי הכרתי דרך חברים טובים שעשו שיפוץ בדירתם והיו מרוצים מאוד.

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 50

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

טל קבלן שיפוצים
טל קבלן שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

טל הקבלן שיפוצים
אחלה בחור, הוא הגון, נחמד ואדיב והיה תענוג לעבוד איתו! פניתי אליו לצורך הדבקת קרמיקה בקירות הפנימיים של בית-כנסת, מדובר בעבודה עדינה ומורכבת וטל עמד במשימה בהצלחה רבה.

דני תורגמן
דני תורג'מן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

דני בעל מקצוע
מדהים ואין לי מילה אחת רעה לומר עליו! הגעתי אליו דרך מעצבת הפנים שלי והוא ביצע עבורי שיפוץ בכל הבית כולל עבודות צנרת. אני מאוד מרוצה מהעבודה שדני ביצע עבורי!

א  שלמה עבודות גבס
א . שלמה עבודות גבס

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אשר הוא בעל
מקצוע ברמה גבוהה, איש הגון, נעים הליכות, שמבצע את עבודתו לתפארת. יישר כוח!! בא לבצע אצלי שיפוץ כללי בדירה.

פניםחוץ
פנים-חוץ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני מכירה את
ערן המון שנים ויכולה להעיד שהוא איש אמין וקפדן בפרטים הקטנים וגם יודע לייעץ ולהתאים את השיפוץ לצורכי הלקוח, לאחרונה הוא שיפץ את האמבטיה אצל גיסתי המבוגרת וביצע עבודה נהדרת!

אפ השבחת מבנים
א.פ השבחת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יש לי דירה
בבעלותי בחיפה שהייתה מאוד מוזנחת והרוסה ואפרים ביצע בה כמה שינויים הכוללים צבע ושפכטל, סידור רטיבויות, תיקון ריצוף וכו'. אפרים מקצוען בתחומו וביצע עבודה יסודית ומדויקת ביותר!

סימון שיפוץ וחידוש הבית
סימון שיפוץ וחידוש הבית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

את סימון אני
מכיר המון שנים ותמיד הוא מבצע עבורי עבודות שיפוצים שונות בביתי. בפעם הראשונה הוא הגיע וביצע ריצוף לכל הבית וצביעה של הקירות, העבודה שלו מדהימה, החומרים והציוד שלו איכותיים מאוד וזה ניכר בתוצאה הסופית של העבודה.

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
בכדי להודות ולשבח את מוטי, החזיר לי את האמון שאבד לי שנפגשתי עם בעלי מקצוע שונים בנוגע לצביעת ביתי מבחוץ ולגבי ריצוף החצר.

שיינר חנוך בינוי וניהול פרוייקטים בעמ
שיינר חנוך- בינוי וניהול פרוייקטים בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

אני מנהלת אזור
ברשת אירוקה ואני שמחה להמליץ בחום על חנוך. בעל מקצוע שמעסיק אנשים רציניים ואחראים שמתחזקים לנו את החנויות בצורה הכי טובה שיש. בכל תקלה שיש בחנות ברשת חנוך תמיד זמין ומגיע עם הצוות שלו בזמינות כה קצרה, כל תקלה בחנות מטופלת בזריזות וביעילות.

מלך הגבס
מלך הגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הגעתי לשמעון דרך
המלצה חמה של חבר, הוא בנה עבורי מזנון מגבס בדירה והייתי מאוד מרוצה ממנו! מלבד העובדה שהוא דרש את המחיר הזול ביותר לאחר סקר שוק שעשיתי, הוא גם ביצע את העבודה בזריזות, יעילות ועם המון נחישות.

עדי עבודות גבס
עדי עבודות גבס

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
לתאר את עדי- פשוט בעל מקצוע בחסד עליון. פניתי אליו לצורך בניית מסגרת לטלוויזיה מגבס בסלון בביתי, הוא הגיע במועד שקבענו, נתן הצעת מחיר מסודרת והוגנת, ענה על כל שאלותיי ולאחר שהתרשמתי מעבודותיו סגרנו תאריך לתחילת העבודה.

רונן ברד אינסטלציה ושיפוצים
רונן ברד אינסטלציה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 4

חוות דעת

כל המחמאות שבעולם
מגיעות לרונן, אני מרוצה וממליץ בחום. פניתי אליו לצורך הרכבת ברז בחדר האמבטיה בדירתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, פירק את הברז הישן והתקין את הברז החדש, וידא שהכל מורכב כראוי, הסביר כל דבר שביצע וגבה מחיר הוגן.

