מעל 400 בעלי
מקצוע אמינים
מעל 3,000
השוואות מחירים
מעל 25,000
לקוחות מרוצים

מאמר: צנרת sp, פקסגול ואחרות

מצא בעל מקצוע עכשיו

31

ספקי שירות בתחום קבלני אינסטלציה

מצא בעל מקצוע

המאמר יסביר את היתרונות, החסרונות והשימושים השונים של צנרת sp בבואכם לשפץ את הבית.

31

ספקי שירות בתחום קבלני אינסטלציה

צנרת sp, פקסגול ואחרות

אנשים רבים מוצאים עצמם לעיתים מתחבטים בסוגיית שיפוץ הבית. דירה ישנה או סתם רצון להתחדש, מהווים סיבה טובה לשינוי בבית. חלק מרכזי מהליך השיפוץ ממלא תדיר האינסטלאטור, המבצע עבודות אינסטלציה שונות, כמו החלפת הצנרת הישנה ותיקונה. לטיפול בצנרת חשיבות רבה שכן הזנחה עלולה לגרום לנזילות בקיר, אבנית, קורוזיה וכדומה. סוגי צנרת המים, הנפוצים ביותר בשימוש על ידי האינסטלאטורים, הם צנרת מסוג sp וצנרת פקסגול. ישנם סוגים נוספים של צנרת כגון, נחושת וברזל שאף אותם נזכיר במאמר זה.

צנרת sp

צנרת sp היא כאמור אחת הנפוצות ביותר. צנרת sp מורכבת מאלומיניום מצופה בפלסטיק, מה שתורם לעמידותה. יתרונה של צנרת זו שאינה צוברת אבנית וקורוזיה. בנוסף, צנרת sp אף נוחה וקלה לעבודה כאשר זו מסתיימת במהירות יחסית, לעיתים בתוך יום אחד.
הצנרת נמכרת בצבעים כחול, כתום, שחור ולבן. צינור כחול-עבור מים קרים, צינור כתום-עבור מים חמים, צינור שחור-עבור מים קרים וחמים שנמצאים בתנאי חשיפה לשמש וצינור לבן- עבור הסקה וחימום בבית.
בנוסף, ניתן לגלות את הצנרת על ידי גלאי מתכות במקרה של נזק. הרכבת צנרת sp אפשרית ב-2 דרכים: דרך אחת בהברגה והשנייה בלחיצה. בכל הקשור בנושא עבודות אינסטלציה הכוללות הרכבת צנרת sp מומלץ לבחור אינסטלאטור מקצועי, שירכיב את המערכת בצורה מוצלחת. הרכבה, לא מדויקת ומקצועית, של הצנרת עלולה לגרום לעוגמת נפש בהמשך. בנוסף, כדאי לדרוש מהאינסטלאטור שישתמש בחלקים מקוריים של sp כגון לחצן ומחברים, הן בשל התאמתם המיטבית לצנרת וכן, במקרה של נזק שברצוננו שהחברה תיקח עליו אחריות.
לצנרת sp אף חסרונות וביניהם:
המערכת יקרה יחסית לצינורות אחרים.

 • במידה ונגרם נזק לצנרת אין אפשרות להחליף את הצינור.
 • במקרה של דליפה בצינור יש לנתקו בכל הבית ולא מספיק אזור אחד.
 • קוטר הצינור במערכת sp גדל ביחס ישיר לכמות הברזים שפותחים.
 • צנרת פקסגול

  צנרת פקסגול עשויה מפלסטיק ופוליאתילן ועמידה אף היא כמו ה-sp נגד קורוזיה ואבנית. בנוסף, הצנרת מבודדת חום וקור, עמידה בתנאי שמש והתקנתה מהירה. צנרת פקסגול נחשבת לחזקה יחסית ועמדת בהצלחה בטמפרטורות גבוהות ולחץ.
  בניגוד לצנרת sp, ישנה אפשרות, בין היתר, לנתק חלקים בצינור בנפרד, במקרה של נזק, וללא הזדקקות לשבירת הקיר. בנוסף, צנרת פקסגול זולה יותר מה-sp.
  הצנרת בנויה כך: נקודת המוצא לצינורות המערכת הינה ה"חנוכיה" המרכזת את הצנרת. הצינורות מורכבים בתוך צינורות מתעלים המחוברים לחנוכייה, ובמקרה של נזק לצינורות, פשוט מוציאים אותם בשליפה, מחוץ לצינורות המתעלים, ומחליפים אותם.
  בכל הקשור עם עבודות אינסטלציה בצנרת פקסגול ובין היתר הרכבת החנוכייה, גם כאן, מומלץ לפנות אל אינסטלאטור טוב אשר יבצע את העבודה כהלכה.
  לצנרת פקסגול אף חסרונות וביניהם:

 • בשל כמות הצנרת הגדולה הנדרשת כשמתקינים מערכת זו, הסבירות לדליפה גבוהה יחסית.
 • היה וברצוננו לשנות את מיקומו של הברז, לא ניתן להאריך את הצינור לשם כך.
 • ה"חנוכיה" המהווה את מרכז הצנרת זקוקה למקום מיוחד אותו יש להכין עבורה.
 • סוגי צנרת נוספים

  ישנם, כאמור, סוגים פחות נפוצים של צנרת. צנרת הברזל מוכרת לנו מהבתים הישנים יותר, כאשר לעיתים כאשר מזמינים אינסטלטור, שיבצע עבודות אינסטלציה ושיפוץ בבית, מגלה הלזה בצנרת: חלודה, אבנית וכדומה. לזכותה של צנרת הברזל יאמר, שהנה חזקה יחסית לשאר סוגי הצנרת. לסיום נזכיר את צנרת הנחושת. צנרת זו נחשבת לאיכותית ביותר, אולם חסרונותיה העיקריים, הנם מחירה הגבוה והתקנתה המתבצעת בעזרת ריתוך. מרבית האינסטלאטורים אינם מתמחים בהתקנת צנרת נחושת בריתוך.

  מאמרים ומדריכים

  רוצים לדעת למה לצפות מבעל המקצוע? מעוניינים לבצע תיקונים קלים בעצמכם? המומחים שלנו כתבו עבורכם מאמרים ומדריכים מקצועיים שיסיעו לכם לפני, במהלך ואחרי קבלת השירות

  החלפת צנרת בבניין

  החלפת צנרת בבניין

  במאמר יוסברו מהם הסימנים לבעייה בצנרת ומהם סוגי הצנרת העיקריים המשמשים להחלפת צנרת בבניין

  החלפת צנרת בדירה

  החלפת צנרת בדירה

  במאמר יתוארו סוגי הצנרת העיקריים הקיימים בשוק ומה יש לוודא לפני ביצוע החלפת צנרת בדירה

  מחירון החלפת צנרת מים

  השוו בין הצעות מחיר שהוגשו ע"י בעלי מקצוע המנויים בתחום קבלני אינסטלציה לשירותי החלפת צנרת מים