8

ספקי שירות בתחום שערים

סוגי מחסומים

במאמר יתוארו סוגי המחסומים השונים לרכב וחנייה,וכן יוצגו תכונותיהם ושימושיהם השונים.

סוגי מחסומים

אחד ממאפייניה הפחות נעימים של החברה המודרנית הוא הגבלת הכניסה והמעבר של כלי רכב. מחסומים מסוגים שונים הפכו להיות חלק בלתי נפרד מן הנוף המודרני, בעיקר העירוני: בחניונים פרטיים, במגרשי חנייה בתשלום, בדרכים פרטיות, במבואות מסחריים ובמקומות רבים אחרים מותקנים מחסומים לרכב שנועדו לאפשר שליטה על מעברן של מכוניות. במאמר זה נסקור בקצרה את הסוגים השונים של מחסומים לרכב ונבין את תכונותיהם ואת שימושיהם.

מחסום זרוע

הסוג הנפוץ ביותר של מחסומי חנייה וניתן לראותו בכניסה לחניונים רבים, אם פרטיים ואם ציבוריים. מחסום זרוע יכול להיות ידני, ואז לכלול בסך הכל זרוע שעולה ויורדת על ציר, אך רובם המכריע של מחסומי זרוע כאלה הם חשמליים. מחסום זרוע חשמלי מורכב מבסיס ובו מנוע ומנגנון בקרה, מזרוע עולה ויורדת, מעמוד נגדי קטן שמקבל אליו את הזרוע בסיום ירידתה, ובדרך כלל גם מעינית אלקטרונית שמונעת סגירה של המחסום אם המעבר איננו פנוי. מחסום זרוע בכניסה לחניון פרטי יופעל בדרך כלל באמצעות שלט-רחוק קטן שמשדר למנגנון הבקרה את אות הפתיחה; בחניון ציבורי יופעל המחסום אוטומטית באמצעות מנגנון הכירטוס והתשלום, או ידנית בלחיצה על כפתור.

מחסום זרוע מתקפל הוא מחסום זרוע רגיל שמיועד למקומות בהם אין מרחב מספיק מעל המחסום למלוא אורכה של הזרוע בשעת הפתיחה; לכן, בזמן הפתיחה, מתקפלת הזרוע לצורת "ר", ומתיישרת חזרה בזמן הסגירה.

מחסום זרוע מעוגל גם הוא מחסום זרוע רגיל, אלא שהזרוע עשויה מצינור מתכת מעוגל. צינור מתכת חלול חזק הרבה יותר מאשר פס מתכת או עץ או פלסטיק שמשמש במחסומי הזרוע הרגילים, ולכן משתמשים בו בעיקר במחסומים בעלי מיפתח רחב.

מחסום וילון

גירסה נוספת של מחסום זרוע ובה תלוי מן הזרוע המתרוממת מעין "וילון" של סורגים או מוטות. מטרתו של ה"וילון" הזה היא להגביר את נוכחותו הוויזואלית של המחסום – מחסום וילון בולט הרבה יותר לעין מאשר קורה יחידה או צינור יחיד, וכך קטנים הסיכויים כי הנהג המתקרב יפגע במחסום בגלל שלא הבחין בו. מחסומי וילון נפוצים מאוד במפגשי רכבת, שם קיימת כמובן חשיבות עליונה לנושא ההבחנה במחסום סגור.

מחסום זרוע

מחסום ביטחוני הוא מחסום זרוע מסיבי, שמיועד למנוע התפרצות מכוונת של רכב דרך המחסום. מחסום זרוע רגיל ניתן לפרוץ בקלות באמצעות נסיעה מכוונת לתוכו, ולרכב הפורץ ייגרם נזק קל בלבד. מחסום ביטחוני מורכב מקורת מתכת חזקה שמעוגנת היטב לבסיס המחסום וגם לעמוד הקולט, והרכב הפורץ לא יצליח לעבור. מחסום ביטחוני איננו חייב להיות מסיבי מאוד – ניתן להוסיף .
כמעט לכל מחסום זרוע רגיל כבל פלדה חזק עם טבעת שנעגנת למוט הנגדי, וכך למנוע חדירת רכב עויין.

עמודי חנייה

מחסום ביטחוני מסוג מיוחד – אלו הם עמודי מתכת חזקים מאוד בתוך צילינדרים מיוחדים ששקועים באדמה. במצב פתוח, עמודי המתכת מכונסים בתוך הצילינדרים ואינם בולטים כלל מפני השטח, ורכב יכול לעבור עליהם בחופשיות. במצב סגור, העמודים בולטים מפני השטח ואינם מאפשרים לרכב לעבור אותם או לפרוץ דרכם.

