9

ספקי שירות בתחום סורגים

סורגים לבית

במאמר יוסבר על החשיבות של התקנת סורגים לבית, וכן יפורטו סוגי הסורגים הנפוצים כיום להתקנה, יתרונותיהם וחסרונותיהם.

סורגים לבית

המציאות הלא פשוטה שאנו חיים בה כיום, גורמת לכך שיותר ויותר ישראלים בוחרים לשמור על הבטיחות של משפחתם ורכושם על ידי התקנה של כל מיני אמצעי מיגון בבית – דלתות פלדה אימתניות, סורגים בחלונות, ולעיתים אף מערכת אזעקה. מכל העזרים הללו, סורגים הם יוצאי דופן בכך שהם שומרים על בטיחות הדיירים לא רק מפני הסכנות שבחוץ, אלא גם מתוך הבית עצמו. בייחוד במשפחות עם ילדים חשוב מאוד להתקין סורגים, על מנת למנוע מהילדים ליפול או לקפוץ מהחלון.

יתרונות וחסרונות

בסך הכל התקנת סורגים על חלונות ביתכם זהו צעד שיעילותו רבה, ומחירו נמוך בהרבה מאמצעי הגנה אחרים כמו מערכות אזעקה, ובזכותו תוכלו לחזור לישון בראש שקט.

בעוד שאת היתרונות ציינו כבר בפתיחה של הכתבה, להתקנת סורגים בישראל יש למרבה הצער גם כמה חסרונות.
1. אמנם בחירה של סורגים מיוחדים ודוקרטיביים יכולה אפילו לתרום למראה החיצוני של ביתכם, אבל מי שאין לו כסף להשקיע במותרות שכאלה, עלול להיוותר עם סורגים, שלמרות יתרונותיהם הבטיחותיים הבלתי מבוטלים, משווים לבית מראה מעט "כלאי". הדרך הפשוטה ביותר להתמודד עם כך היא על ידי צביעת הסורגים בצבעים נעימים לעין, והצבת פרחים וחפצי נוי על אדני החלונות.
2. חיסרון נוסף ומשמעותי יותר של סורגים, הוא שהתקן לסורגים בישראל אינו מחייב וקיים בגדר המלצה בלבד. פירוש הדבר הוא שכל אדם עם מלחם יכול להתיימר להיות מתקין סורגים, ומסוג האנשים הזה חשוב להיזהר, אם אתם רוצים סורגים בטוחים שיעשו את עבודתם כראוי.
הדרך הטובה ביותר להימנע מצרות כאלה היא פשוט להכיר את התקן, ולבחור את בעל המקצוע שלכם על פיו – שימו לב לפרמטרים כגון: האם הסורגים הם בעלי מרווחים קטנים מספיק, על מנת למנוע מצב שבו ילד יתקע בהם את הראש? האם החומר שממנו הסורגים עשויים הוא איכותי ומגולוון (עמיד בפני חלודה)? האם מסגרת הסורגים היא בעובי של לפחות 2.5 סנטימטרים? האם הריתוכים
של הסורגים הם רשלניים ומועדים לפציעות? בנוסף לכך, מומלץ להתייעץ עם חברים ושכנים בעלי נסיון בתחום התקנת סורגים, ואולי למצוא בדרך זו בעל מקצוע איכותי.

סוגי סורגים

עכשיו כשהשתכנעתם להתקין סורגים בביתכם, אתם ודאי תוהים – איזה סוג הוא המתאים לי ביותר? קיימים כיום סורגים בשלל עיצובים ומחומרים שונים, אשר עלולים לבלבל את הקונה הבלתי מנוסה. סורגים נחלקים כיום לשני סוגים עיקריים: סורגים קבועים וסורגים נפתחים.

סורגים קבועים

מדובר בסוג הסורגים הקלאסי והמוכר לכולנו – מרגע שמתקינים אותם על החלון הם יושבים שם לנצח ותומכים באדניות פרחים חינניות. סורגים קבועים באים במגוון עיצובים וצורות, כאשר העיקריות שבהן הן סורגים ישרים, סורגי חצי-חבית או סורגים עם בטן. הסוג המועדף על רוב הישראלים הוא "עם בטן" או חצי-חבית, מפני שהם מקומרים כלפי חוץ, ובעצם כך מאפשרים לשבת או להניח חפצים על אדן החלון.

