31 גננים אמינים
מעל 3,000 מכרזים עם מעל 40,000 הצעות מחיר
442 חוות דעת של לקוחות על גננים

מאמר: מתי וכיצד יש לבצע גיזום או כריתת עצים?

מצא בעל מקצוע עכשיו
34

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

מצא בעל מקצוע

במאמר יוסבר מתי יש לבצע כריתת עצים, וכן יפורטו הדרישות השונות עבור כריתת עצים כגון: שירותי מנוף ופינוי חומר גזום.

34

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

כריתת עצים

אין ספק שצמחיה הכוללת עצים היא דבר מרשים ויפה, המוסיף הרבה צבע לנופים שלנו. אבל עצים יפים ככל שיהיו יכולים להוות סכנה עצומה, ולגרום לפעמים לפגיעה קשה בנפש וברכוש. השכם והערב אנו שומעים על פגיעה בשל עץ שקרס באזור מסוים, בשל העדר ביקורת של הרשות המפקחת באותו אזור. האמת היא שביקורת על בריאותם, ואופי צימוח הענפים של העצים יכולה הייתה למנוע קריסות רבות של עצים.

כדי למנוע קריסת עצים, אין ברירה, ולפעמים צריך לבצע כריתת עצים. פעולות של כריתת עצים מתבצעות רק במצב של "אין ברירה". כלומר, כאשר מזהים בעיה בגדילת העץ, ויש הערכה כי אם לא יבצעו כריתה, הוא עלול לקרוס ולפגוע בכל מה ומי שיעמוד תחתיו. קיימים גם מקרים של כריתת עצים לאחר שקרסו – כאן הכוונה לכריתת החלק של הגזע שנותר נטוע באדמה, ומהווה מפגע מסוכן. אז נכון כריתת עצים היא מעשה לא קל, שנתפס כפגיעה בטבע, אך לפעמים אין מה לעשות – כריתת עצים היא המוצא האחרון.

כריתת עצים היא פעולה מורכבת מאד, ויש לקחת בחשבון גורמים רבים לפני ביצוע פעולת כריתת עצים בפועל. גם עצים הנראים "תמימים" ומיועדים לכריתה, עלולים להתגלות כמסוכנים ביותר עבור צוות כריתת העצים ועבור הסביבה. על כן, אם הזמנתם חברה המתמחה בתחום כריתת עצים לצורך כריתת עץ זה או אחר, עליכם ראשית לבדוק שאכן כריתה זו עומדת בכללי החוק, כיוון שיש לזכור כי כריתת עצים ללא סיבה טובה היא עבירה על החוק, וכל מי שיעשה דבר כזה צפוי לעונשים חמורים הקבועים בחוק.

לפני תחילת העבודה, על חברת כריתת העצים להפיק תוכנית של כל התהליך ולהציגה בפניכם. יש להתייחס לשיקולים סביבתיים רבים בביצוע עבודת כריתת עצים, תוך כדי בנית תוכנית אסטרטגית לכריתה בטוחה. חברת כריתת עצים צריכה לתת מענה הולם גם במצבים מסובכים, כמו מיקום עצים מעל רשתות חשמל, טלפון, גגות ומבנים. כריתת עצים מרושלת, עלולה לגרום לנזקים כבדים, ואפילו לאסונות - לכן חשוב מאד שהכריתה תבוצע בצורה בטוחה.

למה כריתה אם אפשר גיזום?


 • גיזום עץ היא פעולה חשובה ביותר עבור בריאות העץ ותפקודו. על כן, אם נדע להשתמש נכון בפעולת גיזום עץ נוכל למנוע מצבים רבים של כריתת עצים.
 • גיזום עץ הוא תהליך המורכב מאלמנטים שונים ואינו פשוט כפי שאולי זה נראה.
 • גיזום עץ בצורה לא מקצועית עלול לגרום להפסקה מוחלטת של צמיחת העץ, ואילו גיזום עץ באופן נכון ומקצועי ישביח את צמיחת העץ.
 • גיזום עץ מועיל לעץ מחזק אותו, ומאפשר חדירת של אור אל תוך העץ, דבר המביא לצמיחה חזקה ומהירה יותר של הענפים.
 • גיזום עץ דורש ידע מקצועי רב והבנה בפיזיולוגיה של הצמח.
 • גיזום עץ הוא עסק לבעלי מקצוע ודורש מיומנות ביצוע גבוהה וכלים איכותיים ומתאימים לכל עץ ועץ.
 • גיזום עץ - שירותי מנוף


 • גיזום עץ מתייחס לכל גדלי העצים: גיזום עץ קטן (4 מטר), גיזום עץ בינוני ( 4-6 מטר), גיזום עץ גדול (6-8 מטר) או גיזום עץ ענק (מעל 8 מטר).
 • תהליך גיזום עץ גדול או ענק מחייב לרוב שימוש בשירותי מנוף. רוב חברות כריתת עצים וגיזום מספקות שירותי מנוף כדי לטפל בגיזום או בכריתה.
 • גיזום עץ באמצעות שירותי מנוף מקל מאד על עבודת גיזום, ומאפשר עבודה יעילה ואיכותית גם עבור גיזום עצים גבוהים.
 • גיזום עץ באמצעות שירותי מנוף מבטל את הצורך בהקמת פיגומים, ומאפשר זריזות תנועה תוך כדי עבודה בכל מצב.
 • פינוי חומרי הגיזום -

  הזמנתם חברת גיזום, גזמו את כל העצים והצמחייה? מה עכשיו? מי אחראי על פינוי חומר גזום?
  זהו פרט חשוב מאד, שיש לתת עליו את הדעת כאשר שוכרים חברת גינון לכריתת עצים או גיזום. חשוב מאד לוודא מראש, שהם כוללים בשרות את עניין פינוי החומר הגזום, אחרת אתם בצרות מול הרשות המקומית. פינוי חומר גזום הוא באחריותכם במידה ומדובר בגזם ביתי, ואם לא תדאגו לפינוי מהיר של החומר הגזום אתם עלולים לקבל קנס מהרשות.

  מאמרים ומדריכים

  רוצים לדעת למה לצפות מבעל המקצוע? מעוניינים לבצע תיקונים קלים בעצמכם? המומחים שלנו כתבו עבורכם מאמרים ומדריכים מקצועיים שיסיעו לכם לפני, במהלך ואחרי קבלת השירות

  מחירון כריתת עצים

  השוו בין הצעות מחיר שהוגשו ע"י בעלי מקצוע המנויים בתחום עבודות גינון לשירותי כריתת עצים