37

ספקי שירות בתחום צביעה וסיוד

הכל על שליכט - סוגיו השונים ומהו שליכט צבעוני

במאמר יוסבר מהו שליכט, מהם סוגי השליכט השונים וכיצד נהפך השליכט הצבעוני לפופולרי ביותר

פירוש המושג עבודות שליכט

שליכט הוא מושג שמקורו בשפה הגרמנית ומשמעות המושג הוא מלט. עבודות שליכט הם עבודות של הנחת טיח – הטיח המודרני מורכב ממלט (צמנט וסיד או גבס) ומאגרגט דק (בדרך כלל חול) – כשכבת ציפוי על גבי קירות פנימיים וחיצוניים במטרה לשמש חוצץ בין אבני הקיר לגימור הרצוי בצד החיצוני. שכבת הציפוי משמשת כמעין שכבת הגנה להבטחת עמידות הקיר מפני רטיבות או סדקים ולכן נשתמש בשליכט שונה לקירות פנימיים וחיצוניים, בנוסף ניתן להתמש בו ליצירת מראה דקורטיבי לקיר.

מהם סוגי השליכט השונים

שליכט צבעוני – שכבת טיח הכוללת בתוכה כבר צבע, בסוג זה משתמשים בדרך כלל ליצירת מראה דקורטיבי לקיר מאחר וניתן להשתמש בשכבות השליכט ליצירת ציפויים בגוונים שונים. סוג זה הוא מאד פופלארי ומבוקש.

שליכט אקרילי – שכבת טיח הכוללת בתוכה דבקים מחומרים סינטטים שונים, בסוג זה משתמשים ליצירת שכבת הגנה עמידה לקירות הבית מאחר ושליכט זה נחשב גמיש ובעל עמידות גבוהה לפגעי נזק אוויר כגון חום רב וגשמים.

שליכט מינראלי – שכבת טיח הכוללת בתוכה חומרים מינרליים כגון: עופרת, אשלגן וחומרים טבעיים. בסוג זה משתמשים לדוגמה בבניה ירוקה מאחר ואינו מכיל חומרים תעשייתים ונחשב ידידותי לסביבה.

בבואינו להשתמש בטכניקה של עבודות שליכט מומלץ להתייעץ עם בעלי מקצוע מומחים בנושא – עבודות שליכט מתבצעות בדרך כלל על יד צבעים, סיידים וטייחים – כדי להבין את סוג השליכט המתאים למבנה שברשותנו.

הכל על השליכט צבעוני

את השליכט הצבעוני המורכב מטיח מעורבב עם גבס, חול וצבע ניתן למצוא כיום על בתים משופצים והוא נהפך מאד פופולארי בבנייה חדשה, בתהליכי שיפוץ של מבנים קיימים וגם בשימוש דקורטיבי בעיצוב קירות פנימיים. הוא מאד נפוץ בגלל היותו עמיד במים ובעל מרקם מיוחד בגוונים רבים, עמיד לתנאי מזג אוויר ובעל יכולות גישור על פני סדקים. כשאנו מחליטים על שליכט צבעוני לבית יש להתייחס למספר גורמים:

סוג עיצוב – ניתן להשתמש בו ליצירת מגוון של עיצובים דקורטיביים שיעניקו לבית מראה כפרי, מראה מחוספס, מראה טבעי ומרקמים ייחודיים. חשוב לראות עבודות שונות ולקבל החלטה כיצד אנו רוצים שיראו הקירות החיצוניים של הבית או פנימיים במקרה של עיצוב בפנים

תקציב ומקצועיות בעל המקצוע – עבודת שליכט דורשות דיוק רב ומיומנות, איכות העבודה תלויה בניסיון של בעל המקצוע ובמקצועיות שלו. חשוב לא להתפשר על עבודה זולה שלעיתים נראית פחות טוב ואף עולה יותר אם לא נעשתה כמו שצריך.

שימוש ביתרונות העמידות וההגנה של סוג השליכט – כפי שהזכרנו קודם יש מגוון רב של סוגי שליכט בעלי תכונות עמידות למים, הגנה מפני נזקי מזג אוויר וגישור על גבי סדקים. בעל מקצוע מומחה ידע להתאים את הסוג הנדרש לקירות הבית, חיצוניים או פנימיים, בהתאם למיקום הבית וסוג החיפויים הקיימים כיום.

