35

ספקי שירות בתחום טכנאי מזגנים

התקנת מזגן מיני מרכזי - כל מה שחייבים לדעת!

במאמר יפורטו כל השלבים בהתקנת מזגן מיני מרכזי: תכנון ההתקנה, ונקודות חשובות שיש לקחת בחשבון.

כל מה שרציתם לדעת על התקנת מזגן מיני מרכזי

מזגן מיני מרכזי הוא פיתרון מיזוג אוויר מצויין לדירה שלמה, אם לקירור בקיץ ואם לחימום בחורף. אם התייעצתם עם אנשי מקצוע ובחרתם בפתרון זה, מן הסתם זה הוא הפתרון הנכון לביצוע מיזוג אוויר בדירתכם. כל שנותר עתה לעשות הוא להקפיד על התקנה נכונה, איכותית ואסתטית של המערכת. אין להגזים בחשיבותה של התקנה איכותית ומקצועית של מזגן מיני מרכזי בדירתכם. תכנון נכון כמו גם ביקורת קפדנית של כל שלבי ההתקנה הם השקעה מצוינת שתוכיח את עצמה בעתיד.

חשיבותה של התקנה מתוכננת היטב

התקנה של מזגן מיני מרכזי חייבת להתחיל בתכנון קפדני – אין להסכים לתחילת ביצוע העבודה ללא תוכנית מפורטת, משורטטת כהלכה, שמסבירה ומראה את כל היחידות, הצינורות והחיבורים וכן את המראה הכללי הסופי. בחנו בקפדנות את התוכנית שהטכנאי מזגנים הכין, ושאלו שאלות – זכותכם וחובתכם לקבל תשובות שיניחו את דעתכם.

בחירת המיקום האידיאלי

היחידה הפנימית של מזגן מיני מרכזי ממלאת שלושה תפקידים: קירור בקיץ (בעזרת יחידת הקירור – המאייד); חימום בחורף (בעזרת גוף חימום חשמלי); ופיזור האוויר (בעזרת המפוח). תפקיד משני של היחידה הוא לסלק את הלחות הנוצרת (בעזרת צינור ניקוז), ובמזגנים מסויימים גם להעשיר את האוויר בלחות כדי למנוע את תופעת "יובש המזגנים" המטרידה אנשים רבים.

יחידת הקירור/חימום של מזגן מיני מרכזי מותקנת בדרך כלל תחת התקרה במקום בו ניתן להנמיך את התקרה ללא בעייה מיוחדת – מסדרון, חדר אמבטיה וכדומה. בדירות ישנות בהן בנוי "בוידעם", ייתכן שזה הוא המקום המתאים ביותר ליחידה, אך יש לשקול בזהירות את נושאי הרעש, זרימת האוויר ונוחות הגישה (למשל, לצורך ניקוי פילטר). מיחידת הקירור והמפוח מובילים צינורות שרשוריים גמישים ועבים (פירוט נוסף בהמשך) אל חדרי הדירה, וצינורות אלה יש להסתיר – אם במסגרת התיקרה המונמכת שבה שוכנת יחידת הקירור ואם באמצעות קרניזים מגבס שמובילים לחדרים אחרים.

כמו כן, בכל חדר שמועמד למיזוג חייב להיות פתח עם תריס דרכו ינשוב האוויר. בהתאם לגודל החדר, פתח זה יהיה בגודל שבין 20X20 ס"מ לבין 30X60 ס"מ – בדרך כלל מעל לדלת הכניסה לחדר. שימו לב לנוחות הגישה אל התריסים שמכסים פתחים אלה – אם הם גבוהים מדי, הגישה אליהם לא תהיה נוחה. הקפידו על אפשרות נוחה לסגור כליל את זרימת האוויר לחדר, אם באמצעות התריס ואם באמצעות "דמפר" (מנחת) שמיועד לווסת את כמות האוויר שעוברת דרכו – כך ניתן לחסוך בהוצאות התקנת מזגן, ולא למזג חדרים שלא לצורך.

