35 קבלני צבע אמינים
מעל 3,000 מכרזים עם מעל 40,000 הצעות מחיר
586 חוות דעת של לקוחות על קבלני צבע

מאמר: כיצד מבוצעת צביעת רהיטים מעץ?

מצא בעל מקצוע עכשיו
36

ספקי שירות בתחום צביעה וסיוד

מצא בעל מקצוע

במאמר זה יוסבר על נושא צביעת רהיטים מעץ, סוגי הצבעים בשימוש, וחידוש צבע לעץ.

36

ספקי שירות בתחום צביעה וסיוד

צביעת רהיטים

שלא כמו קירות או תקרות, הצירוף של צבעים ועץ איננו מובן מאליו. עץ הוא חומר אורגני ו"חי", בעל מרקם (טקסטורה) ומראה ייחודי שלא תמיד "סובלים" צבעים ולא תמיד כדאי להסתירם או לשנותם בעזרת צבע. במאמר זה ננסה להכניס מעט סדר בנושא של צביעת עץ ומוצריו.

צביעת דלת עץ או צביעת משקוף עץ או חלון מעץ שהיו צבועים בעבר והותקנו בדירה כחלק מבנייתה אינן בעייתיות במיוחד. אלו מוצרי עץ שכבר הוכנו לצבע בעבר, ומטרתה של הצביעה היא לכסות לחלוטין את המרקם והמראה של העץ המקורי. לפני צביעת דלת עץ או צביעת משקוף עץ או חלון מעץ יש לתקן חורים קטנים או סדקים בצבע המקורי בעזרת דבק שפכטל, להחליק בנייר זכוכית עדין ולצבוע בצבע אטום שמיועד לכך כדוגמת פוליאור או סופרקריל. צבעים אלו מוצעים בגימור מבריק או מט, חלקם מדוללים בטרפנטין וחלקם במים.

צביעת רהיטים מעץ או צביעת מעקה מעץ היא סיפור אחר, וההחלטה הראשונה אותה יש לבצע היא האם מעוניינים לשמור על המראה והמרקם המקוריים של העץ או לכסות אותם בצבע. אם אין עניין בשמירת המראה והמרקם של העץ, דינה של צביעת רהיטים ומעקות כדינה של צביעת חלונות או צביעת דלתות ומשקופים – הכנה וצביעה בצבע אטום מתאים.

אם יש רצון לשמור על המראה והמרקם של עץ, צביעת רהיטים מעץ או צביעת מעקה מעץ חייבת להיעשות בעזרת צבעים לעץ או לכות לעץ שמיועדים לכך. עץ שלא נצבע בעבר יש להכין לצביעה בעזרת שמן איטום לעץ – שמן שחודר וממלא את החללים בעץ, מונע התיבשות וסדקים ומהווה בסיס לצבע או ללכה שיבואו בהמשך. הכנה זו חשובה במיוחד עבור מוצרי עץ שחשופים לפגעי מזג האוויר, כגון במקרה של צביעת פרגולות או רהיטי גינה מעץ.
מוצרי עץ שכבר נצבעו בעבר בצבעי עץ או בלכה יש לשייף בעדינות עד להסרה מלאה של כל שיירי הצבע או הלכה הקודמים. לאחר השיוף יש להסיר לחלוטין את כל שיירי האבק. צביעה חוזרת כדאי לבצע באותם צבעים או לכות בהם נצבע העץ בעבר, אחרת עלולות להתקבל תוצאות בלתי צפויות או שאינן אחידות.

צביעת רהיטים מעץ או צביעת מעקה מעץ תוך שמירת המרקם שלהם יכולה להיעשות בשני שלבים: שלב ראשון של הענקת צבע שונה לעץ, או העמקת הצבע שלו, בעזרת פוליטורה או בייץ או צבעים מסוג "ורנית" או "ווש" (wash), שחלקם גם מהווים לכה לציפוי וגימור; ובשלב השני, אם יש צורך, ציפוי סופי בלכה שקופה וחזקה שתעניק לצבע ברק ועומק ותשמור על העץ מפני פגעים חיצוניים.

מוצרי עץ שחשופים לפגעי מזג האוויר, ובמיוחד לקרינת השמש, זקוקים לטיפול חוזר כל שנתיים בערך. חשוב מאוד להקפיד על כך, כי עץ שהתייבש או התבקע או איבד את צבעו לעולם לא יחזור להיות כפי שהיה.

טיפים:

 • תוך צביעת דלת עץ או צביעת משקוף עץ יש להקפיד שלא לצבוע את חלקי המתכת (ידיות, מנעולים וחלקי פרזול אחרים). עדיף להסירם לפני הצביעה ולהתקינם מחדש לאחריה.
 • כמעט שאין אפשרות להחזיר עץ צבוע למצבו המקורי – צביעת עץ גורמת בדרך כלל לאיבוד המרקם והצורה של העץ ללא שוב. על כן יש לשקול היטב בטרם מתחילים ב"הרפתקה" של צביעת ריהוט מעץ בצבע כלשהו.
 • בטיחות בעבודה:

 • כמו בכל סוגי הצבעים, אך ביחוד בצבעים שמיועדים לחדרי ילדים, יש לבדוק כי צבעים אלו אינם מכיל חומרים רעילים או מסוכנים.
 • שיוף צבעים ישנים ולכות מתפוררות יוצר אבק – יש להימנע משאיפת האבק הזה, ביחוד על-ידי ילדים.
 • מאמרים ומדריכים

  רוצים לדעת למה לצפות מבעל המקצוע? מעוניינים לבצע תיקונים קלים בעצמכם? המומחים שלנו כתבו עבורכם מאמרים ומדריכים מקצועיים שיסיעו לכם לפני, במהלך ואחרי קבלת השירות

  מחירון צביעת עץ

  השוו בין הצעות מחיר שהוגשו ע"י בעלי מקצוע המנויים בתחום צביעה וסיוד לשירותי צביעת עץ