תווי תקן – כמו בכל עבודה או מוצר אחר חשוב לבדוק שהחומרים עומדים בדרישות תווי ההתקן של מכון התקנים הישראלי במיוחד בדרישות לגמישות וגישור על פני סדקים, במקרה של שליכט מינראלי לוודא תן תקן ירוק

טיפים בבחירת בעל מקצוע

לכל שליכטה או טיח צבעוני - יתרונות וחסרונות. צריך לחשוב ברצינות, ולבדוק מה מבקשים לעשות. האקרילית - בגלל שהיא על בסיס אקרילי סינטטי לרוב מתנפחת אחרי כמה שניות וצריך להחליף את כל הקיר. הצמנטית (עם דבק ובלי דבק) נותנת טקסטורה יפה אבל היא יקרה, צריך להגדיר מסגרת תקציב ולהחליט איזו מעטפת רוצים לעשות ולא להאמין להבטחות הקבלנים השונים. לאחר קבלן השלד צריך טייח ברמה גבוהה כי בלי טיח טוב תהייה רטיבות וסדקים .

בעל מקצוע לעבודת השליכטה יש לבחור בראש ובראשונה לפי אופיו, חביבותו, וקפדנותו. בעל מקצוע יודע אילו חומרים לפזר על הקיר לפני או אחרי השליכטה, כאשר אתם מבקשים המלצות על בעלי מקצוע, בקשו לראות עבודות שביצע לפני שלוש וארבע שנים כי העמידות נמדדת לאורך זמן, שאלו את הלקוחות של בעל המקצוע על נזילות ודליפות ובדקו איכות הגימור והאחידות של עבודתו. אם חיפפו עם הפריימר יש נפיחויות וקילופים. הקיר צריך להיות חלק ובלי טלאים .

כשהתייעצתי עם אנשי מקצוע הם הודו שעבודות צבע מסוג זה יכול לבצע כל אדם בעל יד טובה. הדבר החשוב ביותר הוא שתבוצע באופן אחיד לפי הוראות הביצוע שמספקות החברות המייצרות את החומר בין אם היא על בסיס צמנטי מינרלי, אקרילית או שליכטה רגילה .

טיפים לעבודות שליכט:

- לפני ביצוע עבודת השליכט מומלץ לבצע ניסיון על חלק קיר קטן כדי לוודא שהו אכן המרקם והצבע שרצינו והעיצוב יוצא כפי שתכננו

- חשוב לוודא שהתשתית הוכנה כראוי מבחינת משטח נקי וללא לכלוך, יישום של צבע יסוד אם נדרש וייבוש משטח העבודה

- עבודות שליכט מומלץ לבצע בסיום עבודות השיפוץ, מאחר שתיקון עבודת טיח שניזוקה איננה משימה פשוטה

בטיחות בעבודות שליכט

- כאשר מבצעים עבודת שליכטה, צריך לדעת איך לעבוד בצורה אחידה כדי למנוע נזילות.

- ישנם סוגי טיח שצריך לשפשף אז קחו זאת בחשבון.

- אם העבודה מתבצעת בגובה יש לדעת לעבוד עם פיגומים וסולמות. צריך לדעת לעמוד נכון על סולם ולהתנייד עם משקלים. תנועות לא נכונות עשויות להיות מסוכנות.

37

ספקי שירות בתחום צביעה וסיוד

מצא בעל מקצוע

קבלני צבע מומלצים תל אביב

אור תשתית
אור תשתית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

חיפשתי איש שיפוצים
לביצוע עבודות כלליות, קיבלתי המלצה על שגיא "מעיין שיפוצים", רציתי מישהו שיהיה נוח לעבוד איתו, כזה שאפשר לתקשר איתו, וכמובן שיהיה מקצועי ועם מחירים הוגנים.

רפ שיפוצים
ר.פ שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

הגעתי לבאסים בעקבות
המון המלצות שקיבלתי מחברים ומלבד זאת, עשיתי השוואת מחירים והוא היה בין הזולים! הוא ביצע עבורי עבודות צבע, סיוד ושפכטל בדירה שלי. אין לי מילה אחת רעה לומר על באסים!

אילן שיפוצים
אילן שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 22

חוות דעת

אילן בעל מקצוע
משכמו ומעלה, הוא באמת באמת בעל מקצוע פשוט מצוין! אילן ביצע אצלנו עבודת צביעה יסודית בתוך הדירה - דירת 2.5 חדרים, הוא עשה צביעה של קירות, צביעה של תקרות, ביצע שיוף של הקירות והחלקתם, עשה תיקוני שפכטל היכן שהיה צורך.