מיחידת הקירור חייבים לעבור צינורות וכבלים ליחידת המדחס שמחוץ לדירה, צינור ניקוז למי התעבות, וכבל ליחידת השליטה והבקרה. כל החיבורים הללו חייבים להיות נסתרים מן העין – בדרך כלל מעל התקרה המונמכת. יחידת המדחס, שהיא יחידה גדולה, כבדה ורועשת, חייבת להיות מותקנת כהלכה מחוץ לדירה במקום יציב ומאוורר, תוך התחשבות ברעש שהיא מקימה ובאסתטיקה של מיקומה יחסית לבניין. אם יש צורך בקבלת הסכמה משכנים, עדיף לקבלה מראש ובדרך של שכנוע ולא להיכנס לויכוחים ולמריבות אחרי ההתקנה.

הובלת האוויר לחדרים

קיימות שלוש אופציות להובלת האוויר מן היחידה המרכזית אל החדרים: תעלות בנויות, תעלות מתכת וצינורות שרשוריים.

  • תעלות בנויות - מעברים שבנויים מלוחות גבס ויוצרים מעין "מנהרות" בהן זורם האוויר. זה פתרון לא כ"כ מקובל, בעת התקנת מזגן - בעיקר בגלל הקושי בבנייתם וחוסר הגמישות לשינויים, והוא מחייב גם אטימה טובה למניעת דליפות אוויר בדרך.
  • תעלות מתכת - פתרון שלקוח מעולם המיזוג התעשייתי, אופייני לחללים גדולים, ולעיתים משמש גם כחלק מהדקורציה הפנימית של המבנה. ניתן להתקין תעלות מתכת בגוונים שונים (נחושת, פליז, אבץ וכו') ולהשתמש בהן כאלמנט דקורטיבי גם בבתים פרטיים – כך ניתן לחסוך בבנייה בגבס וגם להגיע לאפקטים נועזים ומקוריים בעיצוב הדירה.
  • צינורות שרשוריים - הפתרון המקובל ביותר במערכות מזגן מיני מרכזי וזאת לאור יתרונותיהם המרובים. אלו הם צינורות עבים (30-20 ס"מ) וגמישים, עגולים או אליפטיים, אטומים לדליפות ומבודדים, שניתן לפרוס אותם בקלות ובמהירות בין פתחי המפוח לבין פתחי הנשיבה בחדרים. את הצינורות חותכים למידה הרצויה ופשוט מניחים אותם על התשתית של התקרה המונמכת, וכך קל מאוד להתגבר על עיקולים והפרשי גבהים בין היחידה המרכזית לבין הפתחים בחדרים. צינורות שרשוריים ניתן להניח בבטחה על גבי תקרת גבס, תקרת עץ, או כל סוג של תקרה דקורטיבית.

גימור אסתטי

כל ההנמכות, הקרניזים או המעברים האחרים חייבים להיות בגימור שמתאים לשאר הדירה – גבס או תקרה דקורטיבית. לאחר הסיום של התקנת מזגן מיני מרכזי בדירתכם, הדירה צריכה להיראות "טבעית" וקיומו של המזגן בלתי מורגש. עימדו על כך שהגימור של עבודות הגבס והדקורציה יהיה לא פחות ממושלם – אין כל סיבה שביצוע התקנת מזגן מיני מרכזי תשפיע לרעה על מראה הדירה. בדירות עם תקרה דקורטיבית, פתחי היציאה של האוויר יכולים אולי להיות נסתרים מן העין וזה יתרון אסתטי מובהק.

בדיקת תקינות ההתקנה

שלב אחרון וחשוב ביותר הוא הבדיקה: בידקו שהמערכת עובדת היטב, שכל הפתחים אכן מזרימים אוויר כנדרש, שביכולתכם לווסת ואף לסגור כליל את זרימת האוויר בכל מקום שתחפצו, ושהשלט-רחוק פועל כהלכה. גשו ליחידת המדחס (למרות שהיא מחוץ לדירה) ובידקו שאינה מרעישה מדי ואיננה רועדת – ויברציות לאורך תקופה ארוכה עלולות לערער את יציבותה. בידקו שאין נזילות בשום חיבור, ושמי הניקוז אכן מתועלים כהלכה. הקשיבו לרעש שבתוך הדירה, ואם הוא חזק מדי לחצו על המתקין למצוא פתרונות לבעיה. בידקו האם גם החימום עובד – מתסכל מאוד לגלות בעיה דווקא כאשר נעשה קר וזקוקים לחימום הזה! ולבסוף, וודאו כי בידיכם תעודת אחריות בתוקף וכי הנכם יודעים למי להתקשר במקרה תקלה.

