8

ספקי שירות בתחום שערים

שערים חשמליים וידניים

במאמר יוסברו הסוגים השונים של שערים חשמליים וידניים, ויפורטו תכונותיהם ושימושיהם השונים.

שערים חשמליים וידניים

במקומות בהם יש בתים, יש גם שערים – כך הדבר מאז ומעולם. האדם הוא מטיבעו יצור טריטוריאלי שמגן על תחום המחייה שלו, ועוד מימי קדם היו קבועים שערים בחומות שהגנו על ערים ועל אחוזות. בימינו אין עוד צורך בשערי העיר, אך יש צורך בהגנה ובבקרת כניסה בבתים פרטיים, בבתים משותפים, במשרדים,

במתקני מסחר ותעשייה, בכניסות לחניונים ומוסכים ועוד. במאמר זה נסקור בקצרה את הסוגים השונים של שערים ונבין את תכונותיהם ואת שימושיהם.

בחלוקה גסה מעט נוכל לסווג את השערים שבסביבתנו לפי צורת ההפעלה – שערים ידניים מול שערים חשמליים (זאת אומרת, שנפתחים ונסגרים באמצעות מנגנון חשמלי). שערים ידניים הם מטיבעם קטנים ופשוטים, ומיועדים לשלוט על תנועתם של בני אדם: שער כניסה לגינה, שער כניסה לחצר, שער כניסה למגרש משחקים, שער כניסה לבניין, וכן הלאה. שערים כאלה יכולים להיות נעולים במנעול שדורש מפתח, אך לעיתים קרובות אינם אלא דרך לסמן את גבולות ה"טריטוריה" ולכן אינם נעולים ממש. שערים ידניים ללא מנעול אופייניים גם לגדרות שנועדו למנוע מעבר של בעלי חיים, וסוג מיוחד של שערים ידניים – שערי בטיחות – מיועד למנוע מעבר של תינוקות וילדים למקומות שמסוכנים עבורם (מדרגות, בריכה וכדומה). סוג אחר של שערי בטיחות הם השערים החד-כיווניים – שערים שדרכם ניתן לעבור בכיוון אחד בלבד, למשל ביציאה מחנות או מקמפוס מאובטח. שערים כאלה נקראים גם בשם "קרוסלות", על שום התנועה הסיבובית האופיינית להם.

שערים ידניים שמיועדים למעבר כלי רכב נדירים יחסית, משום שפתיחתם וסגירתם מלווה בטירחה של עצירה, יציאה מן הרכב, פתיחת השער, העברת הרכב ועצירה נוספת לצורך סגירה ידנית של השער – תהליך ארוך שדורש זמן רב. שערים כאלה ניתן למצוא בבתים פרטיים (בעיקר באיזורים כפריים) וכן בגדרות ביטחון למיניהן, שם הם נפתחים לעיתים רחוקות בלבד.

שערים חשמליים למעבר כלי רכב נפוצים בעיקר במקומות בהם יש תנועה ערה של רכב נכנס ויוצא - חניונים, מגרשי חנייה, כניסות לרכב באיזורי תעשייה ומסחר, מחסומי ביטחון ועוד. שערים חשמליים נוחים מאוד לתפעול מרחוק (באמצעות שלט-רחוק או מערכת בקרה אחרת), ודגמים מסויימים נפתחים ונסגרים במהירות רבה (יתרון גדול בחניונים ציבוריים ומסחריים). שערים חשמליים אופייניים גם לחניונים של בתים משותפים (שערי הזזה) ולמוסכים של בתים פרטיים (שערי הרמה), ודגמים מסיביים וחזקים של שערים חשמליים משמשים פעמים רבות לבקרת הכניסה למושבים, לקיבוצים, ולמפעלי תעשייה גדולים.

שערים חשמליים שמיועדים למעבר בני-אדם אופייניים לבתים פרטיים באיזורים יוקרתיים, והם מלווים בדרך כלל במערכות קול (אינטרקום) או אפילו חוזי (ווידיאו) לשם זיהוי האדם המבקש להיכנס. לעיתים קרובות ניתן לפתוח שערים כאלה באמצעות הקשת קוד סודי, ובכך להימנע כליל מן הצורך במפתח. בבנייני משרדים, מבני תעשייה ומסחר, מיתקנים ביטחוניים, מכוני מחקר וכדומה מותקנים לעיתים קרובות שערים חשמליים המשולבים במערכות אלקטרוניות מתוחכמות לזיהוי ובקרת כניסה ויציאה – זיהוי לפי כרטיסים מגנטיים או תגים ייעודיים, לפי קוד סודי, או אפילו לפי זיהוי ביומטרי (טביעות אצבע, תווי פנים, תבנית העין וכדומה).

