45

ספקי שירות בתחום בניית פרגולות

תנאים סביבתיים שצריך לקחת בחשבון בתכנון בניית פרגולות ותחזוקתן

דגשים חשובים לתכנון בניית פרגולה בתנאים סביבתיים מיוחדים ואופן תחזוקת פרגולות שוטפת

בנייה של פרגולות בתנאים מיוחדים

בניית פרגולה בגינה מוצלת שאינה חשופה לרוחות הינה מלאכה פשוטה יחסית, והסיכוי שפרגולה כזו בחצר או בגג תשמור על המראה והפונקציונאליות שלה למשך שנים ארוכות הוא גדול. אבל מה לגבי בניית פרגולות באזורים מורכבים יותר, כמו למשל על קו החוף באזורים של מליחות גבוהה, או מעל מרפסות בקומות גבוהות באזורים בהם רוחות החורף עוצמתיות? מסתבר, שגם בתנאים מורכבים, פרגולה שנבנתה היטב תשמור על היציבות והאסתטיקה שלה - ויש כמה דברים שחשוב שתדעו. כל המידע - לפניכם.

מתי מלאכת הרכבת הפרגולה הופכת מורכבת בשל התנאים הסביבתיים?

תכנון פרגולה מיטבי חייב לתת מענה לזמנים בהם המבנה יידרש לעמוד בתנאים קיצוניים, הנה כמה מהם לדוגמה:

 • מאפייני האזור שבו נבנית הפרגולה - אזורים לחים מאוד, אזורים בהם המליחות באוויר היא גבוהה (והרסנית) למשל קרוב לים, או אזורים חמים יבשים מאוד, למשל בדרום הארץ ובאזורי המדבר
 • פרגולה למרפסת או לגג - פרגולה חשופה לרוחות אשר במקרים של הרכבה לא איכותית ומקצועית (או של תחזוקה לקויה) נדרשת לעיתים לעמוד בתנאי מזג אוויר קשים, ועלולה לגרום נזקים חמורים בכל מקרה של כשל במבנה
 • ימות החורף הישראלי באופן כללי מציגים אתגר לפרגולות שחשופות לפגעי מזוג אוויר - הן הרוחות והן הגשמים (ובעיקר שילוב של שני אלה). כשאנחנו רואים עצים נעקרים ממקומם בימים סוערים - ניתן לקבל מושג בנוגע לכוחות המופעלים גם על הפרגולה בגינה או במרפסת

מקדימים תרופה למכה - בנייה חזקה ומקצועית של פרגולה תאפשר הנאה מרבה ממנה, גם בתנאים קשים

חשוב לדעת, כי על פי "חוק הפרגולות", מחוייב מי שרוצה להתחדש בפרגולה בגינה או במרפסת - באישור של מהנדס קונסטרוקציה. אולי אם אתם מזהים כי מיקום הפרגולה החדשה שלכם עלול להיות מאתגר, חשוב במיוחד להקפיד על אישור כזה, על מנת לוודא שיתוף פעולה בין מתקין הפרגולות למהנדס שמכיר את הכוחות הפועלים על החומר באזורכם.

בעת תכנון בניית פרגולות, בנייה חזקה שתאפשר עמידות גבוהה של הפרגולה גם בתנאי מזג אוויר קשים, תבוא לידי ביטוי בסעיפים הבאים:

 • שימוש נכון בחומרי גלם איכותיים - בחירת העץ או קורות אלומיניום באופן שיתאים לתכנון הפרגולה, לשטח שלה ולמשקל שהקונסטרוקציה צריכה לשאת. בחירה של חומרי גלם איכותיים ומטופלים, שהבלאי עליהם יהיה קטן
 • חיבורים נכונים - חשוב לדעת, כי מיקומי החיבורים בפרגולות הם אזורים בעלי פוטנציאל גבוה לחדירה של רטיבות ויצירה של קורוזיה או ריקבון. על כן, החיבורים חייבים להיעשות באופן מושכל, ובצורה שתשמור על הקירוי מהודק היטב אל הקונסטרוקציה.
 • בפרגולות תלויות, איכות החיבורים מקבלת משנה חשיבות, שכן כל עומס המשקל של הפרגולה תלוי באיכות החיבור של הקירוי למבנה
 • צבע - בכל סוג של פרגולה, הצבע מעניק שכבה נוספת של הגנה, הן בפני השמש הקופחת והן בפני גשמים. על כן, חשוב להקפיד על צביעה איכותית של הפרגולה - לא רק ליופי...
 • וכאמור, חשוב לערב מהנדס קונסטרוקציה באישור תכנון הפרגולה בטרם בנייתה, זאת על פי חוק כמו גם לשם הביטחון בשימוש בפרגולה לאורך שנים