קיץ (וחורף) נעימים!

35

ספקי שירות בתחום טכנאי מזגנים

מצא בעל מקצוע

טכנאי מזגנים מומלצים תל אביב

בר קירור ומיזוג
בר קירור ומיזוג

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 22

חוות דעת

במקצועי אני קבלן
ולכן אני יודע שבמיוחד בתחום המיזוג חשוב מאוד מקצועיות ואמינות ולכן רק בהמלצת חבר פניתי לטכנאי שלא הכרתי לפני כן. התקשרתי לשגיב מחברת "בר קירור ומיזוג" וכבר באותו יום (יום שישי) הוא הגיע יחד עם בחור נוסף עם כל הציוד והכלים על מנת לבצע את התיקון.

רוניקור
"רוניקור"

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 31

חוות דעת

הזמנתי את שירותי
הטכנאות של רוני שמחי "רוניקור" אין ספור פעמים ומהפעם הראשונה שעבד אצלי, אני פונה רק אליו בכל הקשור לתיקון מזגנים - מדובר בבעל מקצוע בחסד עליון, ישר, אמין, מומחה ואחראי.

שילת מיזוג אוויר
שילת מיזוג אוויר

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

כפיר בעל חברת
"שילת מיזוג אויר" הוא בעל מקצוע מהשורה הראשונה ובין המקצוענים שהכרתי. הוא ביצע עבורי התקנת 2 מזגנים של 2 כ"ס כל אחד ואני מרוצה מאוד.

יקיר אחזקות
יקיר אחזקות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

יקיר בעל מקצוע
יוצא מן הכלל! נהניתי מהשירות שלו ואני ממליץ עליו בחום!

שמש מערכות חימום וקירור
שמש מערכות חימום וקירור

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

אחלה שירות! באמת
שאין בעלי מקצוע כמו מיכאל! הוא מקצועי ויודע את העבודה על בוריה!

אא מזגנים
א.א מזגנים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 22

חוות דעת

אורן מ"א.א מזגנים"
פשוט 10! הוא אחלה בחור ומבצע עבודה מצויינת! מומלץ ללא ספק!

טוני סופר קור
טוני סופר קור

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 43

חוות דעת

הגענו לטוני סופר
קור אחרי שהבסיס החיצוני של המזגן אצלנו היה מרעיש בצורה שהלכה ונעשתה מטרידה יותר ויותר, מדובר בבסיס של מזגן התלוי מחוץ לדירה הנמצאת בקומה חמש עשרה והגישה אליו לא קלה וגם מסוכנת.

העמק קירור ומיזוג
העמק קירור ומיזוג

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 44

חוות דעת

אנו בעלי קייטרינג
המשרת את כל הסביבה. מטבע הדברים יש לנו בעסק לא מעט מקררים ומקפיאים ואנו זקוקים לבעל מקצוע שאנו יכולים לעבוד איתו בצורה שוטפת ולסמוך עליו בכל דבר.

מיזוג נטו באר שבע
מיזוג נטו באר שבע

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

בני "מיזוג נטו
באר שבע" איש מקצוע ישר והגון - אין הרבה אנשי מקצוע וטכנאים כאלה אמינים בתחום! אני מכיר את בני כבר המון שנים, ואני יכול להגיד שלא נתקלים בכזה בן אדם ואיש מקצוע כל יום ולכן אני עובד רק מולו בכל מה שקשור לתחום מיזוג האוויר.

זברה שירותי קירור ומיזוג
זברה שירותי קירור ומיזוג

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

רציתי להמליץ לטובה
על עזרא הטכנאי "זברה שירותי קירור ומיזוג". העזרה שעזרא נתן לי, אמנם הסתכמה בסופו של דבר רק בייעוץ טלפוני (ולא בביקור בית) - אבל עזרא היה כזה שירותי, אדיב ונחמד, שאני באמת מרגיש צורך לתת עליו חוות דעת מפרגנת באתר.

