25 טכנאי מזגנים אמינים
מעל 3,000 מכרזים עם מעל 40,000 הצעות מחיר
421 חוות דעת של לקוחות על טכנאי מזגנים

מאמר: בחירת טכנאי מזגנים

מצא בעל מקצוע עכשיו
38

ספקי שירות בתחום טכנאי מזגנים

מצא בעל מקצוע

במאמר יוסבר כיצד לבחור טכנאי מזגנים מקצועי ואמין להתקנת מזגנים ולתיקוני מזגן שונים.

38

ספקי שירות בתחום טכנאי מזגנים

בחירת טכנאי מזגנים

התקנת מזגן איננה מסוג המשימות שניתן לבצע לבד. כדי להתקין מזגן נחוץ טכנאי מזגנים מקצועי, והשאלה הנשאלת היא – באיזה טכנאי מזגנים נבחר. בעצם, שאלה מקדימה לשאלה זאת צריכה להיות: כיצד אנו ניגשים לנושא של רכישת מזגן והתקנתו? האם נבחר קודם כל את סוג המזגן, נתקשר עם החברה המשווקת, נקנה את המזגן ונקבל שירות של התקנת מזגן מאת החברה ובאחריותה? או האם נבחר מתקין מזגנים (מן הסתם, לפי המלצה) ונטיל עליו את המשימה של רכישת מזגן והתקנתו?

לכל אחת משתי הגישות יתרונות וחסרונות. קיים יתרון מובנה בעבודה מול חברה רצינית שמוכרת שירות כולל של רכישת מזגן והתקנתו, מעניקה אחריות לתקופה מוגדרת, מבטיחה שירות המשך וכן הלאה. במקרה של תקלה, חברה כזאת לא תמהר להאשים את המתקין ולנסות להתנער מאחריותה. מצד שני, כל חברה שואפת לשווק דווקא את אותו סוג מזגן שהיא מספקת, כך שההחלטה בדבר סוג המזגן שמתאים לכם ביותר איננה בהכרח אובייקטיבית.

בחירת טכנאי מזגנים שיקנה ויתקין עבורנו מזגן מתאים יכולה להיות עיסקה (כספית) טובה יותר מאשר עבודה מול חברה, משום שיש להניח כי יקנה ויתקין עבורכם מזגן במחיר נוח יותר. כמובן, יש להתקשר עם טכנאי מזגנים כזה רק אם קיבלתם עליו המלצות חמות (יותר מאחת!) וגם וידאתם כי התקנות מזגנים שביצע אצל אחרים נעשו כהלכה והם מרוצים משירותיו. מצד שני, טכנאי מזגנים כזה – טוב ואמין ככל שיהיה – עלול "להיעלם" תוך זמן קצר יחסית, ובמקרה תקלה תיאלצו לבקש עזרה בכוחות עצמכם. מתקין מזגנים עצמאי גם נוטה בדרך כלל לעבוד מול ספק מזגנים שמציע לו תנאים טובים במיוחד, והדבר עלול להשפיע על המלצתו בדבר סוג המזגן שמתאים לכם ביותר.

אם כן, מה עושים? באיזו דרך בוחרים?

הגישה הטובה ביותר לפתרון הבעייה היא הגישה המשולבת. בגישה זו עליכם לשאול את עצמכם מספר שאלות, לברר ולהשיג מעט אינפורמציה, לשקול חלופות ולהחליט על החלופה הטובה לכם. סדר הפעולות צריך להיות כדלקמן:

בירור עצמי – איזה סוג מזגן נראה מתאים לכם ביותר. נסו לבסס את הערכתכם על עובדות: גודל השטח, אופי הבית, עוצמת המזגן הדרושה, צריכת החשמל, שיטת ההפעלה, מקום ההתקנה, העבודות הנלוות להתקנה (חשמל, אינסטלציה, גבס וכדומה), תקופת האחריות, ספק השירות, וכמובן המחיר.


המלצות – מי מחבריכם ביצע התקנת מזגן ובאיזה אופן, במי בחרו והאם הם מרוצים, מה הנסיון שצברו והלקחים שלמדו, ואיזה טיפים הם יכולים לתת. אין חכם כבעל הנסיון! ניתן גם לבצע בירורים על בעלי מקצוע מהתחום באינטרנט, אך כמובן להתייחס לדברים "בערבון מוגבל". כדאי גם לזכור, כי אנשים – אפילו חברים קרובים – נוטים להמליץ בחום על בחירתם גם אם לא היתה מוצלחת במיוחד... כך שיש להתייחס להמלצות בצורה ביקורתית.

הצעות – זה הזמן לקבל הצעות מחיר: אם בחרתם מראש בסוג מזגן מסויים – מהחברה שמשווקת אותו, או מסוכן שעובד מול היבואן; אם החלטתם ללכת בעקבות המלצה ולסמוך על טכנאי מזגנים מסויים – לקבל הצעות באיזה מזגן מדובר, מהי אחריות החברה, מי מספק שירות, וכמובן המחיר הנדרש.


שקלול ובחינה – איזה מן ההצעות נראית לכם ביותר, כיצד היא מתיישבת עם ההמלצות שקיבלתם, עד כמה עונה ההצעה על צורכיכם וציפיותיכם, ואיזו תחושה עוברת בכם (לא לזלזל בתחושות בטן!). חשוב לבחון את מכלול הגורמים הקשורים להתקנה – חשמל, אינסטלציה, גבס, צבע, נקיון, אסתטיקה פנימית וחיצונית – ולא רק את המחיר. ניתן ואף רצוי לעמת בין מציעים והצעות ו"להתקיל" את המציעים בשאלות כגון "בהצעה אחרת שקיבלתי מדובר על התקנה מסוג אחר, מדוע אתה ממליץ דווקא על התקנה בדרך זו?" – רק טובה יכולה לצאת מעימותים כאלה. אם ההצעות דומות, עירכו אותן בצורת טבלה וכך יתבהרו ההבדלים שביניהן


החלטה – אין מנוס, הגיע הזמן להחליט. אם ההחלטה קשה, אין זו בושה להיעזר בבעל נסיון. החלטתם – לכו על זה. בהצלחה!

מאמרים ומדריכים

רוצים לדעת למה לצפות מבעל המקצוע? מעוניינים לבצע תיקונים קלים בעצמכם? המומחים שלנו כתבו עבורכם מאמרים ומדריכים מקצועיים שיסיעו לכם לפני, במהלך ואחרי קבלת השירות

מחירון התקנת מזגן

השוו בין הצעות מחיר שהוגשו ע"י בעלי מקצוע המנויים בתחום טכנאי מזגנים לשירותי התקנת מזגן