21

ספקי שירות בתחום עבודות בנייה והריסה

כל המידע על פינוי פסולת בניין

במאמר יוסבר על תהליך פינוי פסולת בניין - מה זאת פסולת בניין, איך תהליך הפינוי נעשה, מי אמור לבצע אותו ומהי חשיבות הפינוי.

כל המידע על פינוי פסולת בניין

בעת בניית בניינים חדשים נוצרת באופן טבעי פסולת אשר מלווה לכל תהליך הבניה. את הפסולת הזאת, חשוב לפנות הן מסיבות תברואתיות והן משום הסכנה שישנה כאשר פסולת זו נשארת חשופה (ילדים ואף מבוגרים יכולים להיפצע ממנה). אי לכך, חשוב לוודא כבר בתחילת תהליך הבנייה כי יש חברה שעובדת בצמוד לקבלן ומפנה את שאריות הבנייה וכל דברי הפסולת הנותרים.

יש לעשות הבחנה בין פסולת בניין שניתן להכניסה לאותם פחי אשפה גדולים –פסולת אשר פינוייה יכול להיעשות באופן עצמאי בידי הקבלן, למול פסולת בניין שהיא בכמות או בגודל שאינם מותאמים לפחי אשפה אלה וניתן לפנותם אך ורק דרך חברות מקצועיות שזהו תחום התמחותן (חברות בעלות הציוד הכבד והכלים המתאימים, לשם פינוי פסולת בניין בסדר גודל כזה).

מהי פסולת בניין?

חוק שמירת הניקיון, שיצא בשנת 1984 קובע מהי פסולת בניין: "פסולת בניין היא פסולת גושית. כל אותם חומרים ושיירים המשמשים לבנייה או שמשתמשים בהם בקשר לעבודות בנייה, לרבות ערימות אדמה וחלקי הריסות של מבנים" הגדרת החוק מנסה להיות רחבה ככל הניתן כדי לדאוג לטובת הציבור בפינוי כל פסולת בניין אפשרית.

מחזור פסולת בניין

הרבה מן הפסולת שנוצרת תוך כדי הבנייה ניתנת למחזור וכך במקום לזהם ולפגוע באיכות הסביבה ניתן לקחת את אותה הפסולת למרכזים שבהם ממחזרים אותה לצורך שימוש חוזר. הבחירה באפשרות זו מועילה לכולם שכן הרשויות בארץ מטילות קנסות כבדים על חברות הבנייה אשר משאירות פסולת בנייה שלא במקומות המיועדים לכך.

המחזור יכול להיעשות בתכנון מראש או בדיעבד, כאשר קבלן אשר כבר בראשית תהליך הבנייה פועל בצורה מודעת לחלוקת הפסולת לפי אפשרות למחזר אותה. מחזור פסולת בנייה, מקל על תהליך הבנייה ואף הופך אותו להרבה יותר יעיל ואקולוגי. בנוסף – גם מצידן של הרשויות המקומיות יש תמיכה בנושא. הרשויות מעודדות את נושא המחזור, ופעמים רבות אפילו מסייעות לקבלנים במידת האפשר – לשם פינוי האשפה.

מגמת מחזור האשפה היא כיום עולמית וגם בארץ ישנה עליה במגמת מחזור האשפה, בגלל המודעות והחשיבות לשמירה על איכות הסביבה. פסולת בניין מהווה את אחד הגורמים המזהמים ביותר שיש, ולכן החשיבות למחזור אשפה בתחום זה היא רבה לאין ערוך. פעמים רבות, היא אפילו מעלה את ערכה של החברה הבונה את הבניינים בעיני הציבור הרחב כשומרת ומקפידה על טובת הציבור במחזור האשפה.
אחד האתגרים שישנם עבור המשרד להגנת הסביבה כמו גם של הרשויות המקומיות הוא למצוא מקומות מוסדרים אליהם ניתן לפנות אשפה, באופן בו ימוזער הנזק לתושבים הגרים בסביבת המקום כמו גם לסביבה. בניסיון לפתור את המצב הנ"ל - ברבות מן הרשויות קיימים מרכזים שיועדו לשם פינוי פסולת בניין, ומשם הפסולת מועברת לאתרי פסולת גדולים יותר.

לסיכום

חברה קבלנית הבוחרת לפנות את פסולת הבניין שלה בצורה מסודרת בהתאם לכללי החוק (וכאמור, יש חוק לפינוי פסולת בניין ממש כפי שיש חוק מיסוי על דירות לפי חוק מיסוי מקרקעין), יוצרת מהבחינה הזאת הרמוניה סביבתית. לסיכום – חשוב אם כן, גם מבחינה אקולוגית, וגם מבחינה תדמיתית, וגם מבחינה משפטית - לפנות את פסולת הבנייה הכי מהר שאפשר ובאופן מידי, בכדי לאפשר לדיירים הקיימים והעתידיים בבניין לגשת לאזור הבנייה באופן זהיר ובטיחותי.