מזגנים אלחנן
מזגנים אלחנן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 32

חוות דעת

חברת המיזוג של
אלחנן היא חברה מקצועית בחסד עליון! אלחנן התקין לנו את כל המזגנים במוסד, ההתקנות שלו אסתטיות וחכמות - ממליץ בחום! מדובר בהתקנות של 18 מזגנים עיליים ומכיוון שלא היה לי מישהו ספציפי לפנות אליו עשיתי בירורים לגבי מחירים וחברות מיזוג מומלצות.

קירור המאה
קירור המאה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 50

חוות דעת

ברוך נשמה טובה
ובעל מקצוע ברמה גבוהה! אני קבלן ובמקצוע כבר הרבה שנים, ורציתי להמליץ על הבחור המיוחד הזה. ברוך עובד איתי על פרויקטים עירוניים של מיזוג מוסדות ציבוריים שכוללת התקנה של מערכות מיזוג מרכזיים ומיני מרכזיים כולל תעלות ופתחי אוויר.

דמרי משה שירותי קירור
דמרי משה שירותי קירור

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 18

חוות דעת

אני לא זוכר
איך הגעתי למשה אבל אני זוכר ששמעתי עליו שהוא אמין, עומד בזמנים ועובד טוב אז החלטתי להשתמש בשירותיו. משה סיפק לי ארבעה מזגנים של טורנדו ושני מזגנים של תדיראן 2בסדרי גודל של מזגן 1 ורבע כ"ס, 3 מזגנים של 1 כ"ס ומזגן אחד גדול של 4 כ"ס.

מיזוג מהיר
מיזוג מהיר

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 7

חוות דעת

שירות מקצועי ביותר,
מחיר טוב - ממליצה בחום! הייתה לנו בעיה עם מזגנים שהפסיקו לעבוד. שוחחתי עם אוריאל בטלפון, הוא היה היחיד שהיה נשמע אמין והזמנתי אותו שיגיע לראות במה מדובר.

עמית דור
עמית דור

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

עברתי לבית חדש
ודודו והצוות שלו התקינו עבורי את המזגן והם היו מאוד מקצועיים ומיומנים, את דודו אני מכירה כבר 14 שנים כי הוא אחראי באופן קבוע על תפעול המזגנים במקום העבודה שלי.

ראשון המזגנים
ראשון המזגנים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

את רוני מראשון
המזגנים, אני כבר מכיר המון המון שנים. האמת שאני לא ממש זוכר איך הגעתי אליו, ודרך מי, אבל מה שכן אני יכול להגיד עליו זה שהוא אחד מהאנשים המקצועיים בתחום שיצא לי לפגוש (ואני בשקט יכול לאמר, שאני מכיר המוני בעלי מקצוע...

מיטב המיזוג שירות תיקונים
מיטב המיזוג שירות תיקונים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 10

חוות דעת

מרוצה ממנו מאוד,
משה "מיטב המיזוג" בא בשעות אפילו מאוחרות בלילה, השירות שלו מאוד מקצועי וההתרשמות שלי ממנו חיובית ביותר - ממליץ בחום!

יורי מזגנים ומקררים
יורי מזגנים ומקררים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

יורי ביצע אצלי
התקנת שני מיני מרכזי במחירים טובים והתקנה מקצועית ביותר. מ ו מ ל ץ מ א ד!

משרד גדול בעל פתחי אוורור של מערכת מיזוג מיני מרכזית

את כל הנמכות התקרה או המעברים הנדרשים נדאג לכסות בגבס או תקרה דקורטיבית

לאחר התקנת מערכת מיזוג אוויר מיני-מרכזית יש לבדוק שהמערכת עובדת כראוי וכל הפתחים מזרימים אוויר כנדרש

כתבות ומאמרים

מערכות מיזוג אוויר - כל מה שצריך לדעת

מערכות מיזוג אוויר - כל מה שצריך לדעת

במאמר יוסבר מהי מערכת מיזוג אוויר, כיצד היא פועלת, ומה ההבדל בין מערכות המיזוג בשוק הפרטי לאלו בשוק המוסדי.

קרא עוד
תכנון נכון של מערכת מיזוג אוויר והתקנת מזגן בבית

תכנון נכון של מערכת מיזוג אוויר והתקנת מזגן בבית

במאמר יוסבר על תכנון מערכת מיזוג אוויר לבית, לאילו נקודות יש להתייחס ומה צריכה לכלול התוכנית.

קרא עוד