6

ספקי שירות בתחום סוככים

מהם סוככי מסילות ומרקיזות?

במאמר יוסבר מהם סוככי מסילות ומרקיזות, מהם יתרונותיהם וחסרונותיהם, ומתי מומלץ להתקינם.

סוככי מסילות ומרקיזות

סוככים מאפשרים לנו להיות "בחוץ" ויחד עם זאת להיות מוגנים מפני קרינת השמש. יתרונם הגדול של סוככים הוא בניידותם, כלומר ביכולתם להיפתח ולהיסגר בהתאם לצורך (בניגוד לגגות ולפרגולות שקבועים במקומם תמיד). סוככים קלים להתקנה ולהפעלה (ידנית או חשמלית), והם אסתטיים וצבעוניים מאוד. בזכות יתרונותיהם, סוככים הפכו לפתרון הצללה המועדף על בתי עסק ועל בתים פרטיים כאחד.

סוככים מן הסוג הנפוץ ביותר – סוככי זרועות – מוגבלים במוטת הפתיחה שלהם: אורך הזרועות שלהם מוגבל ל-4-3.5 מטרים, משום שזרועות ארוכות יותר לא יהיו יציבות דיין לעמידה ברוחות עזות. כשיש צורך בסגירת מפתחים גדולים יותר, ובעיקר כשיש צורך בסגירה טובה שתשמש הגנה, לא רק מפני השמש בקיץ, אלא גם מפני הגשם והרוח בחורף - התקנת סוככי מסילות, משמשת כפיתרון המועדף.

סוככי מסילות מבוססים על מסילות קבועות שאינן ניידות, ולכן מצריכות התקנה קבועה ויציבה. בתוך המסילות נעות רצועות (או כבלים) אליהן צמוד בד הסוכך, ותנועת הרצועות מניעה את הבד ושומרת עליו מתוח וישר. המסילות הקבועות מקנות לבד ולסוכך עמידות גבוהה ברוחות חזקות ואטימה מפני הגשם.
סוככי מסילות יכולים להיות מותקנים מעל פרגולה או גגון או מעל שטח פתוח, בכל זוית ובכל שיפוע. ניתן להמשיך את המסילות כך שיצרו גם מעין "קיר" שסוגר את החלל עד לרצפה או לקרקע, כך שצורתו הכללית של הסוכך במצב סגור תהיה דומה לאות "ר". מסילות כאלה נקראות מסילות מתמשכות (מסילות שממשיכות מן התיקרה לריצפה), והסוכך כולו נקרא סוכך מסילות מתמשכות . סוככי מסילות מכל הסוגים יכולים להיות מופעלים ידנית או חשמלית, ואפילו אוטומטית – למשל, סוכך מסילות שנפתח אוטומטית באמצעות פקודה מחיישן גשם.

סוג מעניין של סוככי מסילות מבוסס על כבלים, שמתוחים היטב (באופן קבוע) בין שני קירות או עמודים ושעליהם נעה יריעת הבד של הסוכך באמצעות גלגלות מיוחדות. במצב מקופל, הבד של הסוכך נראה כמו קפלים של וילון הצמודים לקיר; במצב פתוח, הקפלים יוצרים מעין "גלים" ומכסים שטח גדול כמו מפרש מאוזן. סוככי כבלים כאלה יכולים לכסות שטחים גדולים יותר מסוככים אחרים, אך רק לצורך הצללה – הם אינם מספקים הגנה טובה מגשם או מרוח חזקה. במצב סגור הבד אינו נגלל ואינו מוגן, ולכן עלול לצבור אבק ולכלוך.

מרקיזות

מרקיזות הן סוג אחר של סוככים שמבוסס על עיקרון שונה. הבד של המרקיזה, מתוח בין מסגרות מתכת רחבות בצורת "ח" שמחוברות כולן לציר מרכזי אחד (בכל צד). עם הפתיחה של המרקיזה, הן נפתחות אחת אחת, עד שהן יוצרות צורה של רבע מעגל (או, ליתר דיוק, רבע גליל).
לצורת ה-"ח" של המסגרות שני יתרונות חשובים:

  • ראשית, הן חזקות, יציבות ומחוברות זו לזו, ולכן מרקיזות עומדות היטב ברוחות חזקות גם במצב פתוח.
  • שנית, מרקיזות סגורות גם מהצדדים ולא רק מלמעלה ומן החזית כמו סוככים אחרים, ולכן הן יעילות מאוד גם בהצללה וגם בהגנה מפני הרוח.