טיפ חשוב: גם כשתכנון הפרגולה ובנייתה מבוצעים בקפדנות, במשך השנים הקונסטרוקציה עשויה להיפגם או להיחלש, בעיקר בתנאים קשים. תחזוקת פרגולות שחשופות לתנאים מאתגרים היא חשובה במיוחד, וההמלצה היא לבדוק באופן עצמאי או להזמין בעל מקצוע לבדיקת הפרגולה לקראת החורף.

הטיפים של המומחים לבנייה ותחזוקה של פרגולות בתנאים מיוחדים

 • שלומי אמארה, מ"שילובים בנייה קלה" מזכיר שחשוב לקחת בחשבון בעיקר בפרגולה בתנאים מאתגרים, כי תזדקקו לאיש מקצוע שיהיה זמין לתיקונים ו/או לבדיקות שגרתיות. על כן, מוטב לבחור באיש פרגולות וותיק, שיש פחות סיכוי ש"ייעלם" במהלך חיי הפרגולה. הקפידו לוודא כי מי שבונה לכם את הפרגולות מספק בגינה אחריות בכתב, ושהוא זמין לבדיקות שגרתיות של הפרגולה החל משנה או שנתיים לאחר תום הבנייה של הפרגולה, ובממוצע אחת לשה
 • עוז מימראן, מ"גושני עבודה בעץ", מבקש להזכיר כי עץ גושני נוטה לפתח סדקים או אף להתבקע. סדקים אלה לא בהכרח משפיעים על יציבות הקונסטרוקציה ועל בטיחות הפרגולה - אולם בכל מקרה שעולה הספק, מומלץ לקרוא לאיש פרגולות מעץ לבחינת יציבות הקונסטרוקציה. עצים גושניים מודבקים מגיעים מחוזקים ואינם מפתחים סדקים או בקעים לאורך השנים
 • אורי שחם, מ"אומנות בעץ", מזכיר כי בתחזוקה של הצבע, בפרט בפרגולות בתנאים מיוחדים, חשוב לבדוק את איכות הצביעה בעיקר במיקומים שהם חשופים לפגעי מזג אוויר, כמו למשל תחתית רגלי הפרגולה או אזורים בקונסטרוקציה שהם חשופים ואינם מקורים באמצעות שכבת סנטף המגנה על הפרגולה מפני קרינת ה - UV . חשוב לחדש את הצביעה באזורים אלה, לבד או בעזרת בעל מקצוע


לסיכום, בניית פרגולות אמורה להיות בחירה שתשרת אתכם למשך שנים רבות. בארצנו הקטנטונת, פרגולה למרפסת באזורים מוכי רוחות, או פרגולות במיקומים שחשופים לרוחות וגשמים, או פרגולות באזורים של אוויר יבש במיוחד או של אוויר ים לח ובעל מליחות גבוהה - דורשים התייחסות מיוחדת, הן בבניה, והן במהלך תחזוקת פרגולות שוטפת, במהלך השנים הרבות בהן תוכלו להשתמש בהנאה בפרגולה שלכם.

45

ספקי שירות בתחום בניית פרגולות

מצא בעל מקצוע

מתקיני פרגולות מומלצים תל אביב

פרגולות צבי דדון
פרגולות צבי דדון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

מכיר את צבי
דדון כבר שנים... מעבר לבעל מקצוע בחסד הוא גם חבר קרוב! מאז שאני מכיר אותו, יצא לי כבר להזמין אותו, שיבנה אצלי פרגולה בחצר כמעט בכל בית ובית שבו התגוררתי (אם אתם מתעקשים - אז מדובר על בערך חמש או שש פרגולות במספר).

עץ השדה אומנות בעץ
"עץ השדה" - אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

ניגשתי לחברה שמוכרת
עץ ורכשתי עץ אורן סיני למטרת בניה של פרגולה. ביקשתי שם המלצה על בעל מקצוע שיוכל לבנות לי פרגולה בסגנון מרוקאי שהגג יוכל להתנתק מהעמודים לטובת סוכה.

נסורת עבודת עץ
נסורת עבודת עץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

לשי הגעתי דרך
השכן שלי שהשתמש בשירותיו להתקנת דק ופרגולה לביתו, אחרי שראיתי את התוצאה הסופית המדהימה החלטתי לפנות גם לשירותיו לגבי דק בחצר ביתי.