משערי העיר העתיקה ועד הזיהוי הביומטרי, שערים מלווים את הציביליזציה לכל אורך התפתחותה ומשקפים את התרבות, את צורכי הביטחון ואת ההתקדמות האנושית והטכנולוגית.

8

ספקי שירות בתחום שערים

מצא בעל מקצוע

מתקיני שערים מומלצים תל אביב

עומר מסגרות מקצועית
עומר מסגרות מקצועית

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 20

חוות דעת

עומר הוא בעל-מקצוע
מדהים, אחד הטובים שנתקלתי בו בחיים, הוא עושה עבודה ברמה גבוהה, מקצועי מאוד ודייקן. מדובר בבן אדם פדנט מאוד והעבודות בהתאם - אחרי פעם אחת שלוקחים אותו פשוט חוזרים אליו, אין טוב ממנו!!!

ערמונים גדרות ושערים
ערמונים גדרות ושערים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מהתפקוד של אופיר, היה בסדר גמור מכל הבחינות, התוצאות נראות טוב ואני בהחלט יכול להמליץ עליו בחום. לאופיר מחברת "ערמונים גדרות ושערים" פניתי בעקבות המלצה מפה לאוזן, בכדי שיתקין לנו שער חשמלי לחניה, בנוסף התקשרתי לחברה נוספת בכדי לקבל הצעת מחיר לצורך השוואה.

חיים אומנות הברזל
חיים אומנות הברזל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 40

חוות דעת

אל חיים הגעתי
דרך המלצות של חברים ואנשים נוספים שהופניתי אליהם - חיים עשה אצלם עבודות בעבר והם היו מאוד מרוצים. התמזל מזלי והופניתי לחיים שהוא בן אדם זהב ואיש מקצוע בחסד. הייתי צריך שני להזמין שתי עבודות.

ניקה ארט דיזיין
ניקה ארט דיזיין

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 25

חוות דעת

קודם כל, רומן
- הוא איש נחמד שכייף לעבוד איתו. איש רגוע, נחמד, כל מה שמבקשים ממנו נעשה ומבוצע בסבלנותו ובידע שלו - ואתה נמצא בידיים טובות. חוץ מזה, ולא פחות חשוב - רמת העבודה של רומן ואיכות הביצוע - לעילא ולעילא!!

עובדיה אלומניום ומסגרות
עובדיה אלומניום ומסגרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 51

חוות דעת

יופי של עבודה
ויופי של שירות!! ביצע אצלי התקנה של סורגים (ישרים - לא בטן) עבור שני חלונות גדולים יחסית, אצלי בדירה.

9.5

voice-icon 59

חוות דעת

אבי מ"סורג" ביצע
אצלנו לפני כמה חודשים, עבודת התקנת סורגים בכל החלונות של הדירה. למרות שהיה מדובר בכמות של לא פחות מעשר חלונות (!), אבי (בשיתוף פעולה עם העוזר שלו) הצליחו לסיים את כל ההתקנה ביום אחד של עבודה בלבד - חסכו לנו בצורה כזאת גם הרבה מאד בלאגן וגם הרבה מאד כאב ראש.

מסגריית תורגמן ובניו
מסגריית תורג'מן ובניו

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 17

חוות דעת

לפני כמה חודשים
סיימנו לבנות את הבית ומכיוון שמדובר בבית קרקע פרטי, החלטנו להתקין סורגים בחלונות הבית בכדי למנוע פריצות בעתיד. הגעתי לחברת "תורג'מן ובניו" דרך המלצה מחברים שהיו מרוצים ממנו עד הגג והחלטנו לקבוע עם ניסים תורג'מן פגישה לשם קבלת הצעת מחיר ורושם כללי על הבן-אדם.

ואלקס
ואלקס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

לחברת "ואלקס" הגעתי
בעקבות המלצה ממפקח הבנייה שלי שעשה עבורי כמה פרויקטים בעבר, הם ביצעו עבורי מגוון עבודות שכוללות: בניית מדרגות, שער ידני, גדר מברזל וכו' ויצאתי מאוד מרוצה.

כתבות ומאמרים

שימוש באייפון לפתיחת שערים חשמליים

שימוש באייפון לפתיחת שערים חשמליים

במאמר יוסבר על היתרונות והחסרונות בשימוש באייפון לפתיחת שערים חשמליים.

קרא עוד
כל המידע על בחירת שערים לבית

כל המידע על בחירת שערים לבית

במאמר יוסבר כיצד לבחור מסגר להתקנת שערים לבית, ומה הם השיקולים בבחירת חברת שערים אמינה.

קרא עוד