מרקיזות הן סוככים נאים, יעילים ואסתטיים מאוד, ולכן משמשות פעמים רבות להגנת חזיתותיהם של בתי עסק ואף לפירסומם. מרקיזות הן דרך מצויינת ויפה לסגירת מרפסת בצורה זמנית, הן בקיץ והן בחורף. מרקיזות קטנות מסוג מיוחד שמיועדות לחלונות בנויות ממסגרת "ח" יחידה, ולכן הסוכך נראה ישר ולא מעוגל. מרקיזות קטנות אלה נקראות גם מרקיזולטות והן אינן שונות מהותית מדגם של סוכך זרועות שנקרא סוכך חלון וידוע גם בשם סוכך זרועות ציר.

6

ספקי שירות בתחום סוככים

מצא בעל מקצוע

מתקיני סוככים מומלצים תל אביב

ענק הצל והסוככים בשפרעם
ענק הצל והסוככים בשפרעם

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 24

חוות דעת

סרור בעל מקצוע
מקסים, יש לו ידי זהב, הוא מאוד אמין ואם יש בעיה הכי קטנה הוא מיד מגיע - אין מילים. הגעתי לסרור דרך המלצה של מי שעשה לי פרגולה מעץ, חיפשתי לעשות סוכך נגד רוחות וגשמים, מתקין הפרגולות המליץ לי בחום על סרור, הוא אמר לי לפנות רק אליו ודיבר בביטחון מלא.

אבי סוככים
אבי סוככים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 51

חוות דעת

בעלי חיפש באינטרנט
בעלי מלאכה שיספקו לנו פיתרון הצללה לחצר. הגענו למס'' חברות, בינהם ל"אבי סוככים". אבי קבע איתנו פגישה והגיע אליה בזמן, כבר בשלב הזה הוא הרשים אותנו, הוא המשיך עם סבלנות רבה שאיתה הסביר לנו על סוגי הבדים, הסוככים, יתרונות של כל סוג והמלצה לגבי הצבע של הבד שיתאים לשטח שלנו.

סככות הדקל
סככות הדקל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 16

חוות דעת

תומר ביצע עבורי
התקנת סוכך ממונע והחלפת בד לסוכך והגעתי אליו דרך המלצה של מכר. תומר היה עשר ואין לי שום טענה כלפיו, הוא הראה נכונות להגיע ועשה בדיוק את מה שביקשתי ממנו.

סוככי אביב
סוככי אביב

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 40

חוות דעת

יש לי רק
מילים טובות להגיד על הרצל מ"סוככי אביב", הוא עשה אצלנו עבודה יפה, מקצועית וזריזה. הגעתי אליו אחרי המלצות ששמעתי מפה לאוזן ולכולם היו רק מילים טובות לומר, הרצל התנהל באופן מאורגן ומסודר, הגיע לביתנו לראות במה מדובר ולקחת מידות.

סוככי הצל שלי
סוככי הצל שלי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 24

חוות דעת

"סוככי הצל שלי"
הינה חברה מקצועית, ופשוט כייף לקבל מהם שירות! אחרי מחשבות והתלבטויות רבות, החלטנו להתקין סככה במרפסת ביתנו על מנת שנוכל לשבת בכיף, ולא להישרף מהשמש היוקדת של ישראל.

אלומינה
אלומינה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

עשיתי בדיקה והשוואות
מחירים עם בעלי מקצוע שעוסקים בתחום הפרגולות ובניהם גם עם רן, בעקבות המלצה של חבר טוב. רן שידר אמינות ולאחר ששוחחנו הבנתי שהוא באמת מקצועי, לכן הוא הגיע אלי על מנת לבנות עבורי פרגולה מאלומיניום במרפסת והתוצאה הייתה איכותית ביותר.

כתבות ומאמרים

פתרונות הצללה למרפסת

פתרונות הצללה למרפסת

במאמר יוצגו פתרונות שונים להצללת מרפסות כגון: סוככים למרפסות, מרקיזות ומסכי מסילות

קרא עוד
פתרונות הצללה לחלונות

פתרונות הצללה לחלונות

במאמר יפורטו פתרונות הצללה לחלונות כגון תריסים וסוככים חיצוניים, יצוינו החסרונות ויתרונות של כל פתרון הצללה לחלון

קרא עוד
כיצד נבחר סוכך למרפסת?

כיצד נבחר סוכך למרפסת?

במאמר יוסבר על החשיבות שבהתקנת סוככים למרפסת, אילו סוגי סוככים קיימים, איך נבחר סוכך ומה צריך לוודא לפני ההתקנה שלו.

קרא עוד