21

ספקי שירות בתחום עבודות בנייה והריסה

מצא בעל מקצוע

קבלני שיפוצים מומלצים תל אביב

לירן שיפוצים
לירן שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

לירן בחור מדהים!
הוא ביצע עבורי שיפוץ כללי של 3 קומות בעסק שלי כולל שירותים ומטבח, הגעתי אליו דרך המלצה של אחד העובדים שלי. לירן הגיע עם צוות גדול והם דייקו בזמנים ועבדו בשיתוף פעולה נהדר!

כומ שיפוצים ועבודות גמר
כ.ו.מ שיפוצים ועבודות גמר

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

לפני שהתחלתי להשתמש
בשירותיו של מורד ראיתי עבודות שהוא ביצע והתרשמתי מאוד! אני מכיר אותו כבר כמה שנים דרך המלצה של חבר ולאחרונה הוא ביצע עבורי שיפוץ כללי בדירה. מורד בעל מקצוע מאוד רציני ואחראי!

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 50

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

עכ עבודות שיפוצים עם טעם
ע.כ עבודות שיפוצים עם טעם

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 23

חוות דעת

חמודי מחברת "ע.כ
עבודות שיפוצים עם טעם" ביצע אצלי בניית מטבח קומפלט! העבודה כללה את בניית המטבח עצמו, ריצוף וחיפוי קירות, אינסטלציה חדשה ועבודות חשמל - הכל בוצע בצורה נהדרת!

כנאני נדאל
כנאני נדאל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

נדאל הגיע אלי
עם 2 אנשי צוות נוספים והם היו מקצועיים! הם ביצעו עבורי עבודות גבס קטנות וסידרו את כל המנורות בביתי, הגעתי אליהם דרך המלצה של טכנאי המזגנים שאתו אני עובד.

קורן שיפוצים
קורן שיפוצים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 27

חוות דעת

בביקור אצל חבר
ראיתי עבודת שיפוץ יפה שנעשתה אצלו, מבירורים עלה שמו של בני מקורן שיפוצים. לאחר שיחה עם בני התיישבנו לתכנונים ותיאום ציפיות. בני תרם בשלב התכנון רבות מניסיונו המקצועי וכך גם סוכם המחיר עבור השיפוץ.

בי אי דיזיינגba designs
(בי אי דיזיינג)ba designs

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 39

חוות דעת

באמת שרק מילים
טובות יש לי להגיד על שלומי מ"בי.איי.דיזיין". איש מקסים שעשה לנו עבודת עץ מדהימה של דק בגינה. לנו בכלל היו מחשבות לבצע משהו פשוט, במסגרת התקציב המוגבל שהיה לנו, ושלומי פשוט כל-כך נתן מעצמו והשקיע, שפשוט שבה את ליבנו (וחברה שלי בכלל התלהבה ממנו!).

אור תשתית
אור תשתית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 24

חוות דעת

חיפשתי איש שיפוצים
לביצוע עבודות כלליות, קיבלתי המלצה על שגיא "מעיין שיפוצים", רציתי מישהו שיהיה נוח לעבוד איתו, כזה שאפשר לתקשר איתו, וכמובן שיהיה מקצועי ועם מחירים הוגנים.

תנין עבודות צבע
תנין עבודות צבע

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 17

חוות דעת

היינו מאוד מרוצים
מהעבודה של רז תנין, הוא היה מאוד נקי מסודר מדויק בעבודה ובזמנים ומאוד אמין - מומלץ! רז הוזמן אלינו לתיקון קיר חיצוני של הבניין שנוצר בו סדק עמוק - בבניין משותף.

עבודת אינסטלציה ושיפוצים
עבודת אינסטלציה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

בחור הגון מאוד,
מקצועי ונחמד. הגעתי אליו דרך האתר כאן, עוד באותו יום הגיע אליי לבית וישב איתי על תוכנית עבודה והצעת מחיר. יש לנו באמצע הבית שני עמודים תומכים שרצינו לעשות להם חיפוי קרמיקה.

א ב שרותים
א ב שרותים

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

בועז איש מקצוע
הכי טוב שפגשתי בתחום השיפוצים, עושה עבודה יסודית נקייה סופר מדויקת, מחירים הוגנים. מה שהכי הרשים אותי לגביו זאת מהירות העבודה, שלא באה על חשבון היסודיות. בועז עבד אצלנו בארבעה פרויקטים וכל פעם הפתיע מחדש לטובה.

כתבות ומאמרים