גבאי פתרונות בנייה מתקדמים
גבאי פתרונות בנייה מתקדמים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 44

חוות דעת

מחיר טוב, שירות
מעולה, עבודה מצוינת, עמידה בזמנים, רק מילים טובות אני יכול לומר. אני מכיר את דני כבר עשרות שנים במהלכם יצא לי לשמוע הרבה על המוניטין שלו ועל ידי הזהב שלו וגם יצא לי להיווכח במו עיניי לא פעם באחת העבודות המשובחות שלו לכן זה היה טבעי שכשרצינו להתקין תקרת גבס חדשה תחת גג הרעפים שלנו פנינו אליו.

כתר אחזקות
כתר אחזקות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של שלומי מחברת "כתר שיפוצים" וממליץ עליו מכל הלב! פניתי אליו לצורך שיפוץ קטן בעסק שלי שכלל בניית קירות גבס ליצירת חדר נוסף כולל עבודות צבע והתוצאה הסופית היתה פשוט נהדרת!

דויד ישי שיפוצים וצבע
דויד ישי שיפוצים וצבע

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 5

חוות דעת

לאחר בירורים ופגישות
ייעוץ עם בעלי מקצוע שחיפשתי בתחום הריצוף, החלטתי לסגור עם דוד מכיוון שהצעתו הייתה הכי הוגנת מבין כולם וזמינותו הייתה מידית.

תנין עבודות צבע
תנין עבודות צבע

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 17

חוות דעת

היינו מאוד מרוצים
מהעבודה של רז תנין, הוא היה מאוד נקי מסודר מדויק בעבודה ובזמנים ומאוד אמין - מומלץ! רז הוזמן אלינו לתיקון קיר חיצוני של הבניין שנוצר בו סדק עמוק - בבניין משותף.

רומנו ובניו בעמ
רומנו ובניו בע"מ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

המשפצים
המשפצים

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 14

חוות דעת

ביצע אצלי התקנה
מחודשת של כיור שנפל לנו בשירותים של המשרד... הגעתי אליו בצורה אקראית דרך האינטרנט. זו פעם ראשונה שאני מזמין אותו לתקן, אבל בהחלט שעשה עליי רושם טוב ואני אשמח לקרוא לו שוב.

רן חן שיפוצים
רן חן שיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

השנה החלטתי להתקין
בדירה שלנו מזגן מיני מרכזי, אמנם אנחנו גרים באזור משופע באוויר טוב, אבל אחרי ששנה שעברה היה קיץ חמסיני במיוחד, החלטתי השנה להתקין מיזוג בכל הדירה.

עבודת אינסטלציה ושיפוצים
עבודת אינסטלציה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

בחור הגון מאוד,
מקצועי ונחמד. הגעתי אליו דרך האתר כאן, עוד באותו יום הגיע אליי לבית וישב איתי על תוכנית עבודה והצעת מחיר. יש לנו באמצע הבית שני עמודים תומכים שרצינו לעשות להם חיפוי קרמיקה.

א ב שרותים
א ב שרותים

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

בועז איש מקצוע
הכי טוב שפגשתי בתחום השיפוצים, עושה עבודה יסודית נקייה סופר מדויקת, מחירים הוגנים. מה שהכי הרשים אותי לגביו זאת מהירות העבודה, שלא באה על חשבון היסודיות. בועז עבד אצלנו בארבעה פרויקטים וכל פעם הפתיע מחדש לטובה.

קונסטרוקציה (תשתית) לקירות גבס

חשוב לעשות שימוש בכלי עבודה מתאימים לבניית גבס

לא כל אחד יכול להתמודד עם בגבס אך זה בהחלט אפשרי

כתבות ומאמרים

כיצד עבודות גבס למזגן יכולות לשדרג את עיצוב הבית?

כיצד עבודות גבס למזגן יכולות לשדרג את עיצוב הבית?

המאמר יראה לנו איך עבודות גבס למזגן יכולות להפוך את חלל המזגן שלנו לפריט עיצובי נוסף בבית.

קרא עוד
כל מה שצריך לדעת על נישות גבס לחדר שינה

כל מה שצריך לדעת על נישות גבס לחדר שינה

המאמר יסביר איך שימוש בנישות גבס בחדר שינה יהפוך את חדר השינה שלכם מרגיל למושלם!

קרא עוד
עבודות גבס לסלון

עבודות גבס לסלון

במאמר יוסבר על היתרונות של קירות גבס כאביזר לבנייה פנימית בחלל הבית, ואילו צורות של בנייה בגבס ניתן לבצע בסלון.

קרא עוד
10 טיפים לבניית תקרה מגבס

10 טיפים לבניית תקרה מגבס

במאמר יוסבר מתי בונים תקרות גבס ויצוינו הנקודות החשובות עליהם יש להקפיד בביצוע הנמכת תקרה מגבס.

קרא עוד
מהן היתרונות של בניית קירות גבס?

מהן היתרונות של בניית קירות גבס?

במאמר יוסבר על בניית קיר גבס ועל יתרונות השימוש בחומרי גבס לעומת השימוש בבלוקים מבטון.

קרא עוד