35 קבלני צבע אמינים
מעל 3,000 מכרזים עם מעל 40,000 הצעות מחיר
614 חוות דעת של לקוחות על קבלני צבע

מאמר: המדריך להכנת הבית לצבע

מצא בעל מקצוע עכשיו
35

ספקי שירות בתחום צביעה וסיוד

מצא בעל מקצוע

במאמר יוסברו מהן עבודות שפכטל, ואילו הכנות יש לבצע בדירה לפני צביעת הקירות.

35

ספקי שירות בתחום צביעה וסיוד

המדריך להכנת הבית לצבע

צביעה של בית מתחילה בהכנות, שמהוות שלב הכרחי לצורך ביצוע המשימה בצורה יסודית ונכונה.
שווה להתייחס להכנות אלו בדייקנות וברצינות, שכן צביעת בית ללא הכנה יסודית תגרום בהמשך לסדקים וקילופים בצבע, וללא קשר גם ללכלוך מיותר שקשה להסיר בסיום מלאכת הצביעה.

ממה מתחילים?

כאשר חושבים על הכנות לקראת צבע, מיד חושבים כולם על עבודות שפכטל. אז נכון, עבודות שפכטל הן בהחלט חלק חשוב, אך לא רק הן, וכמו כן לא תמיד חייבים לבצע עבודות שפכטל לפני צביעת בית.
בטרם נתחיל בצבע ובפרט בהכנות, מומלץ לערוך התבוננות מעמיקה בקירות. יש לחפש אחר סימנים העלולים להעיד על בעיות של סדקים בקירות, פיצוצים בצבע, רטיבויות ונזילות. צבע על קיר עם עובש או על קיר רטוב נותן פתרון זמני מאוד וקוסמטי בלבד - ולמעשה אינו פתרון כלל.

שלבי הכנת הבית לקראת צבע

 • יש להסיר מכל הקירות חפצים ותמונות התלויים עליהם, וכן מסמרים, ברגים וכו'.
 • יש לכסות את כל המשטחים הסמוכים למשטח הצביעה ביריעות ניילון רחבות. כמו כן, כסו את שקעי החשמל ושאר מתגים.
 • צביעת בית ללא הכנה יסודית תגרום בהמשך לסדקים וקילופים בצבע. במהלך הכנות לצביעה יש לגרד את הקיר ולבצע הסרה יסודית של קילופים.
 • במידה וקיימים חורים בקירות יש למלאם בחומר מילוי. חומר המילוי מותאם ביחס לגודל החורים. במידה ומדובר בחורים גדולים, מומלץ לבצע עבודות שפכטל. עבודות שפכטל נדרשות גם לתיקון פינות שבורות בקירות.
 • טיפול בסדקים - סדקים בקירות דורשים חבישה בתחבושת למילוי סדקים, אשר נמכרת בחנויות גבס. יש למלא את הסדק עם חומר למילוי סדקים ועליו להניח את התחבושת, אשר מונעת את פתיחת הסדקים בשנית.
 • חיזוק טיח - מריחת חומר אשר מחזק את הטיח ומונע קילופים ופיצוצים בעתיד.
 • לסיכום

  במאמר זה סקרנו את חשיבות ביצוע ההכנות לצביעה באופן יסודי ונכון. המלצות אלו מתאימות בכל מקרה- כלומר, בין אם בחרתם שצבעי מוסמך יבצע את צביעת הבית, ובין אם החלטתם לעשות זאת בעצמכם. אגב, יש לכם זכות לבקש מאיש המקצוע לבצע את כל ההכנות לצביעה כולל חיפוי הדירה ביריעות ניילון, שכן תהליך הכנת הבית הוא שלב בלתי נפרד מעבודת צביעת הבית, ולכן אין סיבה שבעל המקצוע לא ייקח אחריות על כך.

  מאמרים ומדריכים

  רוצים לדעת למה לצפות מבעל המקצוע? מעוניינים לבצע תיקונים קלים בעצמכם? המומחים שלנו כתבו עבורכם מאמרים ומדריכים מקצועיים שיסיעו לכם לפני, במהלך ואחרי קבלת השירות

  מחירון סיוד דירה ועבודות שפכטל

  השוו בין הצעות מחיר שהוגשו ע"י בעלי מקצוע המנויים בתחום צביעה וסיוד לשירותי סיוד דירה ועבודות שפכטל