8

ספקי שירות בתחום סורגים

10 טיפים למיגון הבית

במאמר ינתנו טיפים שימושיים למיגון נכון ויעיל של הבית (התקנת מנעולים, דלתות ממוגנות, סורגים, מערכות אזעקה ועוד).

10 טיפים למיגון הבית

הטכנולוגיה המפותחת של ימינו מאפשרת, לדאבוננו, שיטות פריצה מתקדמות מאוד. יחד עם העלייה החדה שחלה בכמות עבירות הרכוש בארץ בשנים האחרונות, אנו נזקקים לשיטות מיגון חדישות ומתוחכמות שיגנו עלינו מפני השגת גבול, פגיעה ברכוש ואיום על ביטחון אהובינו. במאמר זה נציע מספר טיפים שימושיים ויעילים למיגון הבית.

הטיפים

1. מודעות וזהירות – אין פתרון אחד שימנע פריצות באופן הרמטי, אך יש דרכים רבות היכולות לסייע לנו להימנע מעוגמת נפש. הקפידו לנעול דלתות ולהגיף חלונות בכל יציאה מן הבית (גם לגיחה קצרה בשעות היום), לנעול תמיד את דלת הכניסה כאשר שוהים בבית, להימנע מלהשאיר מפתחות, תיקים וחפצי ערך שונים במקומות גלויים בבית ולא להחזיק את מפתחות הבית והמכונית בצרור אחד.

2. מיגון בית ריק – במידה והנכם מתכננים חופשה, חשוב להשקיע גם בתכנון המיגון לבית שאותו אתם משאירים ללא השגחה. יש להקפיד על נעילת כל הדלתות והחלונות, השארת אורות דולקים, טשטוש סימנים מזהים להיעדרותכם כגון תיבת דואר מלאה, והפעלת של מערכת האזעקה. כדאי גם לבדוק את מצב המנעולים בבית, ולחזקם או להחליפם במידת הצורך בעזרת מנעולן מקצועי.

3. הסוואה – החזות החיצונית של הבית שלכם מהווה את כרטיס הביקור שלכם עבור הפורצים. לדוגמא: אם בחניה חונה ג'יפ מפואר ומנקר עיניים, יניחו כי בתוך הבית ימצא רכוש רב ערך. לעומת זאת אם תסוו את רמתכם הכלכלית האמיתית (למשל על ידי חניית הג'יפ בחצר האחורית) רוב הסיכויים כי הפורץ ידלג על ביתכם ויחפש מטרה אחרת.

4. סורגים – גם אם אינכם אוהבים את מראה הסורגים על חזית החלון – עדיין סורגים מהווים אביזר חשוב מאין כמוהו במיגון הבית. סורג המיועד למניעת פריצות, צריך להיות לפחות בעובי של 12 מ"מ, (להבדיל מסורג המשמש להגנה מפני נפילות). כמו כן ככל שהדירה מצויה בקומה נמוכה יותר כך יגדל עובי הסורג. על הסורגים להיות מקובעים לקירות החיצוניים באופן מלא. בפתחים הדורשים התקנת סורג נפתח, מומלץ להתייעץ עם מנעולן בנוגע לסוג המנעול המתאים לסורג הספציפי.

5. דלתות ממוגנות – דלת הכניסה היא הבחירה הראשונה עבור פורצים פוטנציאלים, במיוחד בדירות שבהן גובה הדירה אינו מאפשר גישה לחלונות. דלתות פשוטות יכולות להיות קלות מאוד לפריצה על ידי נטרול המנעול או באמצעות שבירה פיזית של הדלת - לכן לא מומלץ להסתפק בדלת רגילה. לעומת זאת, דלת ממוגנת כבדה ומאסיבית - תהווה מחסום של ממש בפני כל כניסה לא רצויה אל תוך הבית.

6. מנעולים – כל דלת בבית צריכה להיות מאובזרת במנעול ראוי שחובר על ידי מנעולן מוסמך, רצוי אפילו כזה העובד עם חברות מובילות בתחום, דוגמת מולטילוק. ניתן למצוא בחברות השונות דלתות ממוגנות בעלות מנעולים מתוחכמים ביותר, ולכך כדאי להוסיף גם מנעול "כספת" המגביר אף יותר את רמת האבטחה. מנעולי הדלתות הממוגנות מהדור החדש מקשים מאוד גם על פורץ מנעולים מנוסה. החלונות של הבית - מהווים גם הם, מוקד מבוקש לא פחות לניסיונות חדירה, ולכן מומלץ להזמין מנעולן שיוכל להציע גם להם אפשרויות מיגון מתאימות, עפ"י סוג החלון.

7. מערכת אזעקה – חשוב לא פחות למגן את הבית באמצעות מערכת אזעקה ראויה. כזאת המחוברת למצלמות ופועלת על בסיס גלאי נפח המזהים תנועה או גלאים מגנטיים המזהים פתיחת דלתות או חלונות. כדאי להיעזר בשירותי חברה מקצועית להתקנת אזעקות שתדאג להתאים למבנה הבית שלכם את האזעקה היעילה ביותר. מערכת אזעקה איכותית תמיד כדאי לקחת מחברה ייעודית ומשווק מורשה ולא דרך מנעולן שעובד יותר בתחום הפריצה ופחות בהתקנת מערכות מיגון.