שילובים בניה קלה
"שילובים" בניה קלה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 62

חוות דעת

פשוט מצוין!! גם
אני במקצועי בעל עסק, כך שיוצא לי להיתקל בהמון בעלי מקצוע ונותני שירותים, ואני חיב לציין שהשירות שקיבלתי משלומי מ"שילובים" היה פשוט מעולה מכל הבחינות: גם מקצועי, גם זריז וגם אדיב, ואני ממליץ עליו בחום לכל אחד שמחפש בעל מקצוע איכותי בתחום עבודות העץ!!

תומר פתרונות עץ
תומר פתרונות עץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 64

חוות דעת

חיפשתי מישהו שיספק
ויתקין לי דק בגינה, חיפשתי באינטרנט פרסום של בעלי מקצוע בתחום העץ, אספתי כמה הצעות מחיר מבעלי מקצוע שונים וגם מ"תומר פתרונות בעץ". תומר נתן לי הצעת מחיר מעולה ובחרתי לעבוד דווקא אתו, גם בגלל המחיר ומכיוון שהוא הותיר עלי רושם חיובי במיוחד.

אמירים
אמירים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 38

חוות דעת

דרך אתר זה
הגעתי לאורן מ"אמירים" לצורך עבודת גינון. פניתי למס'' גננים ואורן נראה לי הכי אמין, מה גם, כאשר הוא הגיע לראות את הגינה על מנת להעריך את סכום העבודה, בשונה מארבעה גננים אחרים שהיו אצלי, הוא לא השוויץ בעצמו ובעבודתו אלא היה מאוד צנוע ונעים הליכות.

עץ חיים
עץ חיים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

על אלירן מחברת
"עץ חיים" יש לי רק דברים טובים להגיד, בעל מקצוע משכמו ומעלה, בחור מקסים, נעים לעבוד איתו והכי חשוב אמין! הוא ביצע עבורנו מעקה מעץ למרפסת בקומה 2, גדר עץ מסביב לחצר גדולה ובניית נדנדה מעץ לחצר - הכל פשוט נראה נהדר!

9.4

voice-icon 47

חוות דעת

את דניאל מאולדיזיין
מצאתי בחיפוש מקרי כאן באתר, מאחר והוא סיפק מענה רציני ומיידי העניינים התגלגלו כך שהוא ביצע אצלי את העבודה של טיפול בגינה ואחריה כמה עבודות נוספות.

אשףהעץ והצבע
אשף-העץ והצבע

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אני ממליץ על
מולי מחברת "אשף-העץ והצבע" בחום!!! עשיתי שיפוץ בדירה והחלטתי לחפש בעל מקצוע שיודע לעשות עבודות דקורטיביות מגבס לשיפוץ מראה הסלון. חיפשנו בעלי-מקצוע שונים באינטרנט ועשינו בעצם סקר שוק קטן לגבי המחירים והעיצובים.

דק השרון
דק השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הזמנתי את שרון
לבניית דק בגינה בעקבות המלצות רבות בפייסבוק, איך שראיתי אותו הבנתי שעומד מולי בעל מקצוע אמין ומנוסה! בסופו של יום, גם המחיר השתלם. שרון הגיע אלי עם צוות של מקצוענים והם עבדו בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל וביצעו עבודה איכותית ביותר!

חיים אומנות הברזל
חיים אומנות הברזל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אל חיים הגעתי
דרך המלצות של חברים ואנשים נוספים שהופניתי אליהם - חיים עשה אצלם עבודות בעבר והם היו מאוד מרוצים. התמזל מזלי והופניתי לחיים שהוא בן אדם זהב ואיש מקצוע בחסד. הייתי צריך שני להזמין שתי עבודות.

אומנות בעץ
אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 52

חוות דעת

האמת שכדי להאמין
כמה אורי הוא איש מקצוע טוב, צריך פשוט לנסות אותו. אני ניסיתי וממש לא הצטערתי :) הגעתי לאורי אחרי שחברים טובים שלנו המליצו לנו עליו מאד.

גינות ירושלים
גינות ירושלים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אני בהחלט מעוניין
להמליץ על מרדכי, הוא עשה לנו עבודה ממש יפה ומקצועית, היה כיף לעבוד איתו ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ומאיך שהדברים התנהלו - ממליץ חום. מרדכי מקצועי, אמין, רציני, חושב על טובת הלקוח ונותן שירות מכל הלב.

