35

ספקי שירות בתחום טכנאי מזגנים

כל מה שרציתם לדעת על מזגן רצפתי

במאמר יוסבר מהו מזגן רצפתי, נכיר את סוגי המזגנים הרצפתיים הקיימים ונלמד מתי מומלץ לבצע התקנה.

כל מה שרציתם לדעת על מזגן רצפתי

כפי ששמו מעיד עליו, מזגן רצפתי הוא מזגן שמותקן על הרצפה או סמוך לרצפה. קיימים שלושה סוגים של מזגנים רצפתיים: מזגן רצפתי "רגיל", מזגן רצפתי דו-כיווני ומזגן רצפתי נייד. במאמר הבא נסביר מהם תכונותיו של כל מזגן ומזגן, ונעמוד על ההבדלים ביניהם.

מזגן רצפתי "רגיל"

מדובר על מזגן מפוצל (כלומר, מכיל שתי יחידות – יחידת מדחס חיצונית ויחידת קירור פנימית), שדרך פעולתו מזכירה מזגן עילי רגיל או מזגן מיני מרכזי רגיל, אך בהבדל חשוב – יחידת הקירור אינה מותקנת מעל גובה הראש כמו מזגן עילי רגיל, או במקום מרכזי כמו מזגן מיני מרכזי רגיל, אלא בגובה הרצפה. זו כמובן התקנה פשוטה יותר, והמזגן יכול להיות כבד וחזק יותר ובעל עוצמה רבה יותר. מזגן רצפתי כזה מקרר את החדר מהר יותר, משום שהאוויר הקר שוקע ונשאר נמוך בגובה בו נמצאים הדיירים. חסרונותיו של מזגן כזה הם השטח שהוא תופס על רצפת החדר, השטח שהוא גוזל מן הקיר שלידו הוא מוצב, הצורך להקפיד על פתחי אוויר (כניסה ויציאה) נקיים בכל עת, וכן הרעש והנשיבה החזקה שעלולים להפריע לדיירים בחדר.

מזגן רצפתי דו-כיווני

מזגן זה דומה בתכונותיו למזגן רצפתי רגיל, אך בהבדל אחד: ניתן להציבו בתוך פתח בקיר שמפריד בין שני חדרים סמוכים, כך שיחידת קירור אחת תזרים אוויר לשני הכיוונים ותקרר בו-זמנית את שני החדרים. בגלל תכונה זו, מזגן כזה נקרא לעתים גם "דו-מזגן". מזגן רצפתי אחד כזה יכול אם כן לשרת שני חדרים, ולכך יתרונות וחסרונות: זה פיתרון יעיל למדי וזול יחסית (מזגן אחד לשני חדרים), אך הוא מחייב קריעת פתח בקיר שבין
החדרים ומקרר את שניהם באותה מידה ובאותו זמן, תוך הקמת רעש לא מבוטל. בנוסף, התקנת מזגן מסוג זה, חייבת להיעשות בתוך קיר פנימי (הקיר שמפריד בין שני החדרים), ולכן הצינורות והכבלים שמחברים בין היחידה הפנימית ליחידה החיצונית ארוכים יותר וקשה יותר להסתירם מן העין.

מזגן רצפתי נייד

זהו סוג מיוחד של מזגן ששונה לגמרי מכל המזגנים האחרים בכך שניתן לנייד אותו ולהעבירו ממקום למקום. גם עקרון הפעולה שלו שונה, והפעלתו בתוך חדר מחייבת להעביר צינור עבה ממנו והחוצה (דרך חלון או פתח כלשהו בקיר). יעילותו של מזגן רצפתי נייד כזה נמוכה למדי, הן בגלל שיטת הפעולה שלו והן בגלל ההכרח להשאיר חלון או דלת פתוחים לצורך העברת הצינור החוצה, והשפעתו ניכרת רק בחדר קטן. יתרונו הוא בניידותו – היכולת להעבירו מחדר לחדר ואפילו מדירה לדירה ולספק בכך פיתרון זמני ולא יקר לבעיה מקומית של חום או קור. מזגן נייד כזה איננו מכשיר פופולרי, ובארץ משווקים רק דגם אחד או שניים ממנו. סוג אחר של מזגן רצפתי נייד מכיל אמנם יחידת מדחס חיצונית קטנה ויעילותו גבוהה יותר, אך הוא נדיר ביותר וכמעט איננו משווק בישראל.

מתי מומלץ להתקין מזגן רצפתי?