הצבע והמברשת
הצבע והמברשת

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 11

חוות דעת

את שלמה מחברת
"הצבע והמברשת" הזמנתי לצורך צביעת דירה, מאחר וזו דירה מאוכלסת היה לי חשוב שבעל-המקצוע ישמור על נקיון ככל שניתן וששום דבר לא יתלכלך במהלך הצביעה - שלמה עמד בזה בהצלחה רבה!

EI  שיפוצים
E&I שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

הגעתי לאבידור דרך
המלצות רבות באינסטגרם והוא ביצע עבורי שיפוץ כללי בדירה ועבור סבתי שיפוץ מטבח, אני לא מתחרטת לרגע! הוא היה זמין ונגיש עבורי בכל עת וגם אדיב ומקצועי. אבידור עמד בכל הדרישות שלי!

גולן אחזקת מבנים
גולן אחזקת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני מבסוט מהשירות
של רפאל כל פעם מחדש! בזמנו לקחתי 6 הצעות מחיר מבעלי מקצוע עבור ניקיון קבוע במשרדים והאנגר שבבעלותי והוא נתן לי ההצעה הזולה ביותר אז לקחתי אותו. רפאל בחור אמין, מקצועי, הגון ומסודר ומאוד נוח וקל לתקשר איתו!

עבודת אינסטלציה ושיפוצים
עבודת אינסטלציה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

בחור הגון מאוד,
מקצועי ונחמד. הגעתי אליו דרך האתר כאן, עוד באותו יום הגיע אליי לבית וישב איתי על תוכנית עבודה והצעת מחיר. יש לנו באמצע הבית שני עמודים תומכים שרצינו לעשות להם חיפוי קרמיקה.

אייל אפקט הצבע
אייל אפקט הצבע

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 43

חוות דעת

לא יכולנו לבקש
טוב יותר מאיל, הוא עשה עבודת קודש אצל הורי הקשישים, היה עדין, מקצועי ואדיב! כמו שאמרתי, ההורים שלי הם אנשים מבוגרים מאוד, שגרים בבית ישן ליד הים ומצבו היה בכי רע - הקירות היו מלאי עובש ורטיבות, נטו ליפול, חלקים מהקיר התפוררו ונשברו והשנה החלטנו לשפץ להם את הבית שיוכלו לגור בו בכבוד.

יאיר מזרחי צבע ושפכטל ברמה אחרת
יאיר מזרחי- צבע ושפכטל ברמה אחרת

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 7

חוות דעת

קיבלתי המלצות חמות
על יאיר והחלטתי לפנות לשירותיו לגבי צביעת דירה 5 חדרים שברשותי, שוחחתי איתו ולאחר שקיבלתי הצעת מחיר הוגנת ומתאימה לתקציב שלי החלטתי לסגור איתו את העבודה.

עמרם שיפוצים
עמרם שיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 97

חוות דעת

עברתי מספר חוויות
מאוד לא טובות עם שיפוצניקים בעבר. בעלי פנה לעמרם דרך פלייר פרסום שלו, הוא הגיע לראות את הבית (90מ"ר בערך) והוא נשמע מאוד מקצועי, הוא הסביר לנו בפירוט מה הפעולות שהוא מתכוון לבצע ותכננו ביחד מה הדרך היעילה ביותר לעשות את הדברים.

יאיר אליאס עבודות צבע
"יאיר אליאס עבודות צבע"

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 47

חוות דעת

רצינו להמליץ על
העבודה המצוינת שחברת "הום קלאב שיפוצים" ביצעה אצלנו במכון התקנים בתל אביב, באחת המעבדות. לפני שהזמנו אותם, כמובן שעשינו סקר שוק, ובדקנו כמה וכמה בעלי מקצוע.

JAA עבודות שיפוצים
JAA עבודות שיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 70

חוות דעת

חיפשתי שיפוצניק מומלץ
עם ניסיון שיעשה לי עבודת גבס בסלון. בחיפוש באינטרנט הגעתי למס' שיפוציניקים בינהם לאשרף. אשרף הגיע מוכן עם צילומי עבודות קודמות שלו, נתן רעיונות יצירתיים ועשה רושם של אחד מקצועי שמבין עניין.