דקטוב פרגולות דקים וגדרות
דקטוב - פרגולות דקים וגדרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 50

חוות דעת

יש לנו בית
פרטי עם מרפסת גדולה וחשבנו לבנות פרגולה מעץ במרפסת, בגלל שאצלנו מאוד חם בקיץ ורצינו שיהיה אפשר לשבת בחוץ וליהנות מהמרפסת גם בשיא החום.

פרגולייט פרגולות אלומיניום
פרגולייט - פרגולות אלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 41

חוות דעת

מוטי עשה עבודה
נהדרת, הוא נתן מעצמו מאה אחוז והתוצאה בהתאם - פרגולה מדהימה! נתחיל מהתחלה: בחרנו לעבוד עם מוטי מכמה סיבות שונות, המחיר שלו היה הגיוני מאוד, לא יקרן מידי שזורק מחיר סתם ככה בלי סיבה, ובהשוואה לבעלי מקצוע אחרים הוא עמד באותו רף מבחינת מחירים.

אבי שיפוצים וגבס
אבי שיפוצים וגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אבי הגיע אלי
עם מספר פועלים ויצאתי מאוד מרוצה מהעבודה שלהם! הם שיפצו את כל האמבטיה שלי והגעתי אליהם דרך המלצה של חברה. אבי והצוות שלו עמדו בזמנים שקבענו מראש והיו באמת 10 מכל הבחינות!

גן העדן הקסום
גן העדן הקסום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

שרגא מדהים! אין
מילים... מחירים טובים, איש-מקצוע אמין ומקצועי!!!

אלונים גינון ופיתוח
אלונים גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

דניאל תכנן והקים
עבורי גינה מהממת ועד היום הוא מתחזק אותה! הגעתי אליו בזמנו בהמלצת הקבלן שבנה עבורי את הבית והוא אכן בעל מקצוע נאמן והגון. דניאל מתאמץ ומשקיע בגינה שלי ומבצע את עבודתו בצורה יסודית, מדוייקת ומקצועית!

פלא דק
פלא דק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

ברט ביצע עבורי
עבודה מעבר למצופה וקיבלתי ממנו שירות חבל על הזמן! הזמנתי אותו בעקבות המלצה לבניית דק במרפסת ונותרתי עם רושם חיובי עליו. אני מאוד קפדן ופדנט עם בעלי המקצוע שאותם אני בוחר וברט היה אחד מהמוצלחים!

אלומינה
אלומינה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

עשיתי בדיקה והשוואות
מחירים עם בעלי מקצוע שעוסקים בתחום הפרגולות ובניהם גם עם רן, בעקבות המלצה של חבר טוב. רן שידר אמינות ולאחר ששוחחנו הבנתי שהוא באמת מקצועי, לכן הוא הגיע אלי על מנת לבנות עבורי פרגולה מאלומיניום במרפסת והתוצאה הייתה איכותית ביותר.

כחול ירוק עיצובים
כחול ירוק עיצובים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אין דברים כאלה!
"כחול ירוק עיצובים" תכננו והקימו עבורי כבר 3 גינות בשני בתים ויצאתי שבעת רצון לחלוטין מכל הבחינות. "כחול ירוק עיצובים" צוות לעניין!

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

טל פרגולות
טל פרגולות

לפרטי העסק

10

voice-icon 5

חוות דעת

טל מחברת "טל
פרגולות" ביצע אצלי מס' עבודות של בניית פרגולה מעץ והייתי מרוצה בכל פעם מחדש! הגעתי אליו לראשונה דרך המלצה חמה מחבר, הוא סיפר שמדובר בבעל מקצוע איכותי שמכיר את העבודה על בוריה ואני שמח שגיליתי שכל מילה נכונה.

עצטרובל
עצטרובל

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 3

חוות דעת

שחר מחברת "עצטרובל"
בנה עבורי דק גדול בגינה, השירות היה נהדר, העבודה איכותית ואני ממליצה עליו מכל הלב. מדובר בעבודה גדולה ומורכבת שלקח בערך חודש לבצע אותה, אך שחר צלח את המשימה בהצלחה רבה.

טכנו עץ
טכנו עץ

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

אלי מחברת "טכנו
עץ" ביצע עבורי בניית פרגולה תלויה ממתכת בגג באיכות טובה ובמחיר סביר ואני שמח להמליץ עליו. אומנם עבר לא מעט זמן מאז שהיה אצלי אך איכות העבודה עמדה במבחן הזמן ואני מרוצה.