סורגים נפתחים

זהו סוג חדש יותר של סורגים, אשר יתרונו הגדול הוא בכך שניתן לפתוח ולסגור אותו במקרה הצורך, ואין הכרח להביט על העולם דרך סורגים באופן קבוע. עם זאת, סורגים נפתחים עלולים להיות מסוכנים כאשר יש ילדים בבית, מפני שמספיק רגע אחד של חוסר השגחה, כדי שילד יטפס על חלון עם סורג פתוח ויפול החוצה.

כאמור, את העיצוב והצבע של הסורגים ניתן לבחור באופן מותאם, ואף להזמין סורגים בעיצוב אישי ממסגריות המתמחות בכך. עם זאת, חשוב לדעת שהשקעה בעיצוב של הסורגים תבוא לידי ביטוי גם במחירם.

9

ספקי שירות בתחום סורגים

מצא בעל מקצוע

מתקיני סורגים מומלצים תל אביב

יוסי פתרונות במתכת מקבוצת עצמאי שכיר
יוסי פתרונות במתכת (מקבוצת עצמאי שכיר)

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 38

חוות דעת

היה לי תכנון
מראש ביני לבין עצמי מה אני רוצה לעשות לגבי הגידור של הבית אבל הייתי צריך הכוונה קלה של איש מקצוע. העניין שלי היה לעשות סורגים בכל החלונות בבית בנוסף לגדר במרפסת וגגונים. ליוסי הגעתי דרך פרסום שלו באזור.

חיים אומנות הברזל
חיים אומנות הברזל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אל חיים הגעתי
דרך המלצות של חברים ואנשים נוספים שהופניתי אליהם - חיים עשה אצלם עבודות בעבר והם היו מאוד מרוצים. התמזל מזלי והופניתי לחיים שהוא בן אדם זהב ואיש מקצוע בחסד. הייתי צריך שני להזמין שתי עבודות.

מסגריית רפאלעיצוב הפלדה
מסגריית רפאל-עיצוב הפלדה

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 18

חוות דעת

לפני כשנה שנתיים
לקחתי מסגר שיתקין לי בכל הבית סורגים ולצערי נפלתי על בעל-מקצוע על-הפנים. לאחר תקופת זמן מסוימת, הסורגים התחילו לאט לאט להתפרק מהקירות החיצוניים והריתוכים נעשו בצורה לא מקצועית ולכן הסורגים התפרקו לגמרי.

עובדיה אלומניום ומסגרות
עובדיה אלומניום ומסגרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 51

חוות דעת

יופי של עבודה
ויופי של שירות!! ביצע אצלי התקנה של סורגים (ישרים - לא בטן) עבור שני חלונות גדולים יחסית, אצלי בדירה.

9.5

voice-icon 59

חוות דעת

אבי מ"סורג" ביצע
אצלנו לפני כמה חודשים, עבודת התקנת סורגים בכל החלונות של הדירה. למרות שהיה מדובר בכמות של לא פחות מעשר חלונות (!), אבי (בשיתוף פעולה עם העוזר שלו) הצליחו לסיים את כל ההתקנה ביום אחד של עבודה בלבד - חסכו לנו בצורה כזאת גם הרבה מאד בלאגן וגם הרבה מאד כאב ראש.

מסגריית תורגמן ובניו
מסגריית תורג'מן ובניו

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 18

חוות דעת

לפני כמה חודשים
סיימנו לבנות את הבית ומכיוון שמדובר בבית קרקע פרטי, החלטנו להתקין סורגים בחלונות הבית בכדי למנוע פריצות בעתיד. הגעתי לחברת "תורג'מן ובניו" דרך המלצה מחברים שהיו מרוצים ממנו עד הגג והחלטנו לקבוע עם ניסים תורג'מן פגישה לשם קבלת הצעת מחיר ורושם כללי על הבן-אדם.

כתבות ומאמרים

מה ההבדל בין התקנת סורגים חיצונית במרפסת לבין התקנת סורגים פנימית?

מה ההבדל בין התקנת סורגים חיצונית במרפסת לבין התקנת סורגים פנימית?

במאמר יוסבר על צורות מיגון למרפסות - התקנת סורגים חיצונית והתקנת סורגים פנימית. מה מאפיין כל שיטה ומה ההבדלים ביניהן.

קרא עוד
מהם סורגים מעוצבים?

מהם סורגים מעוצבים?

במאמר יוסבר אילו סוגי סורגים מקובלים היום לשימוש בשוק, ומה ההבדל בין סורגים שהם פשוטים כביכול לסורגים מעוצבים.

קרא עוד