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

יאיר עבודות צבע
יאיר עבודות צבע

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 28

חוות דעת

את יאיר אני
מכיר באופן אישי שנים רבות וכשהייתי צריך לאחרונה עבודת צבע בבית פרטי ששכרתי, לא חשבתי פעמיים ופניתי אליו מיד. הייתי צריך לעשות בביתי עבודת צבע יסודית של הקירות מבלי לפגוע במשקופים ובדלתות, כך שהיה צורך בעבודה עדינה ביותר.

שמואל עבודות צבע
שמואל עבודות צבע

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 3

חוות דעת

לשמואל הגעתי לאחר
שחיפשתי בעלי מקצוע בתחום הצבע בגוגל, הוא צבע את החנות שלי כולל תקרות גבוהות, סגירת חורים ועבודות טיח וביצע עבודה ממש יפה. שמואל איש מקצוע מעולה ואני מכיר אותו כבר 3 שנים, הוא השתמש בחומרים איכותיים, עמד בזמנים והתוצאה הייתה מעבר למצופה.

שיפוצי השרון
שיפוצי השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך שיפוץ כללי בדירה שלי ויצרתי קשר עם איגור בעקבות המלצה שקיבלתי, הוא עשה עלי רושם מצוין וקנה אותי עם טוב הלב שלו לכן, סגרתי איתו את העבודה. איגור לא אכזב אותי לשנייה!

עדן שיפוצים לבית
עדן שיפוצים לבית

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

עדן והצוות שלו
פשוט מקצוענים! הזמנתי אותם בעקבות המלצות רבות של חברים לביצוע שיפוץ בביתי שכלל עבודות חשמל, אינסטלציה, ריצוף, גבס, צבע וכו' ויצאתי שבע רצון לחלוטין.

יה שיפוצים בעמ
י.ה שיפוצים בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 13

חוות דעת

עם יוסי אני
עובד כבר שנים, בעל מקצוע שבנה ומתחזק את כל רשת המינימרקטים שלי ואני מרוצה כל פעם מחדש, בעל מקצוע אמין וישר.

נועם שיפוצים
נועם שיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 34

חוות דעת

אלי מאוד יסודי,
נוח וגמיש, העבודה שלו ברמת גימור מושלמת! עוד יתרון חשוב - נועם מספק את החומרים ולכן מוזיל בצורה משמעותית את הוצאות השיפוץ. את אלי הכרתי דרך חברים טובים שעשו שיפוץ בדירתם והיו מרוצים מאוד.

איציק עיצובים וצבע
איציק עיצובים וצבע

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 16

חוות דעת

איציק מחברת "צבע
יהלום" ביצע אצלי ניקיון יסודי בדירה שאנחנו גרים בה, אני מרוצה מהשירות שקיבלתי ולכן ממליצה עליו אצלכם באתר! אל איציק הגעתי דרך המלצה, שמעתי עליו מילים חמות והחלטתי לפנות אליו, שמחתי לגלות שכל מילה ששמעתי עליו נכונה.

פרפקטו  ביצוע עבודות בנייה
פרפקטו - ביצוע עבודות בנייה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

על איציק יש
לי רק דברים לומר, בנאדם סימפטי ושירותי שביצע עבודה בול כמו שרציתי ואני ממליצה עליו בחום!!! הוא הרכיב עבורי 3 גגונים מעץ במרפסות שבביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, ביצע מדידות מדויקות של הגגונים במרפסות, הראה מגוון רחב של עבודות שביצע וסגרנו תאריך לביצוע העבודה.

קורן שיפוצים
קורן שיפוצים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 29

חוות דעת

בביקור אצל חבר
ראיתי עבודת שיפוץ יפה שנעשתה אצלו, מבירורים עלה שמו של בני מקורן שיפוצים. לאחר שיחה עם בני התיישבנו לתכנונים ותיאום ציפיות. בני תרם בשלב התכנון רבות מניסיונו המקצועי וכך גם סוכם המחיר עבור השיפוץ.

קסם הפוליש והצבע
קסם הפוליש והצבע

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 40

חוות דעת

שחר והצוות שלו
היו מקסימים, כמעט ולא היה צורך להגיד מה לעשות, חברת ניקיון מקצועית! לפני כמה שבועות רצינו להיכנס לדירה אחרי שיפוץ ומאחר שמצב הניקיון שלה היה רע, החלטנו לשכור את שירותיה של חברת ניקיון מקצועית.