ברנשטיין פרגולות
ברנשטיין פרגולות

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 5

חוות דעת

את אבי מחברת
"ברנשטיין פרגולות" הזמנתי לצורך בניית פרגולה מעץ בחצר הבית, העבודה מקצועית ונהדרת, הפרגולה יפייפיה ואני ממליצה בחום! אבי בעבר היה מתגורר בבניין שלי ושמעתי רבות על עבודתו המקצועית ולכן כשחיפשתי בעל מקצוע לבניית פרגולה ידעתי שאפנה רק אליו!

פרגולות ועבודות לבית ולגן
פרגולות ועבודות לבית ולגן

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אריאל אביקם
אריאל אביקם

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

שלום, שמי טומי,
אני תושב עתלית, ואני רוצה להמליץ בחום על אדם מ"אריאל אביקם עבודות עץ". אל אדם הגעתי, לאחר שראיתי עבודה מאד יפה של דק ופרגולה, שעשה אצל שכנים מאד קרובים שלנו.

רועי אופק עבודות בעץ
רועי אופק עבודות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 3

חוות דעת

על רועי אופק
יש לי רק דברים טובים להגיד - בחור מקסים, נעים וישר ואני מאוד מרוצה מהעבודה שביצע אצלי! הזמנתי אותו לצורך בניית פרגולה מעץ בקומת גג בבניין משותף ומהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

דקמן עבודות עץ
דקמן עבודות עץ

לפרטי העסק

9.9

voice-icon 3

חוות דעת

על אורי מחברת
"דקמן עבודות עץ" יש לי רק מילים חמות - אני מרוצה מאוד גם מבחינת איכות העבודה וגם מבחינת היחס והשירות הטוב שקיבלתי. הזמנתי את אורי לצורך בניית דק סינטטי בחצר ומהרגע הראשון ועד סיום העבודה קיבלתי שירות נהדר.

מעל הגג פרגולות
מעל הגג פרגולות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

על מיקי יש
לי רק דברים טובים לומר, בעל מקצוע הכי אלוף שיש, שירות ויחס חם ברמה הכי גבוהה שלקוח יכול לקבל ואני ממליץ בחום!

טביעת עץ
טביעת עץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

בית וגן עיצובים בעץ
בית וגן עיצובים בעץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינה ועוד
גינה ועוד

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינות ויצמן
גינות ויצמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

את יוני אני
מכירה כבר כמה שנים בתור דיירת בבניין ובשנה האחרונה הכרתי אותו טוב יותר היות ואני הצטרפתי לוועד הבניין ואני יודעת טוב יותר מה קורה ואיך הדברים מתנהלים.

גני שלמה המלך
גני שלמה המלך

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 12

חוות דעת

הגעתי אל יניב
מ"גני שלמה המלך" - דרך פרסום שלו בעיתון המקומי שלנו באזור מודיעין. חיפשתי גנן אמין, שיקים לי גינה, בדירה חדשה שרק עברתי להתגורר בה לא מזמן. האמת שלא עשיתי יותר מדי בירורים, ותחקירים על גננים וחברות נוספות שמתעסקות בגינון.

בהתאם ל"חוק הפרגולות" כל מי שרוצה להתחדש בבניית פרגולה מחויב באישור של מהנדס קונסטרוקציה

מומלץ לבדוק את הפרגולה לקראת תקופת החורף מאחר ובמשך השנים הקונסטרוקציה עשויה להיפגם או להיחלש

חשוב לציין שפרגולות במיקומים החשופים לרוחות וגשמים, אוויר יבש במיוחד או אוויר ים לח ובעל מליחות גבוהה - דורשות תחזוקה שוטפת לאורך השנים

כתבות ומאמרים

טיפים להקמת פרגולות מודרניות ורעיונות מקוריים לבניית פרגולות מעוצבות

טיפים להקמת פרגולות מודרניות ורעיונות מקוריים לבניית פרגולות מעוצבות

טיפים ממומחי טוב תודה לשילוב תוספות עיצוב בפרגולה שלכם ליצירת פרגולות מיוחדות ומקוריות.

קרא עוד
פרגולות עץ - מידע על סוגי העצים, אופן תחזוקה ועלויות בניית פרגולה מעץ

פרגולות עץ - מידע על סוגי העצים, אופן תחזוקה ועלויות בניית פרגולה מעץ

במאמר מידע בסיסי על פרגולות עץ: סוגי עצים, יתרונות, חסרונות, טיפולים תחזוקה וטיפים מבעלי מקצוע

קרא עוד