34 גננים אמינים
מעל 3,000 מכרזים עם מעל 40,000 הצעות מחיר
499 חוות דעת של לקוחות על גננים

מאמר: כיצד נוכל לחסוך בעלויות בעיצוב גינת הבית?

מצא בעל מקצוע עכשיו
34

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

מצא בעל מקצוע

תמונות של בעלי המקצוע

דוגמה לסגנון עיצובי של גינה ים תיכונית
דוגמה לסגנון עיצובי של גינת בית מודרנית

במאמר יוסבר על סגנונות עיצוב גינות הבולטים בארץ, ויובאו טיפים לחיסכון בעלויות עיצוב הגינה

34

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

עיצוב גינות בהתאם לתקציב

במידה ואתם ניצבים מול החצר חסרי אונים, והמראה הנשקף אל מול עיניכם רחוק מלהיות מרהיב ועוצר נשימה, סימן שהגינה שלכם נזקקת לשדרוג. אלא שמרביתנו נוטים לדחות את ההחלטה הזו במגוון אמתלות מאמתלות שונות, שאחת מהן קשורה, איכשהו, לעניין התקציב. אז זהו, שניתן לעצב גינה חיננית ויפה בהתאם לתקציבכם, וכל יום שעובר מבלי לקבל החלטה ולשנס מותניים, אתם פשוט מפסידים איכות חיים! בואו ללמוד מהמומחים כיצד עושים את זה- כיצד ניתן לעצב גינה על פי תקציב?

אז איך תוכלו לזכות בגן עדן פרטי משלכם?

אין ספק שלכל אחד מאיתנו ישנם אינספור רעיונות יצירתיים, שחלקם, קרוב לוודאי, עשויים להיוותר בגדר חלום, בעוד שאחרים בהחלט ניתנים להגשמה. אפשר בהחלט לשאוב השראה ורעיונות לאלמנטים ממגזינים ואתרי אינטרנט המציגים לראווה גינות בוטיק יוקרתיות, אך במידה ומדובר בתקציב מוגבל, מומלץ שלא לפתח ציפיות גרנדיוזיות בנוגע לטרסות, מסלעות, בריכות ומפלים מפכפכים, אך בהחלט אפשר לזכות בגן עדן פרטי משלכם. לדברי נריה גדות מחברת גדות- פיתוח, הקמה ואחזקת גינות, גיזום וכריתת עצים "ניתן לעצב גינות במגוון סגנונות עיצוביים, כשהבולטים שבהם בישראל הם הסגנון הים תיכוני והסגנון האורבני העירוני, ובאופן כללי, עלויות נמוכות, ממוצעות או גבוהות אינן מהוות נגזרת של בחירת קו עיצובי זה או אחר, אלא תלויות בעיקר בהוצאות והעבודה הכרוכות בפיתוח הראשוני, וכן בטיב חומרי הגלם, ועלויות הכשרת הקרקע וההקמה".

טיפים לעיצוב גינה זולה: נריה גדות ממליץ להגדיר את המטרות שלשמה מוקמת הגינה על מנת להתאים אותה באופן מושלם ליעדיה בהיבט הפונקציונלי. כמו כן, במהלך ההחלטה על קו עיצובי כלשהו, כדאי לקחת בחשבון את עלויות העתידיות עבור הטיפול והאחזקה השוטפת. לדוגמה, דשאא סינתטי וריבוי בחיפויים, יצריכו עלויות אחזקה נמוכות יותר בטווח העתידי.