מתי אם כן כדאי להתקין מזגן רצפתי דווקא ולא מזגן עילי או מזגן מיני מרכזי "רגילים"? התשובה נעוצה בנסיבות מיוחדות שמחייבות פיתרון מיוחד: קיר חיצוני או פנימי חלש שאיננו מסוגל לשאת מזגן עילי (למשל אוהל, או קיר זכוכית); אילוץ כספי שמחייב מיזוג שני חדרים במחיר של מזגן אחד (באמצעות מזגן דו-כיווני); חדר שמסיבות אסתטיות אינו "סובל" יחידת מזגן על הקיר (למשל, חדר תצוגה במוזיאון); התקנה זמנית של פיתרון זמני זול (באמצעות מזגן נייד – למשל, בדירה שכורה); וכיוצא באלו מקרים. מכל מקום, בדומה להתקנות של מזגן עילי או של מזגן מיני מרכזי רגילים, גם התקנת מזגן רצפתי מחייבת ידע וניסיון וכדאי מאוד להיוועץ בטכנאי מזגנים או מומחה לפני הרכישה וההתקנה.

35

ספקי שירות בתחום טכנאי מזגנים

מצא בעל מקצוע

טכנאי מזגנים מומלצים תל אביב

יקיר אחזקות
יקיר אחזקות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

יקיר בעל מקצוע
יוצא מן הכלל! נהניתי מהשירות שלו ואני ממליץ עליו בחום!

שמש מערכות חימום וקירור
שמש מערכות חימום וקירור

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

אחלה שירות! באמת
שאין בעלי מקצוע כמו מיכאל! הוא מקצועי ויודע את העבודה על בוריה!

שילת מיזוג אוויר
שילת מיזוג אוויר

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

כפיר בעל חברת
"שילת מיזוג אויר" הוא בעל מקצוע מהשורה הראשונה ובין המקצוענים שהכרתי. הוא ביצע עבורי התקנת 2 מזגנים של 2 כ"ס כל אחד ואני מרוצה מאוד.

בר קירור ומיזוג
בר קירור ומיזוג

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 22

חוות דעת

במקצועי אני קבלן
ולכן אני יודע שבמיוחד בתחום המיזוג חשוב מאוד מקצועיות ואמינות ולכן רק בהמלצת חבר פניתי לטכנאי שלא הכרתי לפני כן. התקשרתי לשגיב מחברת "בר קירור ומיזוג" וכבר באותו יום (יום שישי) הוא הגיע יחד עם בחור נוסף עם כל הציוד והכלים על מנת לבצע את התיקון.

רוניקור
"רוניקור"

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 31

חוות דעת

הזמנתי את שירותי
הטכנאות של רוני שמחי "רוניקור" אין ספור פעמים ומהפעם הראשונה שעבד אצלי, אני פונה רק אליו בכל הקשור לתיקון מזגנים - מדובר בבעל מקצוע בחסד עליון, ישר, אמין, מומחה ואחראי.

אא מזגנים
א.א מזגנים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 22

חוות דעת

אורן מ"א.א מזגנים"
פשוט 10! הוא אחלה בחור ומבצע עבודה מצויינת! מומלץ ללא ספק!

טוני סופר קור
טוני סופר קור

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 43

חוות דעת

הגענו לטוני סופר
קור אחרי שהבסיס החיצוני של המזגן אצלנו היה מרעיש בצורה שהלכה ונעשתה מטרידה יותר ויותר, מדובר בבסיס של מזגן התלוי מחוץ לדירה הנמצאת בקומה חמש עשרה והגישה אליו לא קלה וגם מסוכנת.

העמק קירור ומיזוג
העמק קירור ומיזוג

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 44

חוות דעת

אנו בעלי קייטרינג
המשרת את כל הסביבה. מטבע הדברים יש לנו בעסק לא מעט מקררים ומקפיאים ואנו זקוקים לבעל מקצוע שאנו יכולים לעבוד איתו בצורה שוטפת ולסמוך עליו בכל דבר.

מיזוג נטו באר שבע
מיזוג נטו באר שבע

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

בני "מיזוג נטו
באר שבע" איש מקצוע ישר והגון - אין הרבה אנשי מקצוע וטכנאים כאלה אמינים בתחום! אני מכיר את בני כבר המון שנים, ואני יכול להגיד שלא נתקלים בכזה בן אדם ואיש מקצוע כל יום ולכן אני עובד רק מולו בכל מה שקשור לתחום מיזוג האוויר.