אפ השבחת מבנים
א.פ השבחת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יש לי דירה
בבעלותי בחיפה שהייתה מאוד מוזנחת והרוסה ואפרים ביצע בה כמה שינויים הכוללים צבע ושפכטל, סידור רטיבויות, תיקון ריצוף וכו'. אפרים מקצוען בתחומו וביצע עבודה יסודית ומדויקת ביותר!

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

סימון שיפוץ וחידוש הבית
סימון שיפוץ וחידוש הבית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

את סימון אני
מכיר המון שנים ותמיד הוא מבצע עבורי עבודות שיפוצים שונות בביתי. בפעם הראשונה הוא הגיע וביצע ריצוף לכל הבית וצביעה של הקירות, העבודה שלו מדהימה, החומרים והציוד שלו איכותיים מאוד וזה ניכר בתוצאה הסופית של העבודה.

שיינר חנוך בינוי וניהול פרוייקטים בעמ
שיינר חנוך- בינוי וניהול פרוייקטים בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

אני מנהלת אזור
ברשת אירוקה ואני שמחה להמליץ בחום על חנוך. בעל מקצוע שמעסיק אנשים רציניים ואחראים שמתחזקים לנו את החנויות בצורה הכי טובה שיש. בכל תקלה שיש בחנות ברשת חנוך תמיד זמין ומגיע עם הצוות שלו בזמינות כה קצרה, כל תקלה בחנות מטופלת בזריזות וביעילות.

מלך הגבס
מלך הגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הגעתי לשמעון דרך
המלצה חמה של חבר, הוא בנה עבורי מזנון מגבס בדירה והייתי מאוד מרוצה ממנו! מלבד העובדה שהוא דרש את המחיר הזול ביותר לאחר סקר שוק שעשיתי, הוא גם ביצע את העבודה בזריזות, יעילות ועם המון נחישות.

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
בכדי להודות ולשבח את מוטי, החזיר לי את האמון שאבד לי שנפגשתי עם בעלי מקצוע שונים בנוגע לצביעת ביתי מבחוץ ולגבי ריצוף החצר.

עדי עבודות גבס
עדי עבודות גבס

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
לתאר את עדי- פשוט בעל מקצוע בחסד עליון. פניתי אליו לצורך בניית מסגרת לטלוויזיה מגבס בסלון בביתי, הוא הגיע במועד שקבענו, נתן הצעת מחיר מסודרת והוגנת, ענה על כל שאלותיי ולאחר שהתרשמתי מעבודותיו סגרנו תאריך לתחילת העבודה.

דויד ישי שיפוצים וצבע
דויד ישי שיפוצים וצבע

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 5

חוות דעת

לאחר בירורים ופגישות
ייעוץ עם בעלי מקצוע שחיפשתי בתחום הריצוף, החלטתי לסגור עם דוד מכיוון שהצעתו הייתה הכי הוגנת מבין כולם וזמינותו הייתה מידית.

רומנו ובניו בעמ
רומנו ובניו בע"מ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

ביצוע עבודת שליכט לקי חיצוני על ידי צבעי מקצועי

דוגמה לעיצוב של שליכט צבעוני על קיר פנים

כתבות ומאמרים

צביעת בית פרטי מבחוץ - המדריך המלא

צביעת בית פרטי מבחוץ - המדריך המלא

אילו טכניקות צביעה, צבעים ואפקטים יתאימו לביצוע צביעה חיצונית לבית פרטי וכמה זה צפוי לעלות לכם?

קרא עוד
צביעת קירות חיצוניים: סוגי שליכט חיצוני וכיצד מבצעים צביעה חיצונית לבית

צביעת קירות חיצוניים: סוגי שליכט חיצוני וכיצד מבצעים צביעה חיצונית לבית

כל האפשרויות בשליכט חיצוני, איך בוחרים גוון, כמה צפויה לעלות לכם צביעה חיצונית לבית

קרא עוד
הכל על צביעת קירות חיצוניים - תהליך הצביעה וסוגי צבע מתאימים

הכל על צביעת קירות חיצוניים - תהליך הצביעה וסוגי צבע מתאימים

במאמר יפורט על צביעת קירות חיצוניים, סוגי צבע מומלצים לשימוש ותיאור תהליך העבודה

קרא עוד