להעדיף שתילים, עצי פרי ועצי נוי צעירים על פני צמחים בוגרים

יוסי קליין מחברת גינון ועיצוב חברה המתמחה בתכנון, הקמה ושיקום גינות, מוסיף ומציין: "ישנם מספר פרמטרים שעשויים להוזיל או לייקר את העלויות במידה משמעותית, כמו סוג או גיל הצמח, וכן הבחירה שבין ממטרות פשוטות לבין התקנת מערכת השקיה ממוחשבת עם כמה ראשים ומדשנת. מסלעות, דקים, שבילים, וכן תאורת גן ובריכה עם צמחיה טרופית הם בגדר מותרות, ובמידה ומעוניינים לעצב את הגינה בעלויות נמוכות יותר, ניתן להשתמש בחומרים ואלמנטים פשוטים וזולים יותר". לדוגמה, ניתן לרכוש עץ פרי הדר צעיר בכלי של 10 ליטרים בעלות שנעה בטווח שבין 45-90 שקלים, בעוד שאותו העץ עשוי לעלות בין 200 ל-350 שקלים בכלי של 50 ליטרים, כשהדבר נכון לגבי כלל העצים, וככל שמדובר בעצים בוגרים יותר כך גם העלות גבוהה בהתאם. על כן, במידה והתקציב הנו מוגבל, כדאי להעדיף צמחים, עצי פרי ועצי נוי צעירים יותר.

טיפים לעיצוב גינה בעלות נמוכה או ממוצעת: מומלץ להעדיף צמחים רב שנתיים בגדלים של ליטר אחד שעלותם נעה בין 5 ל-15 שקלים על פני צמחים בוגרים שעשויים לעלות כ-40 עד 60 שקלים ואף יותר. כמו כן, ישנו מבחר עצום של חלוקי נחל אבני חיפוי וטוף בגדלים ומחירים שונים, ורצויי לערוך סקר שווקים היות וקיימים פערי מחירים לא מבוטלים בין אבנים מיבוא לתוצרת הארץ.

גינות בסגנונות עיצוביים בולטים בישראל: הגינה הים תיכונית והגינה המודרנית

כל תכנון נוף דורש התבססות על קו עיצובי מרכזי שממנו ניתן לשאוב את ההשראה הכללית. עם השנים התגבשו בתחום עיצוב הגינות מגוון סגנונות שונים, כששני הסגנונות העיצוביים הבולטים בישראל יותר מהאחרים הם הסגנון הארץ ישראלי והסגנון האורבני. הגינות הים תיכוניות נחשבות לנינוחות, ססגוניות ואלגנטיות, והן משלבות מגוון טקסטורות ואלמנטים עיצוביים, טעמים וריחות, כמו כדי חרס, פרגולות וחיפויי קרקע טבעיים, וכן עצים משבעת המינים כמו זית, תאנה, תמר ורימון בשילוב של שיחים וצמחי תבלין. אורן אברהם מחברת אמירים גינון ופיתוח מציין שלהבדיל מהגינות הים תיכוניות, הגינות המודרניות האורבניות מעוצבות בסגנון הידוע כמלוטש, מתוחכם ואסתטי, והוא לרוב שם דגש על ריבוי באלמנטים כגון דקים ומדרכים ופחות על צמחייה, והסגנון העיצובי הזה עשוי להתאים לכל מי שמבקש להימנע מטיפול רב בגינה ועלויות תחזוקה גבוהות.

מאמרים ומדריכים

רוצים לדעת למה לצפות מבעל המקצוע? מעוניינים לבצע תיקונים קלים בעצמכם? המומחים שלנו כתבו עבורכם מאמרים ומדריכים מקצועיים שיסיעו לכם לפני, במהלך ואחרי קבלת השירות

תכנון נכון של תאורת גן
תכנון נכון של תאורת גן

במאמר יוסבר על תכנון תאורת גן לגינות נוי (בחירת המיקום לתאורה, הפנייה נכונה של התאורה, חיסכון בחשמל ועוד).

מחירון עבודות גינון

בקטגוריית מחירוני עבודות גינון ניתן לצפות בטבלאות מחירי שירותים כגון: עיצוב גינות ותכנון גינות, חיפוי קרקע, אדריכלות נוף, אחזקת גינות, כריתת עצים, גינות גג.
המחירונים מתעדכנים באופן שוטף בהתאם להצעות המחיר המוגשות ע"י בעלי המקצוע המנויים בתחום עבודות גינון