שלמה מיזוג
שלמה מיזוג

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 14

חוות דעת

שלומי הטכנאי מיזוג
עושה עבודת קודש הקודשים! אני מרגיש שפשוט זכיתי בו ואני ממליץ עליו מכל הלב!

מזגנים אלחנן
מזגנים אלחנן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 32

חוות דעת

חברת המיזוג של
אלחנן היא חברה מקצועית בחסד עליון! אלחנן התקין לנו את כל המזגנים במוסד, ההתקנות שלו אסתטיות וחכמות - ממליץ בחום! מדובר בהתקנות של 18 מזגנים עיליים ומכיוון שלא היה לי מישהו ספציפי לפנות אליו עשיתי בירורים לגבי מחירים וחברות מיזוג מומלצות.

קירור המאה
קירור המאה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 50

חוות דעת

ברוך נשמה טובה
ובעל מקצוע ברמה גבוהה! אני קבלן ובמקצוע כבר הרבה שנים, ורציתי להמליץ על הבחור המיוחד הזה. ברוך עובד איתי על פרויקטים עירוניים של מיזוג מוסדות ציבוריים שכוללת התקנה של מערכות מיזוג מרכזיים ומיני מרכזיים כולל תעלות ופתחי אוויר.

זברה שירותי קירור ומיזוג
זברה שירותי קירור ומיזוג

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

רציתי להמליץ לטובה
על עזרא הטכנאי "זברה שירותי קירור ומיזוג". העזרה שעזרא נתן לי, אמנם הסתכמה בסופו של דבר רק בייעוץ טלפוני (ולא בביקור בית) - אבל עזרא היה כזה שירותי, אדיב ונחמד, שאני באמת מרגיש צורך לתת עליו חוות דעת מפרגנת באתר.

דמרי משה שירותי קירור
דמרי משה שירותי קירור

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 18

חוות דעת

אני לא זוכר
איך הגעתי למשה אבל אני זוכר ששמעתי עליו שהוא אמין, עומד בזמנים ועובד טוב אז החלטתי להשתמש בשירותיו. משה סיפק לי ארבעה מזגנים של טורנדו ושני מזגנים של תדיראן 2בסדרי גודל של מזגן 1 ורבע כ"ס, 3 מזגנים של 1 כ"ס ומזגן אחד גדול של 4 כ"ס.

מיזוג מהיר
מיזוג מהיר

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 7

חוות דעת

שירות מקצועי ביותר,
מחיר טוב - ממליצה בחום! הייתה לנו בעיה עם מזגנים שהפסיקו לעבוד. שוחחתי עם אוריאל בטלפון, הוא היה היחיד שהיה נשמע אמין והזמנתי אותו שיגיע לראות במה מדובר.

עמית דור
עמית דור

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

עברתי לבית חדש
ודודו והצוות שלו התקינו עבורי את המזגן והם היו מאוד מקצועיים ומיומנים, את דודו אני מכירה כבר 14 שנים כי הוא אחראי באופן קבוע על תפעול המזגנים במקום העבודה שלי.

ראשון המזגנים
ראשון המזגנים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

את רוני מראשון
המזגנים, אני כבר מכיר המון המון שנים. האמת שאני לא ממש זוכר איך הגעתי אליו, ודרך מי, אבל מה שכן אני יכול להגיד עליו זה שהוא אחד מהאנשים המקצועיים בתחום שיצא לי לפגוש (ואני בשקט יכול לאמר, שאני מכיר המוני בעלי מקצוע...

מיטב המיזוג שירות תיקונים
מיטב המיזוג שירות תיקונים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 10

חוות דעת

מרוצה ממנו מאוד,
משה "מיטב המיזוג" בא בשעות אפילו מאוחרות בלילה, השירות שלו מאוד מקצועי וההתרשמות שלי ממנו חיובית ביותר - ממליץ בחום!

יורי מזגנים ומקררים
יורי מזגנים ומקררים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

יורי ביצע אצלי
התקנת שני מיני מרכזי במחירים טובים והתקנה מקצועית ביותר. מ ו מ ל ץ מ א ד!

כתבות ומאמרים

הכירו את סוגי המזגנים השונים

הכירו את סוגי המזגנים השונים

במאמר יוצגו סוגי המזגנים הקיימים להתקנה ביתית, וכן יפורטו היתרונות והחסרונות של כל סוג וסוג.

קרא עוד