מחסום דוקרנים

מחסום מסוג זה נראה לעיתים קרובות ביציאה מחניונים, ומטרתו לאפשר תנועה חד-כיוונית של כלי רכב. רכב שנוסע בכיוון הנכון (כיוון היציאה) משטח את הדוקרנים ועובר מעליהם בשלום, אך רכב שינסה לנסוע בכיוון הנגדי ייתקל בדוקרנים ויגרום לצמיגיו נזק חמור.

מחסום עופרית

שם מסחרי למחסומי חנייה קטנים (מתוצרת חברת "עופר"), שמיועדים למנוע חנייה "פיראטית" של רכב זר במקום ששמור לרכב מסויים. מחסום עופרית יכול להיות מחסום זרוע קצר מאוד, מחסום שיורד מן התקרה, עמוד חוסם או מתקן חוסם אחר, ידני או חשמלי.

8

ספקי שירות בתחום שערים

מצא בעל מקצוע

מתקיני שערים מומלצים תל אביב

עומר מסגרות מקצועית
עומר מסגרות מקצועית

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 20

חוות דעת

עומר הוא בעל-מקצוע
מדהים, אחד הטובים שנתקלתי בו בחיים, הוא עושה עבודה ברמה גבוהה, מקצועי מאוד ודייקן. מדובר בבן אדם פדנט מאוד והעבודות בהתאם - אחרי פעם אחת שלוקחים אותו פשוט חוזרים אליו, אין טוב ממנו!!!

ערמונים גדרות ושערים
ערמונים גדרות ושערים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מהתפקוד של אופיר, היה בסדר גמור מכל הבחינות, התוצאות נראות טוב ואני בהחלט יכול להמליץ עליו בחום. לאופיר מחברת "ערמונים גדרות ושערים" פניתי בעקבות המלצה מפה לאוזן, בכדי שיתקין לנו שער חשמלי לחניה, בנוסף התקשרתי לחברה נוספת בכדי לקבל הצעת מחיר לצורך השוואה.

חיים אומנות הברזל
חיים אומנות הברזל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 40

חוות דעת

אל חיים הגעתי
דרך המלצות של חברים ואנשים נוספים שהופניתי אליהם - חיים עשה אצלם עבודות בעבר והם היו מאוד מרוצים. התמזל מזלי והופניתי לחיים שהוא בן אדם זהב ואיש מקצוע בחסד. הייתי צריך שני להזמין שתי עבודות.

ניקה ארט דיזיין
ניקה ארט דיזיין

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 25

חוות דעת

קודם כל, רומן
- הוא איש נחמד שכייף לעבוד איתו. איש רגוע, נחמד, כל מה שמבקשים ממנו נעשה ומבוצע בסבלנותו ובידע שלו - ואתה נמצא בידיים טובות. חוץ מזה, ולא פחות חשוב - רמת העבודה של רומן ואיכות הביצוע - לעילא ולעילא!!

עובדיה אלומניום ומסגרות
עובדיה אלומניום ומסגרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 51

חוות דעת

יופי של עבודה
ויופי של שירות!! ביצע אצלי התקנה של סורגים (ישרים - לא בטן) עבור שני חלונות גדולים יחסית, אצלי בדירה.

9.5

voice-icon 59

חוות דעת

אבי מ"סורג" ביצע
אצלנו לפני כמה חודשים, עבודת התקנת סורגים בכל החלונות של הדירה. למרות שהיה מדובר בכמות של לא פחות מעשר חלונות (!), אבי (בשיתוף פעולה עם העוזר שלו) הצליחו לסיים את כל ההתקנה ביום אחד של עבודה בלבד - חסכו לנו בצורה כזאת גם הרבה מאד בלאגן וגם הרבה מאד כאב ראש.

מסגריית תורגמן ובניו
מסגריית תורג'מן ובניו

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 17

חוות דעת

לפני כמה חודשים
סיימנו לבנות את הבית ומכיוון שמדובר בבית קרקע פרטי, החלטנו להתקין סורגים בחלונות הבית בכדי למנוע פריצות בעתיד. הגעתי לחברת "תורג'מן ובניו" דרך המלצה מחברים שהיו מרוצים ממנו עד הגג והחלטנו לקבוע עם ניסים תורג'מן פגישה לשם קבלת הצעת מחיר ורושם כללי על הבן-אדם.

ואלקס
ואלקס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

לחברת "ואלקס" הגעתי
בעקבות המלצה ממפקח הבנייה שלי שעשה עבורי כמה פרויקטים בעבר, הם ביצעו עבורי מגוון עבודות שכוללות: בניית מדרגות, שער ידני, גדר מברזל וכו' ויצאתי מאוד מרוצה.

Yanivc פרגולות
Yaniv.c פרגולות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 8

חוות דעת

יניב בעל מקצוע
נהדר! הוא החליף עבורי את הקרמיקה בקירות האמבטיה בדירתי ובחרתי בו כי היה לו דירוג מאוד גבוה באחד מאתרי הפרסום.

כתבות ומאמרים