4

ספקי שירות בתחום פרקטים

התקנת פרקט

במאמר יוסבר כיצד ניתן לבצע התקנת פרקט בשיטת "עשה זאת בעצמך" וללא עזרה של מתקיני פרקטים.

התקנת פרקט

פרקטים הם דרך נפלאה לשדרג את העיצוב של הבית, ולהעניק לו מראה יוקרתי, קלאסי ומלא סטייל. הנאה זו, שהייתה שמורה פעם רק לעשירים, היא כיום בהישג יד לכל שכבות האוכלוסייה, בזכות עליית הפופולאריות של הפרקטים, במקביל להמצאת תחליפים זולים אך יפים לפרקט הקלאסי שעשוי עץ אמיתי – פרקטי למינציה.

פרקט למינציה הוא פרקט סינתטי דמוי עץ, אשר מגיע בשלל דוגמאות וצבעים ומדמה באופן מהמם את ה"דבר האמיתי". כמו כן, התקנת פרקט למינציה זו משימה קלה יחסית להתקנת פרקט עץ אמיתי, ולכן ניתן לעשות אותה אפיו בעצמכם, ללא עזרה של בעלי מקצוע. בכתבה זו נסביר כיצד לבצע התקנת פרקט לבד בבית, כך שהעבודה תיראה מקצועית, והמחיר – אפסי.

מצב כללי של הרצפה והחדר בעת התקנת פרקט
לפני שמתחילים בפעולה של התקנת פרקט , חשוב לוודא שמשטח העבודה שלכם, קרי רצפת החדר, מתאים לעבודה. יהיה עליכם להקפיד על הנקודות הבאות:

 • בעת התקנת פרקט בחדר הטמפרטורה בו לא תהיה נמוכה מ-18 מעלות.
 • התקנת פרקט היא סוג העבודה האחרון שמבצעים בחדר – רק לאחר שסיימתם עבודות שיפוצים, צביעה, התקנת דלתות וכו'.
 • ניתן להתקין פרקט כמעט על כל סוג של רצפה ישרה – בטון, רצפת אריחים, רצפת PVC ועוד. עם זאת, אם קיים שטיח מקיר לקיר או כל חומר רך אחר על הרצפה בחדר, חובה להסיר אותם טרם התקנת פרקט .
 • על הרצפה שעליה מבצעים התקנת פרקט להיות יבשה לחלוטין, וחובה לבדוק את רמה הלחות בה לפני שמתחילים בתהליך. אחוז הלחות המקסימלית המותר כאשר מתקינים פרקט על רצפת עץ הוא 8%, והלחות המינימלית, המותרת עבור התקנת פרקט על גבי רצפת בטון, חייבת לעלות על 2% .
 • את הרצפה יש לכסות ביריעות מפוליאתילן שעוביו הוא 0.2 ס"מ לכל הפחות. היריעות חייבות לכסות את כל הרצפה בשלמותה ולעלות על הקיר (את השאריות תורידו בסוף התהליך). צריך להקפיד שתהיה חפיפה של 20 ס"מ בין ביריעות, ולהדביק אותן אחת לשנייה עם דבק נייר.
 • על גבי היריעות הללו יש להניח יריעות ספוג מפוליאתילן שעוביין 4 מ"מ, הפעם ללא חפיפה.

הוראות כלליות עבור התקנת פרקט

 • הכיוון של התקנת פרקט הוא מול האזור שממנו בוקעת השמש בחדר.
 • צריך להשאיר מרווח התפשטות של 10 מ"מ בין הפרקט לקיר.
 • כדאי להתקין פס התפשטות מתחת לכל דלת, על מנת שלא לחרוג מגבולות החדר.

קדימה, לעבודה!

כעת משהכנתם את הרצפה, ניתן להתחיל בתהליך של התקנת פרקט בביתכם. פעלו על פי השלבים הבאים:

 • הציבו את לוח הפרקט הראשון לאורך הקיר הארוך יותר, כך שהשקע הארוך יפנה לכיוון הקיר והשקע הקצר לפינת הקיר, תוך שמירה על שטח התפשטות של 10 מ"מ אמצעות חוצצים מיוחדים.
 • הצמידו אליו את הלוח הבא בתור (פין אל מגרעת) ועשו כך עד לסוף השורה הראשונה. לעיתים קרובות בעת התקנת פרקט יש צורך לחתוך את הלוח האחרון בשורה – אם מצב זה קרה לכם, עשו זאת כך שיוותר רווח של 10 מ"מ אל הקיר.
 • את השורה הבאה התחילו על השארית של הלוח שחתכתם מהשורה הקודמת, על מנת לחסוך בחומרים. רק לאחר שמחברים את כל לוחות השורה זה לזה, מומלץ לחבר אותם ללוחות השורה הקודמת, על מנת למנוע מראה חסר אחידות.
 • המשיכו כך בתהליך של התקנת פרקט עד השורה האחרונה, שבה תצטרכו לחתוך את הלוחות על פי הסימון של קו הדלת שהותרתם.
 • בסוף התהליך של התקנת פרקט מוציאים את החוצצים מהרווחים בקיר ומתקינים פאנלים לאורכו, על מנת שיסתיר את הרווחים בצורה חיננית.


זהו, בזאת מסתיימת התקנת פרקט, ואתם נותרים עם רצפה חדשה ויפיפייה, שעשיתם במו ידיכם! תתחדשו!

4

ספקי שירות בתחום פרקטים

מצא בעל מקצוע

מתקיני פרקטים מומלצים תל אביב

פרקט און ליין
פרקט און ליין

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אמיר והצוות שלו
היו פשוט מעולים מהתחלה ועד הסוף! הגעתי אליהם דרך המלצות רבות והזמנתי אותם להתקנת פרקט עץ בהדבקה בביתי. אני לא נוהג להמליץ על כל אחד אבל לאמיר והצוות שלו מגיע רק מילים טובות!

אבש פרקטים
א.ב.ש פרקטים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אני ובעלי החלטנו
לעשות שיפוץ בבית וחלק מהשיפוץ כלל פרקט למינציה שיותקן מעל הריצוף (הישן) הקיים. קנינו את הפרקט מחנות חיצונית שהמליצה לנו על ארז, שיבצע את עבודת ההתקנה.

אלונים גינון ופיתוח
אלונים גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

דניאל תכנן והקים
עבורי גינה מהממת ועד היום הוא מתחזק אותה! הגעתי אליו בזמנו בהמלצת הקבלן שבנה עבורי את הבית והוא אכן בעל מקצוע נאמן והגון. דניאל מתאמץ ומשקיע בגינה שלי ומבצע את עבודתו בצורה יסודית, מדוייקת ומקצועית!

אריאל אביקם
אריאל אביקם

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

שלום, שמי טומי,
אני תושב עתלית, ואני רוצה להמליץ בחום על אדם מ"אריאל אביקם עבודות עץ". אל אדם הגעתי, לאחר שראיתי עבודה מאד יפה של דק ופרגולה, שעשה אצל שכנים מאד קרובים שלנו.

כתבות ומאמרים

כל המידע על פרקט גושני

כל המידע על פרקט גושני

במאמר יוסבר מהו פרקט גושני, מהם התכונות שלו, במה הוא שונה מפרקט למינציה רגיל, מהם היתרונות שלו ומהם החסרונות שלו.

קרא עוד
אילו סוגי פרקטים קיימים ומה ההבדלים ביניהם?

אילו סוגי פרקטים קיימים ומה ההבדלים ביניהם?

במאמר יוסבר על סוגי פרקטים שונים הקיימים בשוק, וההבדלים בינהם.

קרא עוד