8. מוקד אבטחה – אזעקות אינן אפקטיביות אם אין אף אחד שישמע אותן, למשל במקרה בו אתם נמצאים בחופש והשכנים שלכם בוחרים פשוט להתעלם מרעש הסירנה. משום כך, כדי להשלים את היעילות של התקנת אזעקה מומלץ להתחבר למוקד אבטחה כלשהו. הקפידו לבחור חברה אמינה הפועלת כל שעות היממה ומתחייבת להגיע במהירות לביתכם במקרה של הפעלת האזעקה.

9. מצלמות אבטחה – אמצעי מיגון יעיל נוסף הוא התקנת מצלמות שיתעדו את הפעילות המתרחשת בתוך ומסביב לבית בכל שעות היממה. ניתן לבחור במצלמות גלויות או נסתרות לעין, או לשלב בין שני הסוגים. המצלמות הגלויות מספקות אמצעי הרתעה שעשוי להרחיק פורצים החוששים מתיעוד, ואילו מצלמות נסתרות מפוזרות לרוב בחלל הבית וסביבו באופן שאינו מסגיר את קיומן.

10. כלבי שמירה – מפתיע, אבל יעילותם של כלבי שמירה באבטחת הבית היא גבוהה ביותר. ניתן לאלף כלבים מסוגים מסוימים כך שינבחו על בני אדם המתקרבים לטריטוריה שלהם, ואף יתקפו אותם במידה והם עוברים סף מסוים. חשוב כמובן שהכלבים יעברו אילוף מקצועי כדי שלא יתקפו חלילה, גם עוברי אורח תמימים.

8

ספקי שירות בתחום סורגים

מצא בעל מקצוע

מתקיני סורגים מומלצים תל אביב

חיים אומנות הברזל
חיים אומנות הברזל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 40

חוות דעת

אל חיים הגעתי
דרך המלצות של חברים ואנשים נוספים שהופניתי אליהם - חיים עשה אצלם עבודות בעבר והם היו מאוד מרוצים. התמזל מזלי והופניתי לחיים שהוא בן אדם זהב ואיש מקצוע בחסד. הייתי צריך שני להזמין שתי עבודות.

יוסי פתרונות במתכת מקבוצת עצמאי שכיר
יוסי פתרונות במתכת (מקבוצת עצמאי שכיר)

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 36

חוות דעת

היה לי תכנון
מראש ביני לבין עצמי מה אני רוצה לעשות לגבי הגידור של הבית אבל הייתי צריך הכוונה קלה של איש מקצוע. העניין שלי היה לעשות סורגים בכל החלונות בבית בנוסף לגדר במרפסת וגגונים. ליוסי הגעתי דרך פרסום שלו באזור.

מסגרית סויט מופיד
מסגרית סויט מופיד

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 19

חוות דעת

אני מנהל פנימייה
בכפר ביאליק ואנחנו עובדים עם חברת "מסגרית סויט מופיד" כבר שנים. הוא מבצע לנו עבודות מסגרות באופן שוטף ובכל פעם שאנחנו צריכים עבודת מסגרות אנחנו פונים רק אליו.

מסגריית רפאלעיצוב הפלדה
מסגריית רפאל-עיצוב הפלדה

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 18

חוות דעת

לפני כשנה שנתיים
לקחתי מסגר שיתקין לי בכל הבית סורגים ולצערי נפלתי על בעל-מקצוע על-הפנים. לאחר תקופת זמן מסוימת, הסורגים התחילו לאט לאט להתפרק מהקירות החיצוניים והריתוכים נעשו בצורה לא מקצועית ולכן הסורגים התפרקו לגמרי.

עובדיה אלומניום ומסגרות
עובדיה אלומניום ומסגרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 51

חוות דעת

יופי של עבודה
ויופי של שירות!! ביצע אצלי התקנה של סורגים (ישרים - לא בטן) עבור שני חלונות גדולים יחסית, אצלי בדירה.

9.5

voice-icon 59

חוות דעת

אבי מ"סורג" ביצע
אצלנו לפני כמה חודשים, עבודת התקנת סורגים בכל החלונות של הדירה. למרות שהיה מדובר בכמות של לא פחות מעשר חלונות (!), אבי (בשיתוף פעולה עם העוזר שלו) הצליחו לסיים את כל ההתקנה ביום אחד של עבודה בלבד - חסכו לנו בצורה כזאת גם הרבה מאד בלאגן וגם הרבה מאד כאב ראש.

מסגריית תורגמן ובניו
מסגריית תורג'מן ובניו

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 17

חוות דעת

לפני כמה חודשים
סיימנו לבנות את הבית ומכיוון שמדובר בבית קרקע פרטי, החלטנו להתקין סורגים בחלונות הבית בכדי למנוע פריצות בעתיד. הגעתי לחברת "תורג'מן ובניו" דרך המלצה מחברים שהיו מרוצים ממנו עד הגג והחלטנו לקבוע עם ניסים תורג'מן פגישה לשם קבלת הצעת מחיר ורושם כללי על הבן-אדם.

ואלקס
ואלקס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

לחברת "ואלקס" הגעתי
בעקבות המלצה ממפקח הבנייה שלי שעשה עבורי כמה פרויקטים בעבר, הם ביצעו עבורי מגוון עבודות שכוללות: בניית מדרגות, שער ידני, גדר מברזל וכו' ויצאתי מאוד מרוצה.

כתבות ומאמרים

כל מותגי הסורגים המובילים בישראל

כל מותגי הסורגים המובילים בישראל

במאמר תינתן סקירה של החברות המובילות בשוק לייצור סורגים, מה מאפיין כל חברה והסורגים שהן מיצרות.

קרא עוד